ebook Starcie królów
4.41 / 5.00 (liczba ocen: 572657) Ilość stron (szacowana): 928

Starcie królów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 45.92
Audiobook - najniższa cena: 32.64
wciąż za drogo?
52.08 złpremium: 33.60 zł Lub 33.60 zł
45.92 zł Lub 41.33 zł
47.90 zł
50.40 zł Lub 45.36 zł
56.00 zł
45.89 zł
46.10 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz okrzyknął sie królem.

Zresztą w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami.

Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem dla wszystkich bez wyjątku może okazać się nadciągająca zima...

Wspaniała epopeja George'a R.R. Martina jest opowieścią pełną intryg, zdrad i politycznych rozgrywek o niezwykłej sile oddziaływania.

Starcie królów od George R.R. Martin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Miarą człowieka nie jest tytuł przed jego imieniem.
Można pomalować ropuchę w paski, ale nie stanie się od tego tygrysem.
Wróg, którego nie widać, zawsze wydaje się najbardziej przerażający.
Miłość to trucizna. Jej smak jest słodki, ale zabije cię niezawodnie.
Władzę ma ten, kogo ludzie uważają za sprawującego władzę.
Wierni najemnicy to taka sama rzadkość, jak kurwy dziewice.
Ludzie często domagają się prawdy, ale rzadko lubią jej smak.
Dobry uczynek nie unieważnia złych, ani zły dobrych. Za każdy należy się oddzielna odpłata.
- Sen jest dobry. - stwierdził. - Ale książki są lepsze.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Świetnie się czyta, zwłaszcza w mroźne, zimne wieczory fajnie jest się oderwać na chwilę i przenieść w genialny świat Westeros.

 • Awatar

  Druga część sławnej już na całym świecie sagi Pieśń Lodu i Ognia George R.R. Martina. Kolejne intrygi i spiski. Czas grę o tron ponownie rozpocząć!

  Król Robert Baratheon nie żyje. W Siedmiu Królestwach zaczyna się prawdziwa wojna o tron. Królem obwołał się najstarszy syn Roberta Joffrey. Jednak nie osiągnął on jeszcze odpowiedniego wieku, aby móc rządzić królestwem. Już od początku pokazuje swoje mroczne i brutalne oblicze. Publicznie wydaje rozkaz ścięcia Neda Starka za zdradę. Żeby tego było mało, w królestwach pojawiają się mężczyźni, którzy roszczą sobie prawo do Żelaznego Tronu. Stannis i Renly, bracia Roberta twierdzą, że Joffrey nie jest rodzonym synem króla Roberta. W całym królestwie rozpoczynają się wojny.

  Robb Stark na wieść o śmierci ojca także wyrusza w stronę Królewskiej Przystani, aby go pomścić. Za morzem Deanerys, Matka Smoków zbiera armię, aby zdobyć Żelazny Tron. Nie cofnie się przed niczym. Jakby tego było mało nadciąga zima, a zza Muru dochodzą wieści o pojawieniu się Innych...

  "Starcie królów" jest tak samo dobra, jak nie lepsza od "Gry o tron". Akcja mknie w zastraszającym tempie przez cały czas. Martin ani na chwilę nie pozwala nudzić się czytelnikowi. Wszystkie ulubione postacie z pierwszego tomu towarzyszą nam także teraz. Oczywiście oprócz tych, którzy zginęli ;-). Pojawiają się także nowe. I wszystkie są tak samo oryginalne i zapadające w pamięć. Pióro Martina jest tak lekkie, tak świetnie pisze, że takie wielkie tomiszcze pochłonęłam dosłownie w kilka dni, co dla mnie jest naprawdę wyczynem. Oby tak dalej.

  W drugiej części pojawia się coraz więcej magii, nasi bohaterowie muszą zmierzyć się z tym, co nieznane. Jest coraz ciekawiej. Walka o tron jest coraz bardziej zaciekła. I tak naprawdę chwilami okazuje się, że nie zawsze wszystkie bitwy wygrywa się mieczem. Czasem wystarczy do tego pióro. A w knuciu spisków i intryg fenomenalny pozostaje Tywin Lannister i jego karłowaty syn, który został namiestnikiem Tyrion Lannister. W królewskiej przystani nic nie jest takie, na jakie wygląda.

  George R.R. Martin ponownie przenosi swoich czytelników w niesamowity świat walki o władzę, intryg i spisków, które ciągle się mnożą. W każdej chwili może nastąpić niesamowity zwrot akcji. Oby tak dalej. Książkę polecam wszystkim fanom fantastyki i nie tylko. Naprawdę warto!
  http://ivka86.blogspot.com/2014/04/starcie-krolow-george-r-r-martin.html

 • Awatar

  W mojej opinii odrobinę słabsza od pierwszej części Sagi, ale wciąż mocne 9/10. Polecam.

 • Awatar

  Często czytuję w drodze do pracy i w przypadku tej książki też tak było. A było z nią tak:
  Raniutko wsiadam do autobusu mknącego do stolicy i wiozącego mnie do pracy. Większość współpasażerów śpi, okutanych w zimowe kurtki i czapy a ja poszukuje miejsca, gdzie jest trochę światła, bo nie mogę się doczekać aby znowu czytać. Wysiadając z autobusu, marzę o tym aby dzień pracy już się kończył, bo wrócę do autobusu i ponownie będę mógł wsiąknąć w świat, do którego nieubłaganie zbliża się zima. Pewnie będzie bardziej sroga niż ta u mnie.
  Nie martwię się już tym, że tylu tam bohaterów bo zaznajomiłem się z nimi już całkiem nieźle, a jeśli kogo nie mogę sobie przypomnieć, to wydawca postarał się o odświeżacz pamięci i zamieścił na końcu książki tak zwaną listę obecności. Starcie królów dobiega końca a ja już trzymam w rękach kolejny tom przygód i moszczę sobie miejsce w sowim domowy fotelu. A jutro rano znowu wyruszę z książką do pracy i pewnie będę oczekiwał rychłego zakończenia dnia aby czytać dalej.

Warto zerknąć