ebook Stacja Muranów
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 267) Ilość stron (szacowana): 464

Stacja Muranów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.69
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
23.69 zł 20% rabatu
25.33 zł Lub 22.80 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
25.31 zł
27.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Warszawski Muranów to unikat w skali światowej. Jedyne osiedle mieszkaniowe wzniesione na gruzach i z gruzów dawnego getta. Architektoniczna utopia, której twórcy czerpali z modernistycznych wzorców i socrealistycznych ideałów. Krakowska Nowa Huta i berlińska Karl-Marx-Allee w jednym. A przede wszystkim jedyna w Europie część dawnej dzielnicy żydowskiej, w której zostało tak niewiele jej materialnych śladów. Miejsce-po-getcie, niedookreślone, niepewne własnej tożsamości. Chodząc muranowskimi ulicami, wciąż natrafia się na warstwy poprzedniego życia, skorupy, okruchy, kawałki cegieł i opowieści współczesnych mieszkańców, w których dziwnym trafem przewijają się ich poprzednicy sprzed wojny. Pisanie o Muranowie przypomina zbieranie tych fragmentów z nadzieją, że uda się choć częściowo odtworzyć dawny kształt Dzielnicy Północnej, choć wiadomo, że efektem i tak będzie patchwork. Tym właśnie jest ta książka połączeniem literatury faktu i reportażu, który może też służyć jako nietypowy przewodnik.

Stacja Muranów od Beata Chomątowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Niezwykła! Aż szkoda, że ma tylko 460 stron, z czego sporo to przypisy (które swoją drogą również warto przejrzeć).
    Muranów kojarzy mi się z dzieciństwem - częste wizyty i nocowanie u dziadków, oraz z latami szkolnymi - chodziłam tam do liceum. Zawsze ta część Warszawy była dla mnie wyjątkowa, magiczna. Zawsze zdawałam sobie sprawę z czego usypane są muranowskie górki, czemu teren nie jest równy jak w pozostałych dzielnicach. Wiedziałam też, że był to teren getta. A mimo wszystko dopiero po przeczytaniu "Stacji Muranów" poruszyło mnie to do głębi. Zaczęłam bardziej zwracać uwagę na otaczające mnie bloki, ulice. Dopiero po tej książce poczułam dawną atmosferę Muranowa.
    Lekturę gorąco polecam. Jest napisana bardzo przystępnie i interesująco. Ostrzegam - nie można się oderwać.

Warto zerknąć