ebook Piękne kłamstwa
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 9841)

Piękne kłamstwa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 17.55
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
25.53 zł Lub 22.98 zł
31.90 zł
-44% 17.55 zł
-32% 19.46 zł
19.90 zł
22.45 zł
24.56 zł
25.52 zł
27.12 zł
28.71 zł
31.40 zł
Inne proponowane

Piekielnie inteligentna opowieść o obsesji, zdradzie i morderstwie dokonanym z zimną krwią. „Klimatyczny, stylowy thriller, którego czytanie jest prawdziwą przyjemnością” – „Sunday Mirror”

Harry Ackerson od dawna podziwiał swoją nieziemsko piękną i seksowną macochę Alice, która, choć ostatnio nieco powściągliwa, zawsze była dla niego miła i okazywała mu troskę.
Tuż przed zakończeniem studiów Harry dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje – policja wierzy, że popełnił samobójstwo. Zrozpaczony Harry wraca do domu ojca w Maine i razem z Alice starają się otrząsnąć z rozpaczy i odkryć, co tak naprawdę się stało. Harry próbuje też uporządkować sprawy spadkowe, w tym antykwariat, dorobek życia Ackersona seniora.
Pewnego dnia pojawia się tu piękna i tajemnicza dziewczyna, Grace McGowan. Choć Grace twierdzi, że niedawno przeniosła się w te okolice, Harry podejrzewa, że wie ona o jego rodzinie znacznie więcej, niż się do tego przyznaje. Ale Grace nie jest jedyną atrakcyjną kobietą, która okazuje mu zainteresowanie – również zmysłowa Alice zbliża się do niego. Kobiety mają coraz większy wpływ na oczarowanego Harry’ego. A on ma wrażenie, że im lepiej je poznaje, tym bardziej obawia się, że obie skrywają mordercze sekrety i żadna z nich nie mówi prawdy. A to dopiero początek dramatycznych wydarzeń – policja informuje Harry’ego, że jego ojca ktoś zepchnął ze skały…

„Wybuchowa mieszanka uwodzenia, obsesji i mrocznych sekretów” – „New York Journal of Books”

Piękne kłamstwa od Peter Swanson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
To było moje pierwsze spotkanie z prozą Petera Swansona – i zapewne nie ostatnie.

Gdy antykwariusz Bill Ackerson spada z klifu, jego syn Harry nie może uwierzyć, że to był nieszczęśliwy wypadek. Postanawia zamieszkać z niezwykle zmysłową macochą Alice, by dowiedzieć się prawdy. Tymczasem w miasteczku pojawia się tajemnicza dziewczyna, która prawdopodobnie o rodzinie Harry’ego wie więcej, niż się wszystkim wydaje. Dokąd zaprowadzi ich prywatne śledztwo?

Piękne kłamstwa Petera Swansona to bardzo przyjemna lektura. Spodoba się przede wszystkim tym, którzy od pędzącej w zawrotnym tempie akcji i krwawych opisów wolą psychologiczną rozkminkę. Swanson zdecydowany nacisk położył na wzajemne relacje między bohaterami i ich motywację do popełnienia zbrodni. To, co bez wątpienia wszystkich ich łączy, to opanowana do perfekcji umiejętność kłamania. Robią to w tak wdzięczny i przekonujący sposób, że łatwo można ulec złudzeniu, że winnego wcale nie ma wśród nich. Tymczasem rozwiązanie zagadki kryje się za rogiem.

Na duży plus zasługuje fakt, że tym razem nie odkryłam zbyt wcześnie tożsamości mordercy, a wydarzenia układały się w jedną sensowną całość. Na minus z kolei samo zakończenie, które moim zdaniem było zbyt efekciarskie – tak jakby Swanson za wszelką cenę chciał jednak wyciągnąć z gardła czytelnika głośne „wow”. Moim zdaniem to wcale do szczęścia nie było mu potrzebne. Pisze w tak ciekawy i spójny sposób, że ta historia, nawet bez fajerwerków, broni się sama.

Ocena: 4/6
©SieCzyta
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć