ebook Offside
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 7570)

Offside
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.44
wciąż za drogo?
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
25.44 zł Lub 22.90 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
25.44 zł
25.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

Kiedy hokejowy fenomen Billie-Jo Barker wraca po kontuzji do rodzinnego miasteczka i postanawia dołączyć do miejscowej męskiej ligi hokeja, rozpętuje się piekło. Nie chodzi nawet o to, czy Billie ma talent, bo tego nikt nie kwestionuje, ale o to, że Billie jest kobietą. Niektórzy miejscowi faceci nie chcą, żeby dziewczyna i do tego tak utalentowana należała do ich męskiego klubu.

Wkrótce Billie staje się tematem wszystkich rozmów w miasteczku i przyczyną swoistej wojny płci. Każdy mieszkaniec ma w tej sprawie coś do powiedzenia. Jednak Billie interesuje opinia tylko jednej osoby, która akurat niezbyt przejmuje się tym konfliktem – Logana Foresta. Mężczyzna złamał jej serce, gdy miała osiemnaście lat, a teraz w każdy piątek wychodzi z nią na lodowisko.

Billie-Jo Barker ma wiele do udowodnienia. Sobie, swoim siostrom oraz mieszkańcom miasteczka. Na lodowisku zdobywa bramki, ale czy uda jej się zdobyć mężczyznę, o którym marzyła całe życie? I czy Logan w końcu dostrzeże, że dawna chłopczyca jest teraz niesamowicie seksowną kobietą?

„To jedna z najseksowniejszych książek, jakie czytałam, i do tego jedna z najlepiej napisanych”.
Gorące Book Story

Offside od Juliana Stone możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czasem dużo nie potrzeba by wywołać prawdziwą burzę nie w szklance wody, lecz wśród znajomych twarzy. Wystarczy po prostu być sobą i podążać za swoją pasją, co przy okazji dla niektórych jest więcej niż solą w oku. Co może wyniknąć z marzeń, pragnienia znalezienia swojego miejsca na ziemi i przede wszystkim próbie dojścia do ładu ze swoimi uczuciami?

Sukces i sława mają swoje blaski i cienie, Billie-Jo poznała na własnej skórze jedno oraz drugie. Teraz przyszedł czas na to ostatnie, rodzinny dom Barkerów i New Waterford stanowią bezpieczny port lub przynajmniej tak się wydawało dziewczynie, jaka jeszcze niedawno była gwiazdą hokeja. Niestety to już przeszłość, a sport przecież był od wielu lat osią jej egzystencji, zresztą to nie jedyny problem z jakim musi się zmierzyć. Jednak pewne ogłoszenie dostrzeżone w sklepie sportowym sprawia, że Billie-Jo wprowadza w senną atmosferę miasteczka więcej niż nieco emocji. Kto to widział by kobieta grała w męskiej drużynie hokeja, bądź co bądź amatorskiej, lecz będącej ostoją do tej pory wyłącznie panów. Ale ta konkretne zawodniczka ma doświadczenie oraz talent o jakim pozostali mogą jedynie pomarzyć i doskonale wie jak to wykorzystać. Pozostaje jedynie nastawienie drużyny i … osoba Logana Forestera, jaki wcale nie oponuje obecności nowego zawodnika. Ich znajomość sięga jeszcze czasów, kiedy on widział w Billie-Jo dzieciaka, najmłodszą z trojaczek, lecz te czasy minęły i dla niego i dla niej. Dziewczynka z kucykiem stała się kobietą, światowej klasy hokeistką i przede wszystkim kimś, komu trudno się oprzeć. Ale czy w świecie męskiego hokeja jest miejsce na gorące uczucie, zwłaszcza, iż każde z nich ma swoje sekrety?

Humor, kilka sekretów, odrobina skandalu oraz uczucia, a i oczywiście hokej na lodzie, są doskonałymi składnikami by stworzyć opowieść, którą czyta się z uśmiechem na ustach jednocześnie kibicując bohaterom w ich perypetiach. Pierwsza część historii o siostrach Barker od pierwszych stron okazała się lekturą przy jakiej na nudę na pewno nie ma co narzekać. W końcu najmłodsza z trojaczek okazała się postacią nie tylko barwną, lecz i przykuwającą uwagę, a dorównywał jej męski bohater. Juliana Stone pomysłowo wykorzystała znane elementy dodając do tego sportową pasję oraz zmysłowy motyw, ale na pierwszym planie jest główna bohaterka, jedna z trzech. Od samego początku zaznacza ona swoją tożsamość, całkowicie odmienną z charakteru i podjętych życiowych decyzji. Przeszłość odgrywa jedną z kluczowych ról i jest punktem wyjścia dla fabuły w jakiej nie brak żartobliwego klimatu, rodzinnych i nie tylko tajemnic oraz animozji. Stanowią one tło opowieści o kobiecie, która stawia czoła utraconym marzeniom oraz ludzkim uprzedzeniom, niepewnej przyszłości i przede wszystkim uczuciu, jakie od lat jest słodko-gorzkim sekretem. Juliana Stone zasygnalizowała również co jeszcze przed czytelnikami czyli osoby pozostałych dwóch sióstr, osób intrygujących i wprowadzających zapewne jeszcze więcej ciekawych wątków. Czytając pierwszy tom otrzymaliśmy historię niebanalną i zapewniającą dobrą rozrywkę czytelniczą, no i zaostrzył się apetyt na to, co jeszcze czeka Barkerówny, bo, że to dopiero początek czytelniczej przygody jest pewne.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć