ebook Życie średniowiecznej rodziny
3.06 / 5.00 (liczba ocen: 28)

Życie średniowiecznej rodziny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.39
wciąż za drogo?
20.39 zł
Inne proponowane

POZNAJ ŚWIAT, KTÓRY ZAINSPIROWAŁ GEORGE’A R.R. MARTINA

Fascynuje Cię średniowiecze?

Jak wydać za mąż „podstarzałą” dwudziestolatkę? I dlaczego absztyfikant zdeformowany przez ospę jest lepszy niż żaden? Jak ważne było inwestowanie w edukację synów? I czym miały się zajmować córki? Jak bardzo mezalians mógł zaszkodzić sytuacji finansowej rodziny?

Dwoje cenionych historyków znów zabiera nas w fascynującą podróż w świat wieków średnich. Tym razem podążamy tropem średniowiecznej rodziny. Odkrywamy tajemnice życia kilku pokoleń rodu od narodzin aż do śmierci oraz towarzyszące każdemu etapowi ich życia zwyczaje i rytuały. Dowiadujemy się, o czym marzyły średniowieczne żony, jak wyglądały zaloty, jak przebiegały ciąże, a nawet co przykładni mężowie musieli załatwiać na polecenie swoich niewiast.

Autorzy w epicki sposób przedstawiają zarówno wydarzenia, które zmieniły bieg historii, jak i te z życia codziennego.

Oglądasz Grę o tron?

Życie średniowiecznej rodziny to kolejna książka wybitnych badaczy, których książki zainspirowały George’a R.R. Martina do stworzenia fascynującego świata Pieśni lodu i ognia. Prawdziwa gratka dla fanów jego twórczości oraz miłośników historii średniowiecza.

Życie średniowiecznej rodziny od Joseph Gies, Frances Gies możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Życie w średniowieczu to seria, która zdobyła pokaźne grono fanów wśród miłośników historii średniowiecza i którą poleca sam George R.R. Martin. Ja osobiście dopiero rozpoczynam swoją czytelniczą przygodę z tym cyklem i choć po tej publikacji spodziewałam się trochę czegoś innego to jej lektura zainspirowała mnie na tyle, że mam w planach nadrobić zaległości w poznaniu poprzednich tomów.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Frances i Joseph Giesowie w swojej najnowszej publikacji dotyczącej życia w średniowieczu, skupiają się na funkcjonowaniu rodziny, choć jest to założenie trochę na wyrost. Treść tej części powstała w znacznej mierze w oparciu o teksty listów przedstawiających dzieje rodu Pastonów, które ukazywały ich funkcjonowanie od skromnych początków po czasy mocnej pozycji w gronie wpływowej szlachty. Dzięki tym listom poznamy tajemnice nie tylko ważnych, przełomowych wydarzeń, których rodzina była świadkami ale także ich codzienność, to o czym marzyli, jak żyli, z jakimi problemami się zmagali.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło a co jednak trochę mniej...

Życie średniowiecznej rodziny to książka, która wywarła na mnie dość mieszane uczucia. Z jednej strony, wydarzenia w niej opisane są ciekawe, pochłaniające i przenoszące czytelnika w zupełnie inną rzeczywistość. Z drugiej strony natomiast spodziewałam się po tej lekturze większej epickości. Poza tym, sięgnęłam po tę część z uwagi na to, że miała opisywać życie rodziny a tak naprawdę miałam wrażenie, że więcej w niej było opisów funkcjonowania angielskiej szlachty.

Pomijając powyższe książkę czyta się dość sprawnie, choć nie należy stylistycznie do łatwych lektur. Wymaga ona od czytelnika skupienia i czasu. Uważam jednak, że jest warta tego, by to skupienie i czas jej poświęcić. Ogromną zaletą tej publikacji jest jej wartość merytoryczna. Giesowie to para historyków, która poświęciła swoje życie badaniom historycznym nad średniowieczną Europą. Cykl Życie w średniowieczu, to suma ich wiedzy i miłości do tej epoki, co daje się wyczuć podczas lektury tej książki.

Czy i komu polecam?

Życie średniowiecznej rodziny to publikacja głównie dla miłośników średniowiecza i fanów twórczości George R.R. Martina. Ze mną z tym jest różnie, więc może to wywołało, mój nierówny odbiór tej pozycji. Tak czy inaczej uważam, że czas spędzony z tą książką w żadnym wypadku nie był czasem straconym. Polecam Waszej uwadze.

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć