ebook Dzieci z Lovely Lane
4.42 / 5.00 (liczba ocen: 1806) Ilość stron (szacowana): 592

Dzieci z Lovely Lane
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 19.76
30.40 złpremium: 18.24 zł Lub 18.24 zł
-16% 22.80 zł Lub 20.52 zł
23.41 zł Lub 21.07 zł
30.40 zł
-34% 19.76 zł
22.80 zł
25.84 zł
27.50 zł
30.40 zł
Inne proponowane

Drugi tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach.

Anglia, rok 1954. Dzielne pielęgniarki z Lovely Lane - Dana, Pammy, Victoria i Beth już drugi rok uczą się zawodu i samodzielności. Wkrótce zmierzą się z nie lada wyzwaniami - zarówno na oddziałach, jak i w życiu prywatnym. Są młode i nie bronią się przed miłością, w przeciwieństwie do siostry Emily Haycock, dyrektorki szkoły pielęgniarstwa, która stanie przed trudnym wyborem. Wszak zamężnym siostrom nie wolno pracować w zawodzie
Tymczasem w szpitalu St Angelus pojawia się sroga panna Van Gilder, nowa zastępczyni przełożonej pielęgniarek i szybko zyskuje niechlubny przydomek Krwawa Ava Wampirzyca. Swoimi pomysłami wprowadzenia usprawnień na oddziałach zamierza bezceremonialnie wywrócić szpitalne życie do góry nogami. Cały personel pomocniczy ma poważne powody, aby martwić się o swoją pracę i byt. Członkowie szpitalnej "mafii" - dla dobra własnego i wielkiej rodziny St Angelus postanawiają zbadać przeszłość Wampirzycy. Czy zdążą dowiedzieć się czegoś, co przysłuży się sprawie, zanim poczynania panny Van Gilder zagrożą życiu pacjentów, wśród których jest pewien bardzo chory chłopczyk?

Nadine Dorries pochodzi z Liverpoolu. Sama również ukończyła szkołę pielęgniarską i pracowała w tym zawodzie, doskonale zatem zna temat i branżę. Od 2005 roku jest posłanką do Parlamentu z okręgu Mid-Berdfordshire. Ma trzy córki. Jest autorką wielu bestsellerowych powieści obyczajowych, a kolejne tomy serii o pielęgniarkach z Lovely Lane niezmiennie wzbudzają emocje i zachwyt czytelniczek.

Dzieci z Lovely Lane od Nadine Dorries możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Drugi tom serii Pielęgniarki opowiada o dalszych losach bohaterek z poprzedniego tomu. Zapraszam na moje odczucia po przeczytaniu tej bardzo grubej książki.

Fabuła toczy się w Anglii w roku 1954. Dana, Pammy, Victoria i Beth już drugi rok z rzędu uczą się zawodu i samodzielności. Poznajemy losy pielęgniarek zarówno w szpitalu oraz w życiu prywatnym, a dużo będzie się działo. W szpitalu zostanie zatrudniona nowa zastępczyni przełożonej pielęgniarek sroga, wredna, zimna i podła panna Gilder. Kobieta zostaje przezwana Krwawa Ava Wampirzyca, ponieważ pragnie wprowadzić wiele rewolucyjnych zmian, które napawają strachem cały personel. Pielęgniarki i inne osoby zatrudnione w szpitalu zaczynają się bać o swoją pracę i dla dobra własnego zaczynają badać przeszłość panny Gilder. Ten wątek bardzo mi się podobał, bo pokazał niesamowitą jedność społeczeństwa szpitala, która w trudnym momencie umiała walczyć razem o swoje.

Coś jej w tej pannie Van Gilder nie pasowało. Coś z nią było nie tak. Było w niej coś sztucznego, jakby za bardzo się starała odegrać idealną drugą przełożoną pielęgniarek.

Bardzo wzruszający jest wątek siostry Lily i jej rodziny... Nie napiszę nic więcej, bo zdecydowanie warto samemu poznać tę historię od początku do końca.

Drugi tom podobał mi się nawet bardziej niż pierwszy. Według mnie był bardziej emocjonujący, nawet popłynęły mi łzy w pewnym momencie.

Świetną postacią literacką jest siostra panna Van Gilder, która sporo namieszała w życiu pielęgniarek i całego szpitala. Niesamowity klimat lat pięćdziesiątych, zaściankowość, zacofanie społeczeństwa, ale też miłość, przyjaźń i oddanie bezgraniczne drugiej osobie - to wszystko znajdziecie w II tomie. Powiem szczerze, w 1/3 książki myślałam, że to mój ostatni tom i na nim poprzestanę czytanie tej serii, ale mówię zdecydowanie TAK i czekam na kolejny tom, który już wkrótce ukaże się na rynku. Polubiłam twórczość tej autorki i będę polecała ją gorącym sercem. Jestem oczarowana, znajdziemy tu wszystko czego potrzeba dobrej powieści: dramat, tragedię, miłość, rodzinę, samotność, pracoholizm, walkę o zdrowie - czyli prawdziwe życie. Polecam gorąco!

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć