ebook Idealna żona
4.06 / 5.00 (liczba ocen: 14229)

Idealna żona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.03
Audiobook - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
23.03 zł 20% rabatu
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
23.03 zł
23.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Ci czytelnicy, którzy po lekturze Idealnego małżeństwa dodali ten e-book na listę swoich bestsellerów, mogą ponownie czuć się usatysfakcjonowani. Spod pióra Belle Kimberly wyszedł całkiem nowy i równie pasjonujący thriller psychologiczny zatytułowany Idealna żona.

Fabuła:

Zmienione przez brutalnego męża w piekło życie Beth doprowadza do tego, że ta zmuszona jest do nieustannej ucieczki. Kobieta ukrywa się pod zmienionym nazwiskiem i wyglądem. Ciągle musi także zmieniać swoje miejsce zamieszkania. Nie może pozwolić sobie na to, aby jeden malutki błąd doprowadził na jej ślad dręczącego ją psychicznie i fizycznie męża.

W tym samym czasie, w miejscowości oddalonej o kilkaset kilometrów od nowej kryjówki Beth, do domu z wyjazdu służbowego powraca Jeffrey. Przerażony odkrywa, że jego żona Sabine zniknęła. Zszokowany mężczyzna próbuje skontaktować się z Sabine telefonicznie, jednak ta nie odbiera połączeń. Przeczuwając, że z żoną mogło stać się coś złego i najprawdopodobniej padła ofiarą przestępstwa, kontaktuje się z bliźniaczą siostrą Sabine, której nie darzy sympatią. Jednak teraz nieważne są wzajemne animozje, najważniejsze jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: gdzie jest Sabine? Jednak wcale nie jest to proste, lawina kłamstw komplikuje sprawę. Wszystko wskazuje na to, że do celu może doprowadzić powiązanie losów obu kobiet: Beth i Sabine i natychmiastowe ustalenie, co łączy obie kobiety?

Jeśli poszukujesz e-booka, który zaangażuje Cie na tyle, że będziesz w stanie zapomnieć o otaczającym Cię świecie, to Idealna żona jest najlepszy wyborem. To elektryzująca historia z rodzaju tych nieodkładalnych.

Idealna żona od Kimberly Belle możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2021. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Jeśli mój mąż nie zgłosi mojego zaginięcia,
to czy ktoś będzie mnie szukał?

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Beth Murphy, po wielu latach poniżania i przemocy ze strony męża postanawia uciec. Od miesięcy przygotowywała się na ten czas, utkała misterny plan i teraz postanowiła go zrealizować. Pomyślała o wszystkim: zmianie nazwiska, zmianie wizerunku, zmianie miejsca pobytu. Wie, że ma tylko jedną szansę na to by zniknąć a najmniejszy błąd może kosztować ją życie.
Tymczasem kilkaset kilometrów dalej Jeffrey wraca do domu i odkrywa, że jego żona zaginęła. Gdzie podziała się Sabine, czy za jej zaginięciem stoi jej mąż i kim właściwie jest Beth? To jedne z wielu pytań, które nasuwają się podczas lektury tej książki.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło a co jednak trochę mniej…

Gdy zobaczyłam opis tej powieści w zapowiedziach wydawcy wiedziałam, że to książka dla mnie. Uwielbiam thrillery z wątkami małżeńskimi. Bardzo się cieszę, że i tym razem moja czytelnicza intuicja mnie nie zawiodła.

Idealna żona intryguje od pierwszej aż po ostatnią stronę. Nie ma w niej zbyt wiele akcji jednak miałam poczucie, że i tak jest w niej aż gęsto od tajemnic, mroku i niepokoju. Nic nie jest takie, jak się wydaje a jedyne co zdaje się być pewnym to fakt, że nikomu nie można ufać. Dla mnie ta książka okazała się historią od której naprawdę ciężko było mi się oderwać. Bardzo przypadł mi do gustu jej pełen niepokoju, dość hermetyczny klimat. Podobali mi się również jej bohaterowie i to, że z jednej strony wydawali się dość szczegółowo wykreowani a z drugiej zastanawiałam się, co właściwie z nimi jest nie tak i co jeszcze ukrywają. Największym jednak plusem dla mnie tej historii jest jej zakończenie. Ostatnio kilka thrillerów mnie pod tym względem zawiodło, jednak uważam, że Kimberly Belle zdecydowanie stanęła na wysokości zadania. Ja byłam w każdym razie usatysfakcjonowana jej finałem.
Poza tym książkę czytało mi się szybko i sprawnie. Podpasował mi styl opowiadania Kimberly Belle. Jej język jest gęsty, skondensowany i nacechowany niepokojem. (Dużo piszę o niepokoju w stosunku do tej książki ale jest to odczucie, które najbardziej mi do niej pasuje). Poza tym czytając miałam wrażenie, że autorka ciekawie i sprawnie a może nawet z pewną premedytacją rozplanowała poszczególne informacje, które zdradza czytelnikom. Do tego narracja podzielona na kilku bohaterów dodaje dynamizmu tej historii a przy tym różne perspektywy odsłaniają jeszcze więcej niewiadomych aż po czas, gdy powoli coraz więcej staje się jasne. Ja przy tej książce spędziłam swój czas rewelacyjnie.

