ebook Niespokojne serca
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Niespokojne serca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 15.73
34.95 zł
-54% 15.73 zł
27.96 zł
29.71 zł
30.14 zł
34.40 zł
34.95 zł
Inne proponowane

Julianna wiedzie spokojne, poukładane życie, ale nie jest szczęśliwa. Studiuje kierunek, który wybrali dla niej rodzice, i spotyka się z chłopakiem, którego nie kocha. Kiedy zostaje wyrzucona ze studiów, a jej związek się kończy, postanawia pójść za głosem serca i zacząć spełniać swoje marzenia. Mając ze sobą jedną walizkę i dwieście złotych w kieszeni, wyrusza w podróż w nieznane. Trafia do małopolskiej wsi, gdzie pod swoje skrzydła bierze ją nieznajoma staruszka.

Julianna bardzo szybko aklimatyzuje się w nowym miejscu. Nie wie jeszcze, że nie przez przypadek trafiła właśnie tutaj. Stary dwór w Zaleszycach przyciąga ją z magnetyczną siłą, a znaleziony w zrujnowanym domu zeszyt staje się kluczem do tajemnicy z przeszłości… 

Niespokojne serca od Agata Sawicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wiem, że na pierwszy rzut oka tematyka może wydać się naiwna, ale nic na to nie poradzę, że lubię czytać książki, gdzie ktoś rzuca wszystko, zaczyna od nowa, a jeśli przy okazji odkrywa jakieś tajemnice z przeszłości to jak dla mnie jest to fajny pomysł na fabułę. Czyżby tak działała moja podświadomość? Każdy z nas ma pewnie takie chwile, że chętnie rzuciłby wszystko i wyjechał w ...Bieszczady. Życie to nie bajka, ale czemu by nie czytać takich bajek? Ja lubię, a Ty?

Julianna, dwudziestoletnia studentka z Warszawy, wydawałoby się, że jest w czepku urodzona. Bogata córka prawnika i sędziny, mieszkająca w pięknym domu w stolicy, studiująca prawo na Uniwersytecie i spotykająca się z kolegą ze studiów. Jednak Julianna wcale nie jest taka szczęśliwa na jaką wygląda. W tajemnicy przed rodzicami studiuje też drugi kierunek studiów, ukochaną historię. Na prawie nie zdaje kolejnego egzaminu, co skutkuje wyrzuceniem ze studiów. Tego samego dnia traci chłopaka, a także rodziców, którzy nie mogą pogodzić się z tym, że nie będzie ona prawnikiem. Dochodzi do kłótni po której Julianna wyjeżdża w nieznane, nie mając za dużo pieniędzy ani bagażu. Dziewczyna trafia po wielu przebojach do uroczej staruszki, która przygarnia ją pod swój dach. Julianna szybko aklimatyzuje się w Bieluniu, wieś bardzo się jej podoba, a uroczy dwór w okolicznych Zaleszycach przyciąga jak magnez. Mamy tu także wątek z odnalezieniem tajemniczego notesu z zapiskami z II Wojny, a który opisuje historię pewnej miłości. Więcej nie napiszę, bo jeśli lubicie takie powieści to nie chcę Wam psuć niespodzianki podczas czytania.

Pomimo tragicznego stanu chatki Julianna poczuła do niej jakiś niewytłumaczalny pociąg i sentyment. Była ona pozostałością po dawnych, nieznanych jej czasach, po ludziach, którzy kiedyś kochali to miejsce, przeżywali w nich swoje radości i cierpienia, ludziach, którzy dawno temu odeszli, a świetność jej domu przeminęła wraz z nimi.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze, sama nie wiem kiedy ją pochłonęłam. Uwielbiam takie książki, które napisane są w taki sposób, że nie wiadomo kiedy patrzysz - a tu koniec. Całym sercem wspierałam Juliannę. Mieszkańców Bielunia nie da się nie lubić, autorka stworzyła bardzo idealistyczną wieś. Szkoda tylko, że takie historie raczej nie mają szans na spełnienie się w normalnym życiu, choć bardzo bym sobie życzyła. Babcia Nusia i pan Ignacy są przecudownymi bohaterami, których mądrości powinno się wydrukować na lodówce i wdrażać w życie każdego dnia.

Wiele wątków zostało otwartych i niedomkniętych, dlatego z niecierpliwością czekam na kolejny tom. I najważniejsze - jest to debiut! Gdybym nie wiedziała to bym się nie domyśliła. Myślę, że Agata Sawicka ma ogromną szansę zamieszać na rynku literatury dla kobiet! Czego jej życzę z całego serca.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć