ebook Taksim
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 926) Ilość stron (szacowana): 328

Taksim
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 18.20
Audiobook - najniższa cena: 12.00
wciąż za drogo?
24.18 złpremium: 15.60 zł Lub 15.60 zł
18.20 zł 20% rabatu
20.02 zł Lub 18.02 zł
26.00 zł Lub 23.40 zł
20.01 zł
21.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Powieść. Bohaterowie starzeją się, ale nie poddają. W ucieczce i w pościgu przemierzają kraje, przemycają ludzi, ratują swoje porwane przez wcielonego diabła kobiety i mówią, bez końca opowiadają straszne, smutne i śmieszne historie. Czy im się uda? Czy ocaleją?

"Świat opisany przez Stasiuka wraca do czytelnika piękniejszy, i to ze wspaniałym przebiciem, wyższym niż na wiedeńskiej kawie, wyższym nawet niż na radzieckich czapkach uszankach sprzedawanych spragnionym nakrycia głowy Rumunom".
Paweł Gołoburda, "Lampa"

"Andrzej Stasiuk, samotnik z beskidzkiej wsi Wołowiec, zapowiadał żartem, że stworzy polską odpowiedź na La Stradę, słowiański 'on the road'. Premierę książki przekładano z roku na rok, oczekiwania czytelników rosły. Teraz nadszedł moment premiery. I nikt nie powinien się czuć zawiedziony".
Bartosz Marzec, "Rzeczpospolita"

"Taksim to nie tylko słowiańska powieść drogi, ale też piękna książka o kresie to historia, która dogoniła własny horyzont, która patrzy z nostalgią w przeszłość, a w przyszłość spogląda z przerażeniem".
Piotr Kofta, "Dziennik"

"Świetnie napisana powieść Stasiuka pełna jest przekornych literackich (i nie tylko) odniesień. Władek, świeżej daty inteligent na uwięzi 'neurozy pańszczyzny', to podkarpacki Ulisses, ale i Orfeusz, a także współczesny Zagłoba. Czarodziej słowa i zarazem superman wychodzący obronną ręką z najtrudniejszych opresji. Ale i Stasiukowy 'karpacki Benelux' to współczesne Dzikie Pola".
Marek Zaleski, "dwutygodnik.com"

Taksim od Andrzej Stasiuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Świat jest już tak urządzony, że ci co na górze zawsze kradną.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    To się naprawdę dobrze czyta. Stasiuk obnaża sztuczność i tandeciarstwo otaczającego nas świata. Pazerną, nieustającą pogoń za kasą przedstawia jako nigdy niespełniający się mit. Czytelnik (ja) dochodzi do wniosku, że ktoś go robi w .... i z całą pewnością nie jest to autor. Świetna książka, ląduje w moich ulubionych.

Warto zerknąć