ebook Psychopaci
2.65 / 5.00 (liczba ocen: 200)

Psychopaci
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.00
32.90 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
26.31 zł Lub 23.68 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
23.03 zł
24.68 zł
25.00 zł
25.33 zł
26.32 zł
27.59 zł
27.97 zł
29.28 zł
30.00 zł
32.90 zł

Porywający zapis doświadczeń z terapii prowadzonych w Gorman State. Stephen Seager, znany psychiatra, pozwala zajrzeć do przerażającego świata zamieszkanego przez najgorszych psychopatów, do którego wstęp mają tylko nieliczni.

„Zabiłem moich najbliższych przyjaciół – rzekł wolno. – Jaki człowiek robi coś takiego?
Wysunąłem się zza stołu.
Taki, który jest chory – odparłem, podchodząc do drzwi. – Dlatego jesteś tu, a nie w więzieniu” – fragment książki

Kiedy psychiatra Stephen Seager rozpoczął pracę w kalifornijskim szpitalu psychiatrycznym Gorman State, nazywanym powszechnie Gomorą, pracował w niejednej tego typu placówce. Jednak do tego, co zobaczył, przeżył i z kim miał do czynienia w środku, nie mógł przygotować się w żaden sposób…

Gorman state to miejsce, w którym panuje niewyobrażalna przemoc.

Psychopaci od Stephen Seager możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Psychiatra Stephen Seager w książce Psychopaci opowiada o swojej pracy w kalifornijskim szpitalu psychiatrycznym Gorman State, nazywanym powszechnie Gomorą. Gorman State to jeden z największych szpitali psychiatrycznych w stanach i miejsce w którym przebywają na leczeniu pacjenci uznawani za najgroźniejsze przypadki – zbrodniarze wojenni, seryjni mordercy czy kanibale. Stephen Seager pozwala czytelnikowi zajrzeć do miejsca, które jest piekłem na ziemi. Czy jesteście na to gotowi?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło a co jednak trochę mniej…

Nie wiem czemu ale mam lekką słabość do książek czy to powieści, czy też literatury faktu, które osadzone są w szpitalach psychiatrycznych. Gdy tylko zobaczyłam zapowiedź tej publikacji wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Niestety, tym razem moja czytelnicza intuicja trochę mnie jednak zawiodła. Muszę Wam przyznać, że aż do jej finału miałam nadzieję, że znajdę w niej coś co mnie zachwyci. Nie do końca rozumiem, co się stało. Ta książka miała w sobie wszystkie elementy, które powinny mnie zafascynować a jednak tak się nie wydarzyło. Zdecydowanie zabrakło mi w tej historii głębi, fascynacji i pasji. Chyba pierwszy raz czytałam o szokujących, trudnych rzeczach i nie wywoływały one we mnie prawie żadnych emocji. To dla mnie niewyobrażalny stan. Niestety, ta historia nie zdołała mnie zaciekawić, spodziewałam się po niej też znacznie więcej. Znacznie więcej obiecuje niż daje. Niestety.

Jeżeli zastanawiacie się nad lekturą tej książki, miejcie na uwadze, że moje rozczarowanie jej poznaniem wzięło się poniekąd z tego że miałam w stosunku do niej spore oczekiwania. Nie bez znaczenia jest także fakt, że mam za sobą kilka tematycznie podobnych lektur i zwyczajnie oczekiwałam od tej pozycji czegoś więcej.

Komu więc polecam?

Wydaje mi się, że książka Psychopaci to ciekawa pozycja dla czytelników, którzy nie sięgali wcześniej po książki opowiadające o życiu szpitala psychiatrycznego od wewnątrz.

Ocena: 2/6
©Kocham Cię, moje życie
Zza murów Gorman State

Psychopaci to kolejna książka serii Filia na faktach. Stephen Seager postanowił opowiedzieć historię, której wcześniej nikt nie miał odwagi ukazać. W książce Psychopaci pokazuje prawdę o największym szpitalu psychiatrycznym w USA nazywanym powszechnie Gomorą. Za murami Gorman State panuje niewyobrażalna przemoc. To tutaj w bloku C przebywają najgorsi seryjni mordercy. Pacjentami są również zbrodniarze wojenni oraz kanibale. Ogrom zła jaki panuje w tym szpitalu jest trudny do opisania. Autor zanim zajął się leczeniem psychiatrycznym, przez jedenaście lat był lekarzem pogotowia ratunkowego. Stephen Seager ukazuje nam kulisy pracy psychiatrów, a także historie morderców, które tworzą drastyczny obraz ludzkiej psychiki. Autor w książce dokonał zmiany miejsca akcji, choć opisane przypadki wydarzyły się w rzeczywistości. Stephen Seager szczerze opisuje swoje doświadczenia z terapii, które prowadził. Pozwala tym samym poznać drastyczny świat zamknięty za drzwiami stanowego szpitala psychiatrii sądowej. Poznając te historie zastanawiać będziemy się nad tym, jak możliwe jest, iż w człowieku drzemią tak ogromne pokłady zła. Zła, które prowadzi do makabrycznych zbrodni. Podczas lektury zadajemy sobie pytanie, co pcha człowieka, do takich zachowań i niestety dlaczego często czerpią z tego przyjemność? Poznajemy wiele takich przypadków. Każdy z nich bulwersuje, jak choćby historia Cervantesa, który dokonał gwałtu dwóch dziewczynek w wieku sześciu i siedmiu lat.

Autor ukazując swoje zawodowe doświadczenia uświadamia nam jak niebezpieczna jest to praca. Praca, która ma również wiele luk w systemie więziennictwa. Często pracownicy więzienia narażeni są sami na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Praca ta wymaga siły charakteru, odwagi, którą wykazać trzeba się każdego dnia. To, co spowodowało, że książkę mimo trudnego tematu czyta się łatwo, to sposób przekazu jaki dokonał Stephen Seager. Prostym, nie skomplikowanych fachowym językiem pisze on o trudnych zawodowych doświadczeniach. Książkę polecam nie tylko psychiatrom, którzy dzięki niej mogą poszerzyć swoją wiedzę, lecz również czytelnikom kryminałów. Jednak warto pamiętać, ze to, co poznajemy na łamach tej książki nie jest fikcją literacką, lecz zapisem prawdziwych wydarzeń. Wydarzeń, które mogą zbulwersować czytelnika o silnych nerwach.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć