ebook Łzy wojny
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 3425)

Łzy wojny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.20
23.20 zł
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
28.67 zł Lub 25.80 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
30.72 zł
33.48 zł
33.92 zł
33.92 zł
35.51 zł
35.51 zł
36.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
Inne proponowane

Wilbur Smith – mistrz thrillera historycznego, autor takich poczytnych powieści jak „Zemsta Nilu” czy „Okrutny krąg” – tym razem proponuje nam zapierającą dech w piersiach historię miłosną rozgrywającą się w czasach II wojny światowej.

Sielankowe dzieciństwo Saffron Courtney zostaje przerwane przez rodzinną tragedię, która zmusza nastolatkę, by dorosła znacznie szybciej, niż wynikałoby to z jej metryki. Nieodparta ciekawość świata i nieustające pragnienie przygód zawiodą ją do Anglii, w sam środek zbierającej się burzy, która poprzedza II wojnę światową.
Młody Gerhard von Meerbach, spadkobierca fortuny przemysłowej i zagorzały zwolennik partii nazistowskiej, stara się pozostać wierny swoim zasadom w coraz bardziej okrutnym świecie. Jego przyjaźń z Żydem naraża go na niebezpieczeństwo i zmusza do przeciwstawienia się siłom zła, które opanowały jego kraj i rodzinę.
Gdy nad Europą zacznie szaleć wojenna zawierucha, światy Saffron i Gerharda zderzą się. Czy więcej będzie ich łączyć, czy dzielić?

Łzy wojny od Wilbur Smith możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Saffron Courtney wiedzie wraz z rodzicami sielankowe i dostanie życie w Kenii. Ich spokój zostaje zburzony po nagłej śmierci matki dziewczyny. Za namową ojca nastolatka, która z dnia na dzień musiała dorosnąć, zostaje wysłana do szkoły w Anglii. Dzięki swojemu uporowi Saffron dostaje się do Oxwordu. Nad Europą zbierają się jednak ponownie czarne chmury zwiastujące nadejście II wojny światowej.

Tymczasem młody spadkobierca rodzinnej przemysłowej fortuny, Gerhard von Meerbach robi wszystko by pozostać wiernym swoim zasadom, mimo coraz większego okrucieństwa, które zaczęło wylewać się na Europę i tym bardziej, że jego rodzina mocno sympatyzuje z nazistami. On sam w głębi duszy, nie popiera tej ideologii, jednak jego ogromna pasja do lotnictwa sprawia, że bierze udział w działaniach na froncie. Gdy Gerhard próbuje pomóc swojemu żydowskiemu przyjacielowi sam naraża się na niebezpieczeństwo. Mężczyzna zmuszony jest by przeciwstawić się nie tylko władzy ale także swojej rodzinie.

Spotkanie Saffron i Gerharda, potomków znienawidzonych ze sobą rodów może na zawsze odmienić ich losy. Czy tak się jednak stanie?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Gdy sięgałam po tę książkę, totalnie zignorowałam wiadomości o tym, że Łzy wojny to dalsze losy rodziny Courtneyów. I dobrze. Mając wiedzę, że książka stanowi tak naprawdę piętnasty tom sagi pewnie bym po nią nie sięgnęła i tym sposobem straciłabym możliwość poznanie niesamowicie ciekawej lektury. Muszę Wam przy tym zaznaczyć, że nieznajomość poprzednich tomów zupełnie nie przeszkadza w rozumieniu fabuły, choć pewnie na niektóre kwestie rzucałaby pełniejsze spojrzenie.

Najmocniej przypadły mi do gustu afrykańskie akcenty tej powieści i odważę się sądzić, że to najbardziej fascynujący motyw całej serii. Nie jest to jednak jedyny zajmujący motyw. Książka mocno osadzona jest w realiach poprzedzających II wojnę światową. Do tego dochodzi wątek miłosny, tajemnice sprzed lat i waśnie rodzinne. Ach czego w tej historii nie ma. Dzięki temu powieść czyta się mimo jej rozmiarów (prawie 500 stron dość drobnym drukiem) bardzo szybko i sprawnie, do tego z rosnącym zaciekawieniem. Niezaprzeczalnym atutem tej książki są także jej bohaterowie. Pełnokrwiści, intrygujący, zmagający się ze swoimi słabościami i nieprzychylnymi realiami. Wisienką na czytelniczym torcie są opisy. Normalnie uznałabym pewnie, że jest ich zbyt dużo. Zdecydowanie jako niepohamowana gaduła jestem fanką dialogów. W tym przypadku, byłam tymi opisami jednak totalnie zachwycona i oddawałam się ich lekturze z ogromną fascynacją.

Dla mnie czytanie tej powieści to była prawdziwa przyjemność.

Czy i komu polecam?

Łzy wojny to powieść dla wszystkich wielbicieli sag. Jeśli ta o rodzinie Courtneyów nie jest Wam jednak znana, możecie równie dobrze zacząć od najnowszego piętnastego tomu. Styl tej powieści jest typowy dla sag, więc tak czy inaczej pewnie się w nim odnajdziecie. Książka powinna również przypaść do gustu czytelnikom, którzy sięgają po powieści wojenne w tym również te z romansem. Zdecydowanie polecam tę powieść Waszej uwadze.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Wydaje mi się, że śmiało mogę polecić tę historię wszystkim fanom literatury wojennej, rodzinnych sag czy romansów z historią w tle. Opowieść ta ma wiele do zaoferowania, jest wielowątkowa, emocjonalna i porusza sporo motywów. Do tego jest naprawdę przyjemnie napisana, więc z pewnością spędzicie z nią miłe chwile i nie będziecie patrzeć na zegarek!

Cała recenzja na blogu: Łzy wojny

Ocena: 4/6
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć