ebook Dobre żony
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 21227)

Dobre żony
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 19.95
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
-9% 19.95 zł
29.11 zł
29.13 zł
29.93 zł
30.32 zł
33.08 zł
33.92 zł
36.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
Inne proponowane

Dobre żony to książka dla wszystkich, którzy chcą poznać dalsze losy małych kobietek - poważnej Meg, roztrzepanej Jo, łagodnej Beth i wytwornej Amy.

Upłynęło kilka lat i dziewczęta powoli wkraczają w inny świat, dorośleją, zmieniają się, przeżywają smutki i rozczarowania, nawet tragedie, ale jednocześnie życie nie skąpi im także radosnych i szczęśliwych chwil. Cztery siostry - cztery różne drogi życiowe.

Zanim znów podejmiemy naszą opowieść i spokojnie udamy się na ślub Meg, powinniśmy najpierw poplotkować nieco o rodzinie Marchów. Na wypadek gdyby któryś ze starszych czytelników uważał, że w historii tej zbyt wiele mówi się o „miłości” (nie sądzę, by młodsi czytelnicy mieli podobne zastrzeżenia), mogę tylko powtórzyć słowa pani March: – Czegóż innego można się spodziewać, kiedy w domu są cztery wesołe dziewczęta, a nie opodal pełen werwy, młody sąsiad?

Dobre żony od Louisa May Alcott możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dobre żony to kontynuacja fantastycznych Małych Kobietek, którymi zachwycałam się nie tak dawno temu.
Uwielbiam takie opowieści – prawdziwe, bo w końcu życie to nie same przyjemności, ale jednocześnie pokrzepiające i ciepłe. Dobre żony, podobnie jak Małe Kobietki dodają otuchy wszystkim zmartwionym sercom i pokazują, że każdy ciężki czas kiedyś się kończy. A po burzy zawsze wychodzi słońce .

Dobre żony – z kolejną wizytą u Małych Kobietek

Jeśli interesuje Was, co stało się z poważną Meg, roztrzepaną Jo, romantyczną Beth i wytworną Amy, nie możecie przejść obojętnie obok tej pozycji. Ta opowieść, podobnie jak Małe kobietki, nie rozczaruje Was. Louisa May Alcott dotrzymuje tempa pierwszej części swojej rodzinnej sagi.

Przenosimy się z powrotem do domu rodziny Marchów. Upłynęło już kilka lat odkąd dziewczęta bawiły się w ogrodzie lub prowadziły tajny klub na strychu. Powoli wkraczają w dorosłe życie wraz z całym ekwipunkiem smutków i radości. Cztery siostry, cztery żywioły, cztery różne ścieżki. Każda z nich wybiera swoją drogę życia, okraszając ją nutką tęsknoty, nostalgii, ale i nadziei.
Meg staje na ślubnym kobiercu i będzie zmuszona sprawdzić się jako gospodyni i żona ukochanego Johna. Amy wygląda wyjazdu za granicę i dobrej, a przede wszystkim bogatej, partii dla siebie. Beth nękają własne smutki i rozterki, a jej dobre serduszko nie śmie zakłócać szczęścia sióstr. Jo z kolei realizuje się w pisarstwie, ale jednocześnie z nadzieją patrzy w przyszłość. Każda z dziewcząt, z wyjątkiem Jo, marzy o prawdziwej, głębokiej miłości. Czy ich plany ułożą się tak, jak się tego spodziewają? Nie zdradzając wiele, powiem Wam tylko tyle, że życie lubi zaskakiwać. Resztę dopowiedzcie sobie sami

Dobre żony to nie książka o miłości

Chociaż mogłoby się wydawać, że kontynuacja Małych kobietek to głównie książka o miłości – w końcu panny wychodzą za mąż – muszę temu stanowczo zaprzeczyć. Louisa May Alcott napisała przepiękną opowieść o życiu, która jest idealnie wyważona – trochę cierpka, gorzka, ale i z nutką słodyczy i pikanterii. Dawno nie udało mi się przeczytać nic tak cudownie pokrzepiającego.

Louisa May Alcott w tej niepozornej książce zawarła wiele rad i wskazówek dotyczących samego życia. Bohaterki Dobrych żon uczą nas o tym, co jest prawdziwie ważne. Beth przypomina, jak bardzo powinniśmy być wdzięczni za dar życia. Amy pokazuje, że każdy ma szansę się zmienić na lepsze. Meg, że warto winy doszukiwać się przede wszystkim w samym sobie, a nie w najbliższych osobach. Jo, moja ulubiona postać, że czasem warto dać się zaskoczyć temu, co przygotowało dla nas życie.

Kończąc ten wpis, nie mogłabym nie wspomnieć o Lauriem, który jest promyczkiem obu tych książek. Ten łobuz i zarazem dżentelmen też ma nam swoje do powiedzenia. Jesteście ciekawi? Koniecznie sięgnijcie po Dobre żony!

Ocena: 6/6
©Jej Wysokość Literatura
Akcja książki Dobre żony toczy się około trzech lat po zakończeniu Małych kobietek. Meg wkrótce wyjdzie za mąż, Jo próbuje rozpocząć karierę literacką, Beth niestety nigdy nie wyzdrowiała ze szkarlatyny i jest teraz praktycznie w domu, a mała Amy szybko dojrzewa i wyrusza w podróż z zamożną ciotką. Każda dziewczyna boryka się z własnymi problemami. Meg musi nauczyć się być dobrą żoną i matką; Jo jak zachować moralność w skorumpowanym biznesie i powstrzymać swoją upartą i często samolubną naturę; Beth musi pogodzić się z faktem, że nigdy nie wyzdrowieje i nauczyć się cieszyć czasem, który jej pozostał, nie zastanawiając się nad tym, co może nadejść, a Amy musi nauczyć się stawiać innych na pierwszym miejscu i zrozumieć, że pieniądze i dobre rzeczy są niczym w porównaniu do dobrego serca i bezwarunkowej miłości. Przechodząc od dzieciństwa do kobiecości, każda z czterech dziewcząt ma swoją własną ścieżkę do podążania, i chociaż na ich drodze można znaleźć wiele radości, jest też wiele smutku, bólu serca i cennych lekcji. We wszystkim patrzą na cichą siłę i mądrość swojej matki, której łagodne nagany i pełne miłości wsparcie zachęca ich wszystkich do prób i pomaga im w większym stopniu docenić błogosławieństwa.

Louisa May Alcott jest bardzo wiktoriańską pisarką, ponieważ jej opowieści dotyczą dziewcząt, które są posłuszne, samorządne, wierne Bogu oraz ich charaktery odzwierciedlają wielkie cnoty cierpliwości, miłości. Absolutnie uwielbiam tę książkę i dała mi ona wiele do przemyślenia, kiedy łzy kapały na strony, śmiałam się i wzdychałam z satysfakcją z powodu różnorodnych wygłupów tych uroczych dziewcząt. Te książki zmusiły mnie do przeszukania mojej duszy i obiecania sobie, że będę lepszą osobą. Bardziej cierpliwa, bardziej życzliwa, bardziej współczująca, bardziej troskliwa, bardziej taktowna, bardziej kochająca…

Myślę, że historia ta sprawi, że ​​zechcesz stać się najlepszą osobą, jaką możesz być. Zdecydowanie warta przeczytania. Kiedy ją zamknęłam stwierdziłam, że to proste rzeczy w życiu, takie jak rodzina i przyjaciele, słoneczne dni i chodzenie boso po trawie są naprawdę ważne.

Małe kobietki i Dobre żony już zawsze będą wśród moich ulubionych książek, ponieważ bohaterki nie są zainteresowane byciem krzykliwym, innym lub sprytnym, ale inspirowaniem i zachęcaniem swoich czytelników do rozwoju, zmiany, miłości, marzeń, życia, by nigdy się nie poddawać, bo bez względu na to życie jest tego warte. Co może być lepszego i prawdziwszego od tego?

Serdecznie polecam!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć