ebook Wielkie włoskie wakacje
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 84) Ilość stron (szacowana): 294

Wielkie włoskie wakacje
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 23.93
Audiobook - najniższa cena: 30.95
30.00 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
28.50 zł Lub 25.65 zł
30.00 zł
23.93 zł
23.98 zł
25.50 zł
27.04 zł
30.00 zł
30.00 zł
30.00 zł
Inne proponowane

Klaudia i Karolina spędzają lato, podróżując po Włoszech. Pewnego dnia uwagę Klaudii, studentki historii sztuki, przyciąga piękna kołatka na bramie jednego z domów w Asyżu. Nieznana siła popycha ją w głąb podwórza i do wnętrza domu, gdzie jej oczom ukazuje się obraz z dymiącym Wezuwiuszem. Klaudia, choć nigdy nie była w Asyżu, jest pewna, że już kiedyś widziała ten obraz, podobnie jak cały dom i podwórze. Postanawia iść za głosem serca i odwiedzić Pompeje. Wkrótce okaże się, że w tę samą stronę podąża ktoś jeszcze, a dziewczyna słyszy jego kroki...

Błękit nieba, lazurowe zatoki, oszałamiające krajobrazy, boskie smaki i zabytki architektury skrywające mnóstwo ludzkich historii - czego więcej trzeba, aby rozbudzić wszystkie zmysły? Jolanta Kosowska kolejny raz zabiera czytelników w fascynującą, nie tylko literacką podróż.

Cudowna włoska przygoda, tajemnice, miłość i niezliczone intrygi. Jolanta Kosowska w szczytowej formie zabiera nas na niezapomnianą wycieczkę po Włoszech, jednocześnie fundując historię, w której nic nie jest oczywiste. Polecam.
Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka

Niemal namacalnie czułam rozpalone słońcem mury Florencji, Asyżu i Wenecji. Z wąskich, skrywających dawne tajemnice uliczek powiało też niepokojem. Bohaterce powieści teraźniejszość zaczęła mieszać się z przeszłością, której nie miała prawa znać. Czy nam również coś takiego może się przytrafić?
Danuta Chlupová, dziennikarka, pisarka

Powieść tę można w pewnym sensie potraktować jako swoiste kompendium wiedzy o Italii, jej zabytkach, kulturze i sztuce. To także opowieść o nadziei - niełatwe, smutne doświadczenia życiowe nie muszą na resztę życia odbierać nam szansy na szczęście. Niekiedy trzeba tylko postarać się prawidłowo odczytać znaki, które wysyła nam los.
Agnieszka Janiszewska, nauczycielka historii, pisarka

Wielkie włoskie wakacje od Jolanta Kosowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po książki tej autorki lubię sięgać w ciemno, niezależnie od tematu jakiego się podejmie. Tym razem czekają nas ... wakacje we Włoszech. Kto chętny, zapraszam na nowy wpis.

Wyjeżdżając na urlop, wyłączyłem komórkę. Komórka to smycz. Nic bardziej nie ogranicza, nie uzależnia i nie kontroluje jak telefon komórkowy.

Brzmi znajomo? Raczej nie. Tym bardziej Kacper zaskarbił sobie moją sympatię od pierwszych stron. Kiedy mężczyzna wrócił z Prowansji jego brat przywiózł mu znaleziony na ławce na promenadzie pamiętnik. Kacper były policjant wsiąka w czytaną historię, która zmieni jego życie już na zawsze. Czytając chłopak czuje, że osobie która napisała ten pamiętnik grozi niebezpieczeństwo i będzie chciał odnaleźć właścicielkę pamiętnika. Co takiego opisała dziewczyna, że dwóch dorosłych facetów nie może przestać myśleć o tej historii?

Dzięki wpisom z pamiętnika możemy wyruszyć na wakacje po Włoszech z dwiema koleżankami: Klaudią i Karoliną. Oprócz przecudnych opisów zabytków, klimatu niespotykanego nigdzie indziej na świecie, pamiętnik opisuje też dziwne sytuacje jakie miały miejsce na urlopie. Klaudia, studentka historii sztuki, chodząc po uliczkach Asyżu widzi nagle bramę z przepiękną kołatką. Wydaje się jej, że zna to miejsce i wie co się znajduje w podwórzu. Nieznane uczucie pcha ją w to miejsce mimo przeszkód oraz do wnętrza domu, który jest...niezamieszkały. Klaudia czuje niepokój, bo wie, że nigdy tu nie była, choć może odgadnąć co jest dalej, a dodatkowo słyszy jakieś kroki kogoś kto za nią podąża....

Są rzeczy, które dzieją się naprawdę, chociaż nie jesteśmy w stanie objąć ich rozumem.

O co chodzi? Jaki to ma związek z Kacprem? Czy wakacje we Włoszech zmienią życie bohaterów?

Życie jest za krótkie, żeby w kółko powtarzać te same błędy i spotykać ludzi, których spotykać nie warto.

Książka inna niż wszystkie. Kilka razy myślałam, że już wiem co będzie dalej, ale za każdym razem autorce udało mi się zaskoczyć. Dzięki cudnym opisom architektury Włoch, klimatu, języka i kultury włoskiej czułam powrót do przeszłości. Po 20 latach zaczęłam wspominać swój spontaniczny wypad do tego kraju, jak byłam taka młoda jak bohaterki. Za te wspomnienia bardzo dziękuję, bo często zdarza się tak, że nie mamy czasu myśleć o tym co było fajnego kiedyś w kieracie życia. Jestem pełna podziwu jak autorka opisała miejsca we Włoszech. Jeśli ktoś nie był, a lubi podróże - gwarantuję - zechcecie to zobaczyć na własne oczy.

To nie jest tylko książka o podróżach, oj nie!

Książka ma też drugie dno, bo dotyka bardzo ważnych spraw, takich jak manipulowanie ludźmi, zastanowicie się czym jest prawdziwa przyjaźń, czy miłość może zmienić nas na zawsze. Czułam się jak detektyw Pozytywka z książek córki, który chodzi uliczkami z lupą przy oku i stara się rozwiązać zagadkę, a to wszystko w pięknych zakątkach naszego globu.

Jeśli lubicie nieszablonowe historie, coś innego niż do tej pory było na rynku wydawniczym to sięgnijcie po Wielkie włoskie wakacje. Mnie zaskoczyło przede wszystkim to, że nie jest to książka z wątkiem medycznym jak inne i właśnie za to lubię autorów, którzy nie piszą na jedno kopyto.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć