ebook Fiedler. Głód świata
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 4) Ilość stron (szacowana): 432

Fiedler. Głód świata
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 24.90
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
-21% 24.90 zł Lub 22.41 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
39.90 zł
-37% 24.80 zł
29.93 zł
31.52 zł
32.59 zł
33.92 zł
33.92 zł
34.71 zł
35.91 zł
36.00 zł
Inne proponowane

Arkady Fiedler – jeden z najsłynniejszych polskich globtroterów XX w., autor świetnych książek podróżniczych. Co takiego miał w sobie, że jego urokowi ulegali niemal wszyscy? Piotr Bojarski, historyk i pisarz, kreśli pierwszy tak szeroki portret Fiedlera i czasów, w których żył. Sięga po nieznane materiały, bada prywatne archiwa i szuka ludzi, którzy go jeszcze pamiętają. Idzie tropem autentycznych historii, anegdot i skandali, by ukazać Fiedlera w całej jego złożoności.

Pamiętamy Arkadego Fiedlera jako pisarza i podróżnika, który sprzedał na całym świecie ponad 10 milionów swoich książek i który jak żaden inny autor potrafił opisać Polakom uroki Amazonii, Kanady i Madagaskaru. Jednak był nie tylko przedwojennym celebrytą i bohaterem plotek, był też postacią skomplikowaną, niejednoznaczną i kontrowersyjną.
Jaki naprawdę był Arkady Fiedler, jeden z najsłynniejszych polskich globtroterów XX wieku? Co takiego miał w sobie, że tam, gdzie się pojawiał, ojcowie chcieli mu oddawać na noc swoje córki? Jak z pisarza niemal wyklętego i aresztowanego przez komunistów Fiedler stał się przyjacielem władzy?
Piotr Bojarski, historyk i pisarz, kreśli pierwszy tak szeroki portret Fiedlera i czasów, w których żył. Sięga po nieznane materiały archiwalne, bada prywatne archiwa pisarza i szuka ludzi, którzy go jeszcze pamiętają. Idzie tropem autentycznych historii, ale także anegdot i skandali – zarówno prawdziwych, jak i tych zmyślonych. Jego książka pokazuje Arkadego Fiedlera w całej złożoności: nie tylko jako nieustraszonego podróżnika, ale również jako człowieka pełnego wahań i słabości.

Fiedler. Głód świata od Piotr Bojarski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć