ebook Wieża komunistów
3.49 / 5.00 (liczba ocen: 173) Ilość stron (szacowana): 502

Wieża komunistów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.69
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
23.69 zł 20% rabatu
26.30 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

"Jak dojdzie do nich, że w każdej chwili może rozpętać się chryja, przy której niewydana książka Andrzeja może być jedynie preludium, to się posrają" - pomyślał z satysfakcją. Przed nim usiadła śliczna blondynka, kształtna dwudziestokilkulatka. "Pewnie studentka" - uśmiechnął się sam do siebie. Dziewczyna wstała i podeszła do niego. Była uśmiechnięta, o coś pytała, ale huk pędzącego po szynach wagoniku zagłuszał wszystko. Odruchowo wstał i przybliżył ucho do jej ust. Naraz coś chrupnęło mu w krtani, poczuł, że traci oddech i wzrok. Ostatnia myśl nie zdążyła nawet błysnąć mu pod czaszką, a twarz zastygła w wyrazie bezbrzeżnego zdumienia.

Andrzej Brenner to ambitny dziennikarz śledczy, który jest przekonany, że właśnie znalazł temat życia. Oto wpadł na trop największej afery w postkomunistycznej Polsce - defraudacji pieniędzy pochodzących z Funduszu Budowy Gospodarki. Nie zdając sobie sprawy z ryzyka, postanawia wszcząć prywatne dochodzenie. Z początku wszystko wydaje się zmierzać w pomyślnym kierunku - udaje mu się nawiązać kontakt z żoną głównego skazanego, Grzegorza Okrzemka, dociera również do informatorów zaangażowanych w nielegalny proceder. Niebawem jednak budzą się siły, które zaczynają zagrażać śledztwu. Osoby zrazu przychylne dziennikarzowi, wkrótce zauważają jego niechęć do współpracy i postanawiają zniweczyć plan ukazania światu kulis afery gospodarczej.

"Witolda Gadowskiego znaliśmy dotąd głównie jako jednego z niewielu w III RP dziennikarzy śledczych, którzy w pełni zasługują na ten tytuł. To dzięki jego reportażom dowiadywaliśmy się o kulisach polskiego (i nie tylko) rynku gazowego albo związkach PRL-owskich służb specjalnych ze światowym terroryzmem. Powieść Wieża komunistów to podobno fikcja, a przecież odbija się w niej ukryta strona historii III RP. W trzymającej w napięciu, sensacyjnej fabule, śledząc dziwnie znajome postaci, odkrywamy podszewkę znanych nam wydarzeń, których w inny sposób nie można byłoby dziś pokazać...".
Bronisław Wildstein

Witold Gadowski - zakopiańczyk, absolwent psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wieloletni dziennikarz śledczy, prasowy i telewizyjny. Laureat najpoważniejszych dziennikarskich nagród m.in. Grand Press, dwukrotnie nagrody "Watergate", przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich dla najlepszych dziennikarzy śledczych.

Twórca reportaży filmowych, które sam nazwał "Tajną historią gospodarczą Polski". Autor wywiadów z najsłynniejszymi terrorystami XX wieku. m.in. z Carlosem "Szakalem", jedynym żyjącym zastępcą Abu Nidala - Abu Bakrem, liderami palestyńskiego Hamasu, członkami RAF oraz wielu innymi. Współautor, z Przemysławem Wojciechowskim, reporterskiej książki Tragarze śmierci, której autorzy, jako pierwsi polscy dziennikarze, głęboko wniknęli w świat międzynarodowego terroryzmu. Specjalista w odkrywaniu działań rosyjskich służb specjalnych w Polsce.
Poeta, publicysta, miłośnik kawy i Bałkanów.

Wieża komunistów od Witold Gadowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka jako całość, robi na czytelniku pewne wrażenie. Znowu zadawałem sobie pytanie dlaczego przyszło mi żyć w kraju, w którym rodakom nic nie wychodzi lepiej jak złodziejstwo i prywata? Z drugiej jednak strony, takich publikacji o wszelakich aferach powstało już całkiem sporo i w pewnej chwili chyba przestają odnosić zamierzony przez autorów skutek. Znaczy przestają szokować. Tyle może o pomyśle na fabułę Pana Witolda Gadowskiego.
    Zaś o samym wykonaniu słowa dobrego raczej nie powiem. Wielokrotnie podczas lektury czułem się tak, jakbym czytał powieści z dzieciństwa autorstwa Zbigniewa Nienackiego. Otóż i dlaczego. W powieści panuje dość mroczny i wisielczy klimat. Natomiast bohaterowie często zachowują się w tym klimacie jak słoń w składzie porcelany. Śmieją się nie wiadomo z czego, zakładając tajne stowarzyszenia. Normalnie Zbigniew Nienacki tańczy i śpiewa. To oczywiście moja opinia i wielu pewnie z nią się nie zgodzi.
    Nie chcę ujmować nic twórczości Pana Nienackiego, tym bardziej, że jako dzieciak zaczytywałem się w jego książkach, ale takie właśnie miałem skojarzenia podczas czytania "Wieży komunistów".
    Pan Witold Gadowski, jeśli chce dalej tworzyć, musi jeszcze podszkolić swój warsztat literacki.

Warto zerknąć