ebook Idealna żona
4.06 / 5.00 (liczba ocen: 14228)

Idealna żona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.45
Audiobook - najniższa cena: 27.93
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
32.90 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
16.45 zł
24.68 zł
24.68 zł
24.68 zł
24.70 zł
26.87 zł
27.97 zł
28.62 zł
29.61 zł
30.00 zł
Inne proponowane

Ci czytelnicy, którzy po lekturze Idealnego małżeństwa dodali ten e-book na listę swoich bestsellerów, mogą ponownie czuć się usatysfakcjonowani. Spod pióra Belle Kimberly wyszedł całkiem nowy i równie pasjonujący thriller psychologiczny zatytułowany Idealna żona.

Fabuła:

Zmienione przez brutalnego męża w piekło życie Beth doprowadza do tego, że ta zmuszona jest do nieustannej ucieczki. Kobieta ukrywa się pod zmienionym nazwiskiem i wyglądem. Ciągle musi także zmieniać swoje miejsce zamieszkania. Nie może pozwolić sobie na to, aby jeden malutki błąd doprowadził na jej ślad dręczącego ją psychicznie i fizycznie męża.

W tym samym czasie, w miejscowości oddalonej o kilkaset kilometrów od nowej kryjówki Beth, do domu z wyjazdu służbowego powraca Jeffrey. Przerażony odkrywa, że jego żona Sabine zniknęła. Zszokowany mężczyzna próbuje skontaktować się z Sabine telefonicznie, jednak ta nie odbiera połączeń. Przeczuwając, że z żoną mogło stać się coś złego i najprawdopodobniej padła ofiarą przestępstwa, kontaktuje się z bliźniaczą siostrą Sabine, której nie darzy sympatią. Jednak teraz nieważne są wzajemne animozje, najważniejsze jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: gdzie jest Sabine? Jednak wcale nie jest to proste, lawina kłamstw komplikuje sprawę. Wszystko wskazuje na to, że do celu może doprowadzić powiązanie losów obu kobiet: Beth i Sabine i natychmiastowe ustalenie, co łączy obie kobiety?

Jeśli poszukujesz e-booka, który zaangażuje Cie na tyle, że będziesz w stanie zapomnieć o otaczającym Cię świecie, to Idealna żona jest najlepszy wyborem. To elektryzująca historia z rodzaju tych nieodkładalnych.

Idealna żona od Kimberly Belle możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Jaka jest cena wolności?

Po Idealnym małżeństwie przyszła pora na Idealną żonę. Czy Kimberly Belle ponownie zaserwowała nam doskonałą lekturę z emocjonalną historią? Ten thriller psychologiczny sprawia, iż wsiąkniecie w tę fabułę od pierwszej strony. I choć na początku wszystko przebiega powoli, to tylko dlatego, by w odpowiednim czasie przybrać odpowiednie tempo, tak by zapewnić nam emocjonalną karuzelę. Poznając tę historię tętno w naszych żyłach, powoduje, iż krew płynie wartkim strumieniem. Autorka ponownie pisząc tę książkę popisała się kreatywnością w wymyślaniu postaci oraz historii. Czytając Idealną żonę na usta cisnąć będzie się pytanie – kim jest Beth, kobieta, która uciekła przed mężem oprawcą. Chcąc oderwać się od męża, zmienia swój wygląd, miejsce zamieszkania, i nawet dane personalne. Czy to wystarczy, by poczuć się bezpieczniej? Jaką cenę kobieta będzie musiała zapłacić za poczucie wolności? Beth skrupulatnie przemyślała swój plan działania. Wiedziała, że jedna choćby najmniejsza pomyłka, może ją zdemaskować. Jeden błąd mógłby sprawić, że mąż trafi na jej ślad. Poznajemy również drugą historię. Jeffrey wracając po podróży służbowej odkrywa w swym mieszkaniu zniknięcie małżonki. Sabine zniknęła bez śladu. Kimberly Belle zgrabnie połączyła nitki tych dwóch historii, sprawiając, iż cały czas zastanawiać będziemy się kim jest Beth, gdzie jest Sabine? I co w ogóle wspólnego mają ze sobą te dwie kobiety? Historia, którą poznajemy, przeraża, gdyż uświadamia nam, jak wiele jest małżeństw, w których pod przykrywką idealnych związków przemoc fizyczna i psychiczna gra pierwsze skrzypce.

Warto przeczytać tę książkę, by podjąć przemyślenia na temat, który choć ukrywany, a także widziany przez najbliższych, zamiatany jest pod dywan. Bo tak łatwiej! Kimberly Belle umiejętnie łączy elementy kryminału z powieścią obyczajową, okraszając ją solidną dawką thrillera psychologicznego. I choć to dopiero druga powieść w dorobku Autorki, mam pewność, że czekają nas kolejne w klimacie domestic noir. Kimberly umiejętnie wodzi nas za nos, dzięki czemu nie prędko wpadniemy na trop, a finał tej historii sprawi, iż przecierać będziemy oczy ze zdziwienia.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej thrillerów, dlatego z ogromną radością i zaciekawieniem przeczytałam najnowszą propozycję Wydawnictwa Filia Mroczna Strona. Zapraszam!

Prędzej byś mnie zabił, niż pozwolił mi odejść.

Kim jest Beth Murphy? To jest podstawowe pytanie jakie zadaje sobie czytelnik przez całą fabułę. Kobieta ucieka przed swoim mężem, który stosuje wobec niej przemoc. Zmienia wygląd, nazwisko, miejsce zamieszkania, zostawia pułapki - wszystko po to, by jej nie odnalazł. Wiemy, że przygotowywała się do ucieczki od dłuższego czasu. Fabułę dotyczącą Beth poznajemy w pierwszej osobie, wiemy jak się czuje w danym momencie...

W tym samym momencie kilkaset kilometrów dalej Jeffrey wraca do domu po służbowym wyjeździe. Jest ogromnie zaskoczony, gdy zastaje pusty dom, a jego żona nie odbiera telefonów. Zaczyna się martwić, bo wszystko wskazuje na to, że stało jej się coś złego. Mężczyzna kontaktuje się z jej siostrą bliźniaczką, której ogromnie nie lubi, ale w tej sytuacji nie ma to znaczenia. Najważniejsze jest to, żeby odnaleźć Sabine.

Co się stało z Sabine? Jakie kobieta ma sekrety? Co łączy obie kobiety ze sobą?

Ludzie nie znikają z powierzchni ziemi ot tak. Uciekają, ukrywają się albo zostają porwani.

Jesteś świetnym kłamcą. Przez lata przyglądałam się, jak mówisz prawdę, ilekroć jest to możliwe, i nie ubarwiasz jej zbyt wieloma detalami, o których mógłbyś później zapomnieć. Kłamstwa nawarstwiają się, mnożą, a czasem zaprzeczają same sobie.

Książkę przeczytałam na raz, dosłownie nie mogłam się oderwać. Od samego początku miałam swoje założenia, ale na szczęście one się nie sprawdziły. To nie jest ściema, książka trzyma w napięciu do końca, ale co jest najważniejsze porusza bardzo ważne dla nas kobiet tematy. Mamy tu: przemoc w związku, życie małżeńskie od podszewki, co tak naprawdę dzieje się za drzwiami pięknych domów? Czy kobieta doświadczająca przemocy może znaleźć pomoc? Czy inni reagują nawet jeśli się czegoś domyślają? A przede wszystkim możemy, razem z Beth, przemierzać kraj uciekając przed własnym mężem. Książka napisana jest tak plastycznym językiem, że czułam się jakbym oglądała thriller w telewizji. Za to lubię czytanie: za te zaskoczenia, odkrywanie nowych autorów, nowe fabuły, a przede wszystkim za mile spędzony czas.

Jeśli lubicie thrillery to polecam gorąco uwadze Idealną żonę. Po przeczytaniu tej książki nabrałam ochoty na przeczytanie Idealnego małżeństwa tej autorki.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć