ebook Wszystkie nasze tajemnice
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 588

Wszystkie nasze tajemnice
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 13.50
13.50 zł Lub 12.15 zł
20.00 zł
14.00 zł
15.00 zł
16.34 zł
17.00 zł
20.00 zł
Inne proponowane

Napisałam tę powieść ponieważ się wkurzyłam.  Od średniowiecza dzieli nas tyle wieków, a ja mam wrażenie jakby się nic nie zmieniło.

Kobieta jest spychana na margines - jej prawa, jej seksualność, jej możliwość decydowania, jak i z kim ma żyć. Polska staje się coraz bardziej homo i ksenofobicznym krajem, w którym mniejszości są dyskryminowane i zastraszane, ludzie  podzieleni jak dawno nie byli. To jest złe.

W tej powieści pokazałam dużo Zła, sami stajemy się złem chodzącym. Ale ta powieść ma w sobie także wiele Dobra. Bo  "piękno jest płaszczem dobra" i jak pisał Platon "na początku jest dobro". - Monika Sawicka

Wszystkie nasze tajemnice od Monika Sawicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Monika Sawicka zachwyciła mnie książką Kolorowych snów, więc z największą przyjemnością zostałam patronką jej najnowszej powieści. Zapraszam na moją opinię.

Wszystkie nasze tajemnice to książka niestandardowa według mnie. Z jednej strony obyczaj, a z drugiej jest momentami taka mroczna, kiedy odkrywamy tajemnice bohaterów. Czytając ją czytelnik zadaje sobie co chwile pytanie: Jak dobrze znamy osoby, które są naszą rodziną? Czy są wśród nas osoby, które noszą w sobie tajemnice?

Z główną bohaterką utożsamiłam się od razu, ponieważ jest w podobnym do mnie wieku. 41-letnia Klara to pracoholiczka, policjantka, która zaniedbuje męża chirurga oraz córkę Inkę. Nastolatka przyzwyczaiła się już do tego, że rodziców często nie ma w domu, przy okazji szperania znajduje pamiętniki swojej mamy i choć wie, że to nie jest właściwe, zaczytuje się w nich i poznaje tajemnice rodzicielki. Czy Klara naprawi relację z córką? Czy zrozumie swój błąd i fakt, że praca niszczy jej relacje w najbliższym otoczeniu?

Na nic te wszystkie zarobione w pocie czoła pieniądze, bo za nie wprawdzie można kupić wiele, ale ani jednego uderzenia serca, ani jednego oddechu.

Dla odmiany szwagierka Klary - Justyna - jest dziennikarką, która ponad 20 lat temu zniknęła nagle i nie było jej ponad rok w domu. Nikt nie wie gdzie była i co się z nią wtedy działo. Co takiego ukrywa i dlaczego nie podzieliła się tajemnicą z nikim bliskim?

Książka, jak pisałam wyżej, inna niż wszystkie. Na początku nie mogłam się wgryźć w fabułę, ciągle coś mi przeszkadzało, a to dzieci, a to życie w biegu. Jednak pewnego wieczoru jak w spokoju zaczęłam czytać w łóżku to wciągnęła mnie ta historia. Książka gruba, mądra, niosąca w sobie ogromne pokłady mądrości życiowych. Idealna dla zabieganych rodziców, którzy zostawiają nastolatki samych sobie i zajmują się pracą.

Mówi się o nas, że jesteśmy uzależnieni od smarfonów i Internetu, komputerów i gier. Ale prawda jest taka, że to jest nasze najmniej szkodliwe uzależnienie. O tych innych rodzice dowiadują się, gdy stopień uzależnienia jest tak zaawansowany, że pozostaje jedynie leczenie w ośrodku odwykowym. Wszystko, czego my, nastolatki, potrzebujemy, to czas naszych rodziców. Czas tylko dla nas.

Bardzo podobało mi się przesłanie autorki, pokazujące że nie warto mieć tajemnice, a w chwilach trudnych warto zwrócić się o pomoc. Podobało mi się prowadzenie fabuły z perspektywy różnych osób i w różnej płaszczyźnie czasowej. Możemy poznać historie opowiedziane przez Klarę, jej córkę Incę, szwagierkę Justynę, Albina i Cypriana. Jest też wątek o zgromadzeniach zakonnych, w których zakonnice znęcają się nad sierotami. Temat kontrowersyjny, bardzo mocny i szokujący. Ogólnie pisząc tajemnica goni tajemnice i co rusz na jaw wychodzą kolejne sekrety bohaterów.

Wiele tematów poruszanych w książce jest przerażających i wstrząsających. Książka dla czytelników, którzy lubią tematy szokujące, niestandardowe. Ale nie obawiajcie się, nie jest to historia o samych złych rzeczach. Są też tematy dobre, bo po każdej burzy kiedyś wychodzi słońce. Warto próbować uczyć się na błędach. Książka jest pięknie wydana, a każdy rozdział poprzedza cytat. Niby drobnostka, ale ja na takie rzeczy bardzo zwracam uwagę.

Książka zajmie szczególne miejsce w mojej biblioteczce.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć