ebook Ciemność
3.22 / 5.00 (liczba ocen: 724)

Ciemność
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 13.08
Audiobook - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
Virtualo#Cyber Monday
Virtualo#Cyber Monday
13.08 zł
25.11 złpremium: 13.50 zł Lub 13.50 zł
-30% 18.90 zł Lub 17.01 zł
27.00 zł Lub 24.30 zł
21.10 zł
21.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Scenarzysta serialowy postanawia spędzić Boże Narodzenie w górskiej chacie, by uciec od problemów w domu i w pracy. Jedno pozornie niegroźne zdarzenie zmienia jego pobyt w cyklon porywający głównego bohatera i czytelników!

Jozef Karika - słowacki mistrz grozy. Jego powieść Szczelina przekroczyła nakład stu tysięcy egzemplarzy. Stała się najpopularniejszą książką w historii literatury słowackiej i zdobyła trzecie miejsce w plebiscycie Lubimy Czytać na Książkę Roku w kategorii Horror.

Józef Karika jest mistrzem w tworzeniu pułapek, z których nie ma wyjścia. Znów przeraża. Znów zachwyca. A w bezsenną zimową noc obezwładnia strachem. - Olga Kowalska, WielkiBuk.com

Każda kolejna powieść Kariki jest wydarzeniem na rynku literackiego horroru w Polsce. Historie przez niego stworzone wynoszą czytelnika na nowy wymiar grozy. Jozef Karika ma niesamowity dar straszenia! - Sebastian Sokołowski, Okiem na Książki

Żaden miłośnik grozy nie powinien przejść obok tej książki obojętnie. Nie po raz pierwszy Karika udowodnił mi, że opanował do perfekcji sztukę zaglądania tam, dokąd większość nie ma odwagi skierować wzroku... w głąb naszych umysłów. - Maciej Bachorski, Dzika Banda

Ciemność od Jozef Karika możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kiedy człowiek przyzwyczaja się do cudzej śmierci, przestaje bać się własnej.
To, co dziś wydaje ci się kiepskie, może być w porównaniu z jutrem główną nagrodą.
Miłość naprawdę odmładza: po raz pierwszy, gdy się zakochujesz, i po raz drugi, gdy po kilku latach rozstajesz się z obiektem swoich dawnych westchnień.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar


  Regres musiał w końcu przyjść. Zespoły rockowe mają syndrom drugiej płyty, czyli po świetnym debiucie przychodzi album słabszy, a potem to już tylko alkohol, narkotyki i życie z ZAIKS-u. Jozef Karika się na to nie łapie, bo dwie jego poprzednie powieści: Strach i Szczelina były świetne.
  Ok, rozmyślam sobie dalej, bardziej biblijnie: "i podłubał krytyk w nosie i rzekł: po dwóch książkach tłustych, musi nastać książka chuda". Znowu nieprawda. Ciemność jest równie dobra, co poprzednie powieści sympatycznego Słowaka, z tym zastrzeżeniem, że jest od poprzedniczek znacznie, znacznie bardziej krwawa...

  Serialowy scenarzysta, mniejsza z imieniem, zdolny, ale lekko pierdołowaty, postanawia przed świętami bożego narodzenia, wyrwać się z miasta i samotnie spędzić trochę czasu w górskiej chacie: powłóczyć się z plecakiem, trochę popisać - generalnie odpocząć do ludzkiego towarzystwa, a w szczególności od upierdliwej i roszczeniowej żony Natalii. Nie trzeba dodawać, że w chacie komórka ma tyle zasięgu, co kot napłakał, prąd jest z generatora jak akurat ma humor i działa, a najbliższe ludzkie osiedle przyjemniej dwie godziny drogi piechotą.

  Tysiąc horrorów o tym czytałem?

  No dobrze, a co powiecie na to, że w pewnym momencie (zaraz na początku książki, więc żaden to spolier) nasz scenarzysta traci wzrok? Całkowicie. Podniósł sobie Jozef Karika poprzeczkę? Według mnie tak, i to bardzo, ale co ważniejsze - przeskakuje nad nią w dobrym stylu.
  Całość (niedługiej) książki, to monolog głównego bohatera. Kryzysowa sytuacja, jaka go dotknęła, stała się pretekstem do podsumowania dotychczasowego życia, uporządkowania sobie pewnych spraw. Bohater, jak to u Kariki, to zwykły facet po trzydziestce, pełen wad i kompleksów, starający sobie jakoś radzić w życiu - zakompleksiony i uzdolniony konformista, no i jak to u Kariki w pewnym momencie tama pęka.
  Nasz scenarzysta oczywiście nie siedzi z założonymi rękami i nie rozpacza nad swoim losem, o nie, on stara się za wszelką cenę, między innymi przy pomocy sarkastycznego poczucia humoru, przetrwać i stąd właśnie bierze się wiele drastycznych scen w Ciemności, resztę doczytajcie sami, ale ostrzegam - chwilami jest naprawdę brutalnie.

  Nie będę ukrywał. Jestem fanem twórczości Jozefa Kariki. Według mnie Słowak odświeżył gatunek powieści grozy, do tego w każdej swojej książce tworzy niepowtarzalny klimat, w każdej zaskakuje czytelnika nie tylko treścią, ale i formą i jeśli czytaliście dwie poprzednie jego powieści i podobały się wam, to Ciemność również polubicie,jeśli nie, to możecie sobie lekturę darować, a jeśli zobaczyliście Ciemność gdzieś na półce w księgarni i zastanawiacie się czy przeczytać, to według mnie lepiej zacząć, od którejś z dwóch poprzednich powieści.

Warto zerknąć