ebook Sex/Love
2.95 / 5.00 (liczba ocen: 325)

Sex/Love
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 21.99
Audiobook - najniższa cena: 16.45
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
21.99 zł Lub 19.79 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
29.90 zł
22.49 zł
23.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Miłość czy seks? Co za różnica? Ważne, żeby można było się zabawić! Będziecie wić się z rozkoszy, krzyczeć z zachwytu i śmiać się w głos. BB Easton obali wszystkie świętości, nawróci pokolenia i raz na zawsze zerwie z pruderią. „ALE JAZDA! Nie mogę przestać się śmiać. Ani czytać. Tego jeszcze nie było!” – Colleen Hoover

Zapewne szkolne psycholożki nie powinny pisać o seksie, ale na szczęście przyzwoitość nie jest jej najmocniejszą stroną ;)

Jest to historia pewnego niestandardowego trójkąta – on, ona i jej erotyczna przeszłość. Brooke od lat próbuje podkręcić atmosferę w sypialni, starając się zmaksymalizować potencjał swojego bardzo przystojnego i bardzo zimnego męża. Ale ponieważ jej wszystkie wysiłki idą na marne, oddaje się fantazjom o swoich dawnych chłopakach - tak samo wytatuowanych i nakręconych testosteronem jak bohaterowie najlepszych erotyków. Skoro nie może ich już mieć w realnym życiu, to chociaż powspomina sobie najlepsze akcje w pamiętniku. Przecież nikt nie musi o tym wiedzieć…
Do czasu, aż mąż przypadkiem znajdzie sekretny dziennik. Skoro Brooke lubi się zabawić, to teraz zrobią to na ostro….

Netflix przygotowuje ekranizację przezabawnej erotycznej serii BB Easton. Serial ma zastąpić ich najpopularniejszą produkcję The Affair.

Sex/Love od BB Easton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ja i erotyk, toż to idealny przykład oksymoronu, bo ja NIE cierpię czytać erotyków. Przeczytałam 50 twarzy Greya, coś tam z Crossem i dwa rozdziały 365 dni i stwierdziłam, że wystarczy. Co mnie podkusiło, aby sięgnąć po jakże tajemniczy tytuł Sex/love? Pojęcia nie mam, ale cieszę się, że uległam. Bo jeśli kiedykolwiek mam jeszcze przeczytać jakiś erotyk, to tylko taki jak ten.

Brooke jest szczęśliwą matką i żoną. Ma zarąbiście przystojnego męża i do pełni szczęścia brakuje jej jedynie pikanterii w wiadomym aspekcie życia. Innymi słowy Brooke ma inne potrzeby seksualne niż jej mąż. Wpada na doskonały pomysł - postanawia pisać "sekretny pamiętnik", który "zupełnym przypadkiem" zostanie przez jej oziębłego małżonka odnaleziony i czytany. W tymże pamiętniku Brooke, wspominając nieco ubarwioną przeszłość erotyczną, zawrze wszystko to, co chciałaby w ich małżeńskiej relacji zmienić.

BB Easton ugryzła temat z nieco innej strony. Bo mamy oto szczęśliwe, kochające się małżeństwo. Nie ma skoków w bok, nie ma dramatycznych rozstań, rzucania się w otchłań rozpaczy z powodu nieszczęśliwej miłości. Małżeństwo! Żona, która kocha męża, ale nie akceptuje jego oziębłości. I postanawia to zmienić. Nie zostawia go, nie szuka wrażeń poza domem, tylko NAPRAWIA to, co naprawić się da.
Powieść ma formę pamiętnika, a dokładnie "podwójnego pamiętnika", czyli mamy wersję oficjalną - przeznaczoną dla Kena i podkręcenia jego skapcaniałego libido oraz wersję "prawdziwą" - postępy w seksualnej metamorfozie w małżeństwie Brooke. Wszystko zostało napisane fenomenalnym językiem z tak potężna dawką humoru, że śmiałam się momentami w głos.

Mój mąż jest z kamienia. To nie znaczy, że jest opoką, bez której wszystko by się zawaliło, lecz że jest tak, kurwa, tak zimny, że nie wiadomo, czy jeszcze dycha.

Zabrzmi kuriozalnie, ale największym minusem powieści są sceny erotyczne i momentami zbyt wulgarny język. Możliwe, że moje zastrzeżenia wynikają po prostu z tego, że nie czytuję tego typu powieści. Jednak komizm sytuacyjny (nie do końca udany stosunek na plaży i ten w samochodzie) barwny język, humor i sama koncepcja powieści - podkręcenie erotyzmu w związku małżeńskim - rekompensują ewentualne mankamenty Sex/love.

Ubawiłam się zacnie. Nie wiem, czy sięgnę już zaraz, za momencik po drugą część, bo jednak dwa erotyki w jednym roku to zbyt wiele dla mnie, ale z pewnością jeszcze do tej historii wrócę.

Ocena: 4/6

©Tylko skończę rozdział
Od jakiegoś czasu literatura erotyczna staje się mocno popularna także w naszym kraju. Przyznam się Wam, że ja nie do końca się w niej odnajduję. I nie chodzi tu o sam erotyzm. Niestety, większość tych publikacji odbiega poziomem i stylem od tego, czego od powieści oczekuję, szczególnie tych erotycznych i tworzonych przez kobiety. B.B.Easton postanowiłam jednak dać szansę. Jak wyszło? O tym opowiem Wam poniżej.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Główna bohaterka książki to psycholożka, która wiedzie spokojne i poukładane życie rodzinne u boku introwertycznego, zimnego i stroniącego od sexu męża. BB stara się to zmienić i na różne sposoby zwiększyć seksualny potencjał swojego partnera, jednak jej wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Brooke oddaje się więc fantazjom o dawnych kochankach, które spisuje w swoim dzienniczku(!). Gdy orientuje się, że mąż odkrywa jej zapiski wpada na genialny pomysł, jak mogłaby podrasować pisane historie a przy tym także wzniecić ogień i ich małżeńskiej sypialni i nie tylko...

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło a co jednak trochę mniej...

Sięgając po tę książkę miałam w stosunku do niej bardzo dobre nastawienie. Pomyślałam sobie ok. erotyk do tego w wersji komediowej, to może być coś dla mnie, coś w czym się odnajdę. Poza tym w chwili gdy rozpoczynałam lekturę tej książki, potrzebowałam lekkiej i zabawnej historii. W pewien sposób to właśnie dostałam a jednak mam wrażenie, że nie do końca ta historia współgrała z moimi oczekiwaniami. Ja nie jestem pruderyjna, jednak miejscami czułam się lekko zażenowana, nie tyle konkretnymi wątkami, co sposobem ich podania. Jak dla mnie było po prostu zdecydowanie zbyt wulgarnie.

Na plus zapisuję pomysł na tę historię, choć mam wrażenie, że nie do końca został on wykorzystany. Poza tym książkę czyta się szybko i sprawnie. Forma dziennika i zwierzeń dodatkowo dodaje jej uroku. Choć używanie przez dorosłą kobietę zwrotów "drogi dzienniczku" jakoś nie do końca do mnie przemawiało.

Czy polecam?

Tak ale... Myślę, że jest to pozycja dla kobiet, które odnajdują się w literaturze erotycznej dostępnej na rynku. Wydaje mi się, że mogą odebrać ją o wiele lepiej niż ja. No cóż, ja widać nie trafiłam jeszcze na tę swoją wyjątkową powieść w tym gatunku. Jednak jak wiemy, każdy ma inny gust więc Wam może spodobać się bardziej. Zresztą przekonajcie się sami sięgając po tę książkę.

Ocena: 3/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć