ebook Stracony
4.2 / 5.00 (liczba ocen: 41941)

Stracony
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.94
wciąż za drogo?
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
-23% 26.94 zł Lub 24.25 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
34.99 zł
26.92 zł
28.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Kolejny kryminał pióra Jane Harper, autorki światowych bestsellerów, takich jak Susza i Siły natury, potwierdza jej umiejętności w kreowaniu zagadek i mrocznej atmosfery. Spalone słońcem pustkowia stają się świadkiem odkrywanych powoli tajemnic, jakie ma każda pozornie idealna rodzina.

Bracia Bright mieszkają trzy godziny jazdy samochodem od siebie. Na australijskim pustkowiu czyni ich to najbliższymi sąsiadami. Nathan i Bub przez kilka miesięcy się nie widzieli. Gdy się spotykają, Cameron, trzeci z ich rodzeństwa, leży martwy u ich stóp.

Cameron prowadził rodzinne gospodarstwo. Zostawił żonę, córki oraz matkę. Coś, czego ani Nathan, ani Bub nie są w stanie sobie wyobrazić, sprawiło, że ich brat znalazł się sam na spalonym słońcem pustkowiu.

Na ranczu zmarłego oprócz rodziny mieszkają jeszcze wieloletni pracownicy oraz dwaj zatrudnieni niedawno sezonowcy. Mimo żałoby Nathan nie może uwolnić się od podejrzeń. Stopniowo odkrywa sekrety, o których jego rodzina wolałaby zapomnieć.

Jeśli ktoś doprowadził do śmierci Camerona, to nie mógł się ukryć pośrodku niczego.

Stracony od Jane Harper możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Na spalonej słońcem ziemi, nieopodal kamienia zwanego przez tubylców grobem pastucha, odnaleziono ciało mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że Cameron – lubiany, szanowany przez mieszkańców właściciel sporej ilości ziem, szczęśliwy mąż i ojciec popełnił samobójstwo. Australijski klimat jest surowy i bezwzględny. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zostawia samochodu z zapasem wody, pożywieniem, radiem przez które można wezwać pomoc i wędruje dziesięć kilometrów przez pustkowie. Czy to było celowe działanie, czy Cameron oszalał? Świadkiem czego tak naprawdę był grób pastucha?

Stracony to thriller nieperfekcyjny, który nie ma spektakularnych zwrotów akcji, nie ma niepokojącego klimatu ani pełnokrwistych bohaterów. Ten thriller jest jak australijskie pustkowia – niepokojący, pozornie monotonny i skrywający w kurzawie detale, które kreślą niepokojący obraz. Harper pod przykrywką zagadki kryminalnej ukryła smutek, samotność i bezradność, które niczym australijski piasek – osadzają się w zagłębieniach i zakamarkach...

Szybko przekonujemy się, że ta dziwna śmierć jest tłem, a nie wątkiem głównym. Osią powieści są wydarzenia z przeszłości, których wypadkową są mocno skomplikowane relacje między członkami rodziny Brightów.

Monotonna akcja, mało porywające dialogi, pozornie mało skomplikowana zagadka kryminalna mogą zniechęcić niecierpliwego czytelnika. Ale ta powieść właśnie dzięki tej opieszałej narracji zyskuje głębię i wyrazisty przekaz. Że rodzinne sekrety prędzej czy później ujrzą światło dzienne, że trzeba liczyć się z konsekwencjami wyrządzając krzywdę. Że musisz nauczyć się wybaczać samemu sobie, nawet jeśli dla innych jesteś stracony...

Pielęgnować gniew przez dziesięć lat było czymś naprawdę wyczerpującym.

Perfekcyjnie wykreowane tło powieści – bezkresne pustkowia Australii – potęguje poczucie wyalienowania i bezradności. Harper sukcesywnie odsłania czytelnikowi obraz skomplikowanych relacji, niezdrowych zależności, niezagojonych ran i niewybrzmiałych słów.

Osoby, które cierpią, przysparzają cierpienia innym. Dla dobra twoich bliskich mam nadzieję, że odzyskałeś spokój.

Kolejny, obok Suszy, rewelacyjny thriller ze wstrząsającym zakończeniem.

Tak. Stracony to doskonała mieszanka niespiesznego thrillera i dramatu. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 5/6
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć