ebook Cyberpunk. Odrodzenie
3.27 / 5.00 (liczba ocen: 643)

Cyberpunk. Odrodzenie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
19.90 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
22.33 zł
25.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Powrót obsypanego nagrodami autora, który ośmielił się postawić pomnik cesarzowej Achai. Andrzej Ziemiański tym razem zanurza nas w otchłani gigantycznego, rozświetlonego neonami Zakazanego Miasta, w którym rządzą zbrodnia i nauka przyszłości, i wraz z byłym policjantem wysyła na straceńczą misję.

Okryte mgłą i spowite deszczem wieżowce, wąskie, zatłoczone uliczki, pulsujące neony i wielkoformatowe reklamy dają tło rzeczywistości, w której kwitną przestępczość, nielegalny handel bronią, danymi, a nawet ludzkim ciałem. To świat, w którym jednostka nic nie znaczy, a za los ogółu odpowiadają wielkie korporacje i gangi. To Zakazane Miasto.
Shey Scott – były policjant, wydalony ze służby z powodu śmiertelnej choroby oraz partnerujący mu Lou Landon usiłują namierzyć Axel Staller – bliźniaczą siostrę kobiety, która w biały dzień, mimo najwyższych środków bezpieczeństwa i drobiazgowej kontroli, pod okiem kamer, z niewiadomych przyczyn zamordowała kilkanaście osób…

Cyberpunk. Odrodzenie od Andrzej Ziemiański możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Rozświetlone neonami miasto, mroczne zakamarki, dziwne porachunki, deszczowy i mglisty klimat – no coś wspaniałego. Świat, w którym rozgrywa się akcja, to miejsce, w którym rządzi technologia i zbrodnia. Chociaż autor nie skupił się zbyt mocno na opisywaniu wszystkiego w sposób wyjątkowo szczegółowy, to i tak byłam w stanie poruszyć swoją wyobraźnię i dostrzec typowy charakter tej przestrzeni. Cyberpunk to przyjemna lektura, przy której doskonale się bawiłam. Znajduje się w niej wszystko to, co powinno być w dobrym science-fiction. Niezły klimat, ciekawi bohaterowie, dobra fabuła. Moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora muszę uznać za naprawdę udane.

Cała recenzja na blogu: Cyberpunk. Odrodzenie

Ocena: 5/6
©BookeaterReality
Czy dziewczyna czytająca romanse odnajdzie się w gatunku takim jak cyberpunk? Pytanie to jest trochę abstrakcyjne, więc nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, ale jedno jest pewne - ja odnalazłam się znakomicie w najnowszej powieści Andrzeja Ziemiańskiego.

Cyberpunk to bardzo charakterystyczny gatunek literacki, czy też kinematograficzny. To pewnego rodzaju stan umysłu. Najłatwiej zdefiniować go na przykładach takich jak filmy Terminator, Matrix, czy też Blade Runner 2049, a także serial Altered Carbon. Zazwyczaj pokazuje on walkę człowieka z wszechmocną korporacją, w świecie zdominowanym przez wysoko rozwiniętą technologię. Bohater to ktoś bardzo niedoskonały, w którego ręce niespodziewanie zostaje złożona przyszłość ludzkości.

Książka Ziemiańskiego wpisuje się w kanon idealnie. Bohaterowie to śmiertelnie chory, były policjant; hinduski młokos, który pierwszy raz wyrusza na akcję w terenie; oraz piękna oszustka z implantem w głowie. Nie zapominajmy też o jednej sztuce sztucznej inteligencji, która skradła moje serce bez reszty.

W trakcie lektury wkraczamy w świat Zakazanego Miasta, gdzie brak jest jurysdykcji jakiekolwiek legalnej władzy. W tym miejscu prawo stanowią gangi, a pokój pomiędzy nimi to bardzo chwiejna konstrukcja.

W powieści Cyberpunk. Odrodzenie autor może nie pokusił się na zbyt wymyślne teorie, ale zapewnił nam solidną dawkę ciekawej historii, wartkiej akcji i przyjemnej lektury. Stworzył bardzo barwnych i dających się lubić bohaterów, i to przede wszystkim przez nich nie mogłam oderwać się od lektury i mam nadzieję, że to nie ostatnie z nimi spotkanie.

Więc jeśli tylko macie ochotę na zapoznanie się z nowym gatunkiem, to właśnie ta książka może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wydaje mi się jednakże, że prawdziwi znawcy mogą poczuć się lekko rozczarowani. Ja nie byłam, ale tego typu produkcje znałam do tej pory jedynie z filmu. Chętnie doszkolę się w temacie. Może wtedy pokuszę się o powtórkę tej książki.

Ocena: 4+/6
©Szczypta Kasi
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć