ebook Dama ze szmaragdami
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 89)

Dama ze szmaragdami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 17.55
Audiobook - najniższa cena: 20.97
26.99 złpremium: 16.19 zł Lub 16.19 zł
-18% 17.55 zł Lub 15.80 zł
26.99 zł
-9% 17.54 zł
18.89 zł
18.89 zł
22.67 zł
22.94 zł
23.77 zł
24.02 zł
26.99 zł
Inne proponowane

Zagadkowa śmierć niedoszłej panny młodej, tajemniczy obraz i zamożna rodzina Verinderów, która zdaje się coś ukrywać… Paulina Kuzawińska proponuje tym razem doskonałe połączenie sensacyjnej intrygi w stylu retro, subtelnego wątku romantycznego i zbrodni, która budzi starą rodzinną legendę.

Pewnej burzowej nocy w starej rodowej posiadłości niespodziewanie umiera młoda dziewczyna. Czy śmierć Claire ma jakiś związek z olejnym portretem, do którego pozowała? A może zadziałała legendarna klątwa związana z pięknym szmaragdowym naszyjnikiem, również uwiecznionym na obrazie?
Młoda arystokratka Madeline Hyde próbuje odkryć przyczynę śmierci ukochanej przyjaciółki. Zagłębia się w gąszcz niebezpiecznych tajemnic, które zdają się coraz mocniej oplatać Dwór pod Cisami i jego mieszkańców.

Dama ze szmaragdami od Paulina Kuzawińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Przyjaźń bywa równie skomplikowana jak miłość.
Madeline Hyde zostaje zaproszona przez przyjaciółkę z dzieciństwa, do Dworu pod Cisami, wspaniałej posiadłości hrabiego Verinder, z którym Claire niedługo ma wziąć ślub. Narzeczona pełna emocji, potrzebuje w przygotowaniach wsparcia kogoś bliskiego.

Piękna rezydencja, arystokratyczna rodzina z niezwykłymi tradycjami, stara hrabina, piękna siostra, kaleki brat. Tajemnice, klątwy, legendy.

Przepięknie odmalowany klimat wciągnął mnie bez reszty. Szelest sukien, brzęk sreber i kryształów, eleganckie kolacje i dystyngowane rozmówki.

Rodzinna tradycja z malowaniem obrazu przyszłej hrabiny w rodowych klejnotach.

I nieoczekiwanie śliczna i młoda narzeczona umiera. Madeline załamana tajemniczą słabością i śmiercią przyjaciółki postanawia zbadać sprawę. Wspierają ją wezwany z Torquay doktor Watson, z Londynu znakomity detektyw Crowley i brat zmarłej Jonathan.

Kolejna po Damie z wahadełkiem tajemnicza przygoda Madeleine sprawiła mi ogromną przyjemność. Pozwoliła na oderwanie od nieprzyjemnej rzeczywistości i zagłębienie w klimatycznej zagadce, w pięknych wnętrzach i tajemniczym ogrodzie. Rodzinna legenda o naszyjniku przynoszącym pecha, duchu damy w zielonej sukni i morderstwie podyktowanym arystokratycznym pędem do ukrywania rodzinnych skandali zostały przez autorkę świetnie splecione i ciekawie opisane. Fajnie przedstawione popularne u schyłku XIX wieku fascynacje ówczesnymi teoriami naukowymi i budząca się świadomość szkód generycznych niesionych przez praktykowany przez pokolenia arystokratycznych rodów chów wsobny.

Trochę przepychu Downton Abbey, odrobina tajemniczego mroku jak z Jane Eyre, trochę logiki Sherlocka Holmesa i szczypta romantycznego zadurzenia rokująca rozwinięciem w kolejnych przygodach Madeleine.

Nie trzeba znać Damy z wahadełkiem aby odnaleźć przyjemność w lekturze tej książki, ale warto, aby wiedzieć kim był Gabriel, do którego uciekają często myśli Madeleine.

Polecam!

Ocena: 5/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć