ebook Nocą drony są szczególnie głośne. Reportaże ze stref kryzysu
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 75) Ilość stron (szacowana): 296

Nocą drony są szczególnie głośne. Reportaże ze stref kryzysu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 27.64
35.90 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
-23% 27.64 zł Lub 24.88 zł
35.90 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
-23% 27.64 zł
28.50 zł
29.80 zł
30.52 zł
32.31 zł
32.50 zł
35.90 zł
35.90 zł
35.90 zł
Inne proponowane

Zbiór reportaży z lat 2010–2017. Wolfgang Bauer kreśli w nich obraz rozpadającego się świata i zarazem przedstawia społeczno-polityczną mapę współczesnych zagrożeń. Z pełnym przekonaniem angażuje się w losy swoich bohaterów i niestrudzenie apeluje: „Nie traćmy wrażliwości na ludzkie krzywdy”. „W swojej książce Wolfgang Bauer wyraźnie pokazuje, dlaczego potrzebujemy reportaży: by łączyć fakty z uczuciami, by rozumieć ludzi w sytuacjach ekstremalnych” – Anne Kohlick

To książka o wojnach, które toczą się na całym świecie. Tych głośnych i tych marginalizowanych, budzących tylko chwilowe współczucie. O ludziach, którzy żyją w poczuciu strachu i beznadziei, próbując odnaleźć sens w otaczającej ich brutalnej rzeczywistości. To raport ze stref kryzysu. Bauer wybiera je w sposób nieoczywisty. Opisuje klęskę głodu w Sudanie, pomaga wrócić do domu uprowadzonym pakistańskim żeglarzom, towarzyszy somalijskim rodzicom czuwającym przy łóżkach umierających dzieci.

„Nagłe wydarzenia, jak wojny czy przewroty, mają taką moc, że w trymiga wymazują świat, który jeszcze wczoraj wydawał się wieczny i nie do zachwiania. Nastaje pustka. Jedne miejsca w niej grzęzną, czasami na lata, inne zapełniają się nowym. W obu przypadkach ludzie muszą odnaleźć się w odmienionej sytuacji i przyjąć twarde zasady, które narzuca przychodzący porządek. Wolfgang Bauer w świetnym stylu i za pośrednictwem przejmujących historii pokazuje, co dzieje się z ludźmi, gdy świat się rozpada, a oni za wszelką cenę próbują podtrzymać go przy życiu. Pisze o krajach nie tylko doświadczających konfliktów, ale też zmagających się z teraźniejszością naznaczoną minionymi wojnami. Bo pokój nie zawsze oznacza, że cierpienie ustaje” – Paweł Pieniążek

„Opowiadając o losach konkretnych ludzi, Wolfgang Bauer przedstawia społeczne i historyczne kulisy regionalnych konfliktów. I robi to po mistrzowsku, z wielkim wyczuciem: nadzieja, ale nie naiwność, współczucie, ale nie kicz” – „Das Buch-Magazin”

„Pomimo dramatyzmu opisywanych historii nie jest to wbrew pozorom książka cyniczna i pozbawiona nadziei. Bo opowiada też o ludziach przeciwstawiających się szaleństwu, o próbach życia godnym życiem” – Rainer Springenschmid, ORF

„Bezpośrednia, trzymająca w napięciu, poruszająca książka. W kilku zdaniach Bauera zjawiska takie jak współczesne piractwo zyskują wyraziste kontury” – Isabel Fannrich-Lautenschläger, Deutschlandfunk

„Ta fascynująca książka wzywa do tego, by wyciągnąć głowę z piasku” – Gabriele Matzner, „International – Die Zeitschrift für internationale Politik”

Nocą drony są szczególnie głośne. Reportaże ze stref kryzysu od Wolfgang Bauer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się książka autorstwa Wolfganga Bauera. Nocą drony są szczególnie głośne. Reportaże ze stref kryzysu nie jest opowieścią o bohaterskim reporterze wojennym czy też politycznym. Jest trafiającym do wyobraźni obrazem strachu jaki przesiąka do szpiku kości. Strachu budowanego wojenną rzeczywistością na froncie. Miejsce będące epicentrum wojennych zmagań jest poza wszelką wyobraźnią. Czytając tę publikację czujemy tożsame emocje do tych, jakie towarzyszą nam podczas oglądania telewizyjnych relacji. Wolfgang Bauer wiernie odtworzył wojenną rzeczywistość, powodując, iż czytając tę książkę odnosimy wrażenie jakbyśmy sami uczestniczyli w działaniach zbrojnych. Autor w niezwykle ujmujący i realny sposób ukazuje swój strach, swoje emocje podczas dni spędzonych na froncie. Bauer przyznaje, że książka ma być ogniwem swego rodzaju systemu wczesnego ostrzegania. Myślę, że tak właśnie jest. Autor stworzył klimat, uświadamiający nam w jakim strachu żyją ludzie zamieszkujący tereny objęte konfliktem zbrojnym. Reportaże zostały napisane w latach 2010-2017. Szczegółowo obrazują nam wojny, które toczą się na całym świecie. Autor uświadamia nam, iż świat na naszych oczach rozpada się, a wojna pustoszy kolejne społeczności. Społeczności żyjące w permanentnym strachu oraz poczuciu beznadziei z powodu braku perspektyw na przyszłość. Szesnaście reportaży zawartych w tej publikacji otwiera nam oczy, byśmy mogli dojrzeć klęskę regionów świata ogarniętych wojnami. Często konflikty zbrojne toczą się poza naszą społeczną świadomością, a w środkach masowego przekazu ukazywane są tylko te, które są bardziej zauważalne ze względów geo-politycznych.

Wolfgang Bauer celnie trafia do naszych emocji. Często odnosiłem wrażenie, iż reportaże są krzykiem Autora wobec zła, który rozprzestrzenił się w i zbiera swoje krwawe żniwo. Syria, Libia, Afganistan, Sudan Południowy – życie, które kiedyś się tu toczyło, z każdym dniem coraz bardziej eroduje. Ludzie widzą, jak z nich codzienności znika pokój. Autor w sposób niezwykle ujmujący ukazuje nam dramaty ludności cywilnej. Warto zwrócić swą uwagę na te rejony, a reportaże Wolfganga Bauera są ku temu odpowiednie. Słowa uznania należą się Autorowi za podjęcie tak trudnego tematu, który w mojej ocenie udźwignął. Niech ten dokument uświadomi nam, byśmy nie tracili wrażliwości na ludzkie krzywdy. Warto sięgnąć po ten cykl reportaży. Niech będzie on dla nas cenną lekcją i przestrogą na przyszłość.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jedna z nielicznych książek jakie mną wstrząsnęły. Zapomniane miejsca na ziemi, gdzie nieszczęście w skali masowej jest codziennością. Autor opisuje sprawy i rzeczy o których śmiało może powiedzieć słowami bohatera z filmu "Bladerunner" - "I've seen things you people wouldn't believe..."

Warto zerknąć