Komu polecam?

Idealna żona to książka dla wielbicieli thrillerów psychologicznych a także mocniejszych powieści obyczajowych z wyraźnym małżeńskim wątkiem. Jest w niej coś przerażającego, mrocznego i niepokojącego. Moim zdaniem to jedna z ciekawszych pozycji wydawniczych w ramach tego gatunku literackiego, która ukazała się w ostatnim czasie. Zdecydowanie polecam. Ja tymczasem planuję niebawem sięgnąć po poprzednią powieść autorki i z ogromnym zainteresowaniem będę wyglądała kolejnych do czego i Was serdecznie zachęcam.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Obrączka na palcu i przysięga małżeńska są symbolem nowej drogi życia, którą będziemy dzielić z kimś, kogo nie tylko kochamy, ale także czujemy się u jego boku bezpieczni. Wierzymy, że od teraz już zawsze będziemy mieć blisko siebie osobę, która będzie nas szanowała i kochała. Oczywiście przez cały czas mamy świadomość tego, że ta nasza wspólna podróż przez życie nie zawsze będzie prosta. Jednak myśl, że teraz już nie jesteśmy sami pozwala nam ufać w to, że razem wszystko przetrwamy.

Nikt natomiast w tym wyjątkowym dniu na pewno nawet przez chwilę nie pomyśli o tym, że może on być początkiem piekła na ziemi. Żadna kobieta nie zastanawia się w tym momencie nad tym, że ten czarujący i wspaniały mężczyzna, którego za chwilę będzie żoną, może okazać się jej oprawcą i tyranem na resztę życia, któremu nigdy nie powinna zaufać. A niestety tak dzieje się bardzo często. Wiele kobiet za zamkniętymi drzwiami swoich domów staje się ofiarami mężów, którzy dbają o to, aby w oczach innych ludzi cieszyć się nienaganną reputacją i uznaniem. Tymczasem pozostawione same sobie bezbronne kobiety ukrywają koszmar, w jakim żyją pod warstwami perfekcyjnie wykonanego makijażu i wyreżyserowanymi uśmiechami. Często zdradza je tylko wylęknione spojrzenie, którego jednak nikt nie dostrzega, czy też nie chce dostrzec.

Dziś za sprawą książki Kimberly Belle Idealna żona, o której opowiem Wam za chwilę kilka słów, przedstawię Wam Beth Murphy kobietę, która po dziesięciu latach przemocy, poniżania i upokorzeń postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i niesiona pragnieniem utraconej wolności decyduje się uciec od męża. Nie jest to jednak pochopna decyzja, a misternie przygotowywany od miesięcy plan. Od teraz już nie ma odwrotu. Jej życie nigdy już nie będzie takie samo. Nowe nazwisko, wygląd, miejsce zamieszkania. Nie może jednak nadal czuć się bezpieczna, bo jeśli tylko straci czujność i popełni jeden najmniejszy nawet błąd, ten przed którym ucieka, trafi na jej ślad. Tak oto zaczyna się walka o siebie i lepsze życie.

Jednak to nie wszystko, co przygotowała dla nas autorka, bowiem kilkadziesiąt kilometrów dalej powracający ze służbowej podróży Jeffrey wraca do domu, w którym nie zastaje swojej żony Sabine. Wszystko wskazuje na to, że kobieta zaginęła, a co więcej doszło do przestępstwa. Czy te obie sytuacje mogą mieć ze sobą coś wspólnego? O tym musicie przekonać się sami. Sięgnijcie koniecznie po książkę i dowiedzcie się, kim jest Beth i dlaczego zniknęła Sabine.

Mam dla Was tylko jedną radę nie ufajcie nikomu i szukajcie prawdy tam, gdzie nigdy byście się jej nie spodziewali. W tej książce nic nie jest takie, na jakie wygląda. Kimberly Belle perfekcyjnie manipuluje czytelnikiem. Gra na naszych emocjach pozwalając nam uwierzyć, że już znamy całą prawdę, po to, by za chwilę ujawnić kolejny fakt, który w jednej chwili burzy naszą pewność i udowadnia, jak bardzo się mylimy.

Idealna żona to genialny, trzymający w napięciu, pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller psychologiczny, który nie tylko nie pozwoli Wam się od siebie oderwać, ale przede wszystkim nie da długo o sobie zapomnieć. Po zamknięciu książki nie będziecie mogli uwierzyć w perfekcję niezliczonej ilości powiązań, kłamstw i intryg, które w końcowym etapie stworzyły dopracowaną pod każdym względem historie. Ta książka nie tylko zaskakuje, a wręcz wywołuje uczucie niedowierzania odnośnie do tego, jaki jest jej koniec. Prawda szokuje. Mnie nie udało się jej przewidzieć, ale jestem ciekawa, czy Wam się to uda.

Muszę wspomnieć również o samej konstrukcji fabuły, ponieważ ma ona ogromne znaczenie, w tym, jak odbieramy wszystko, o czym czytamy na jej kartach. Otóż cała historia została przedstawiona w pierwszoosobowej narracji, z perspektywy kilku osób z nią powiązanych. Zabieg ten w moim odczuciu okazał się bardzo trafiony, gdyż dzięki niemu od samego początku mamy możliwość niemalże czuć emocje i myśli, każdego z bohaterów. Ja sama najmocniej odczuwałam, to co działo się w głowie Beth. Często łapałam się nawet na tym, że miałam wrażenie, jakbym towarzyszyła jej w ucieczce i wspólnie robimy wszystko, aby nie dać się złapać. Poczucie to sprawiło, że przewracałam kolejne strony książki mocno zaangażowana w następujące po sobie wydarzenia, z niecierpliwością oczekując tego, co się za chwile stanie. I muszę przyznać, że autorka tak bardzo przykuła moją uwagę, iż dużym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że tak szybko dotarłam do jej końca.

Rzadko to mówię, gdyż uważam, że nikomu nie powinno narzucać się, co ma czytać, ale tym razem nie mogę postąpić inaczej. Po prostu MUSICIE sięgnąć po ten tytuł. W moim przypadku było to pierwsze spotkanie z twórczością Kimberly Belle, ale chcę, jak najszybciej sięgnąć po kolejne jej książki. Autorce udało się kupić mnie w stu procentach. Dostałam wszystko to, czego oczekuję od książek tego gatunku: bardzo życiowy i realistyczny wymiar przedstawionej fabuły, złożone i dopracowane portrety psychologiczne bohaterów, także tych drugoplanowych. Intryga, emocje, zaskoczenie. Czego, chcieć więcej. Nie zwlekajcie z lekturą Idealnej żony i bądźcie czujni, gdyż niestety życie często uczy, że:

Nie wolno nikomu ufać. Nawet tym, których powinniśmy obdarzyć największym zaufaniem.

Ocena: 6/6
©Kocie czytanie
Jaka jest cena wolności?

Po Idealnym małżeństwie przyszła pora na Idealną żonę. Czy Kimberly Belle ponownie zaserwowała nam doskonałą lekturę z emocjonalną historią? Ten thriller psychologiczny sprawia, iż wsiąkniecie w tę fabułę od pierwszej strony. I choć na początku wszystko przebiega powoli, to tylko dlatego, by w odpowiednim czasie przybrać odpowiednie tempo, tak by zapewnić nam emocjonalną karuzelę. Poznając tę historię tętno w naszych żyłach, powoduje, iż krew płynie wartkim strumieniem. Autorka ponownie pisząc tę książkę popisała się kreatywnością w wymyślaniu postaci oraz historii. Czytając Idealną żonę na usta cisnąć będzie się pytanie – kim jest Beth, kobieta, która uciekła przed mężem oprawcą. Chcąc oderwać się od męża, zmienia swój wygląd, miejsce zamieszkania, i nawet dane personalne. Czy to wystarczy, by poczuć się bezpieczniej? Jaką cenę kobieta będzie musiała zapłacić za poczucie wolności? Beth skrupulatnie przemyślała swój plan działania. Wiedziała, że jedna choćby najmniejsza pomyłka, może ją zdemaskować. Jeden błąd mógłby sprawić, że mąż trafi na jej ślad. Poznajemy również drugą historię. Jeffrey wracając po podróży służbowej odkrywa w swym mieszkaniu zniknięcie małżonki. Sabine zniknęła bez śladu. Kimberly Belle zgrabnie połączyła nitki tych dwóch historii, sprawiając, iż cały czas zastanawiać będziemy się kim jest Beth, gdzie jest Sabine? I co w ogóle wspólnego mają ze sobą te dwie kobiety? Historia, którą poznajemy, przeraża, gdyż uświadamia nam, jak wiele jest małżeństw, w których pod przykrywką idealnych związków przemoc fizyczna i psychiczna gra pierwsze skrzypce.

Warto przeczytać tę książkę, by podjąć przemyślenia na temat, który choć ukrywany, a także widziany przez najbliższych, zamiatany jest pod dywan. Bo tak łatwiej! Kimberly Belle umiejętnie łączy elementy kryminału z powieścią obyczajową, okraszając ją solidną dawką thrillera psychologicznego. I choć to dopiero druga powieść w dorobku Autorki, mam pewność, że czekają nas kolejne w klimacie domestic noir. Kimberly umiejętnie wodzi nas za nos, dzięki czemu nie prędko wpadniemy na trop, a finał tej historii sprawi, iż przecierać będziemy oczy ze zdziwienia.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej thrillerów, dlatego z ogromną radością i zaciekawieniem przeczytałam najnowszą propozycję Wydawnictwa Filia Mroczna Strona. Zapraszam!

Prędzej byś mnie zabił, niż pozwolił mi odejść.

Kim jest Beth Murphy? To jest podstawowe pytanie jakie zadaje sobie czytelnik przez całą fabułę. Kobieta ucieka przed swoim mężem, który stosuje wobec niej przemoc. Zmienia wygląd, nazwisko, miejsce zamieszkania, zostawia pułapki - wszystko po to, by jej nie odnalazł. Wiemy, że przygotowywała się do ucieczki od dłuższego czasu. Fabułę dotyczącą Beth poznajemy w pierwszej osobie, wiemy jak się czuje w danym momencie...

W tym samym momencie kilkaset kilometrów dalej Jeffrey wraca do domu po służbowym wyjeździe. Jest ogromnie zaskoczony, gdy zastaje pusty dom, a jego żona nie odbiera telefonów. Zaczyna się martwić, bo wszystko wskazuje na to, że stało jej się coś złego. Mężczyzna kontaktuje się z jej siostrą bliźniaczką, której ogromnie nie lubi, ale w tej sytuacji nie ma to znaczenia. Najważniejsze jest to, żeby odnaleźć Sabine.

Co się stało z Sabine? Jakie kobieta ma sekrety? Co łączy obie kobiety ze sobą?

Ludzie nie znikają z powierzchni ziemi ot tak. Uciekają, ukrywają się albo zostają porwani.

Jesteś świetnym kłamcą. Przez lata przyglądałam się, jak mówisz prawdę, ilekroć jest to możliwe, i nie ubarwiasz jej zbyt wieloma detalami, o których mógłbyś później zapomnieć. Kłamstwa nawarstwiają się, mnożą, a czasem zaprzeczają same sobie.

Książkę przeczytałam na raz, dosłownie nie mogłam się oderwać. Od samego początku miałam swoje założenia, ale na szczęście one się nie sprawdziły. To nie jest ściema, książka trzyma w napięciu do końca, ale co jest najważniejsze porusza bardzo ważne dla nas kobiet tematy. Mamy tu: przemoc w związku, życie małżeńskie od podszewki, co tak naprawdę dzieje się za drzwiami pięknych domów? Czy kobieta doświadczająca przemocy może znaleźć pomoc? Czy inni reagują nawet jeśli się czegoś domyślają? A przede wszystkim możemy, razem z Beth, przemierzać kraj uciekając przed własnym mężem. Książka napisana jest tak plastycznym językiem, że czułam się jakbym oglądała thriller w telewizji. Za to lubię czytanie: za te zaskoczenia, odkrywanie nowych autorów, nowe fabuły, a przede wszystkim za mile spędzony czas.

Jeśli lubicie thrillery to polecam gorąco uwadze Idealną żonę. Po przeczytaniu tej książki nabrałam ochoty na przeczytanie Idealnego małżeństwa tej autorki.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć