ebook Drugi sen
3.49 / 5.00 (liczba ocen: 6071)

Drugi sen
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 26.62
Audiobook - najniższa cena: 33.50
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 19.95 zł Lub 19.95 zł
-34% 26.62 zł Lub 23.96 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
34.00 zł
39.90 zł
31.90 zł
32.84 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Świat kojarzący się klimatem z „Imieniem róży“ i „Opowieścią podręcznej“. Sceneria, która mogłaby pochodzić z późnego średniowiecza… gdyby nie to, że czasem można znaleźć w ziemi plastikowe przedmioty.

Młody ksiądz Christopher Fairfax przybywa do położonej na odludziu wioski, by odprawić pogrzeb tamtejszego proboszcza. Nie jest witany z otwartymi ramionami i budzą się w nim podejrzenia, że stary proboszcz nie zmarł śmiercią naturalną, a jego zgon mógł mieć coś wspólnego z księgą, która zaginęła, i znajdowanymi w pobliżu parafii kośćmi. Im głębiej Fairfax wchodzi w życie odizolowanej od świata wspólnoty, tym bardziej zaczyna się chwiać jego wiara w obowiązującą wiedzę o historii świata. Wiedzę, której strzeże Kościół, gotowy zrobić wszystko, by prawda nie wyszła na jaw. Jak to Kościół.

Robert Harris udowadnia, że jest pisarzem absolutnie wszechstronnym.
Do gatunku powieści, w których jest mistrzem, właśnie dołączył thriller postapokaliptyczny.

Drugi sen od Robert Harris możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Christopher Fairfax, młody ksiądz zostaje oddelegowany do niewielkiej wioski by odprawić pogrzeb tamtejszego proboszcza. Wkrótce po dotarciu na miejsce wychodzi na jaw, że śmierć księdza mogła nie być spowodowana czynnikami naturalnymi. Tym bardziej, że zaginęły również księgi parafialne a do tego w okolicy zostają odnalezione szczątki ludzkie. Fairfax postanawia zostać na miejscu i przyjrzeć się bliżej tej tajemniczej sprawie. Czym jednak głębiej w nią wnika i czym bliżej poznaje odizolowaną wspólnotę, tym mocniej zaczyna podawać w wątpliwość to w co wierzył do tej pory. W jego głowie pojawia się coraz więcej pytań związanych z historią świata i powodami upadku poprzednich cywilizacji. Kościół jednak jest gotowy zrobić wszystko by pogrzebać te tajemnice na zawsze.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło a co jednak trochę mniej…

Drugi sen to publikacja, która intrygowała mnie już od pojawienia się o niej pierwszych wzmianek w zapowiedziach wydawcy. Robert Harris zresztą przyzwyczaił już swoich czytelników, że jego książki to fascynująca czytelnicza przygoda z intrygującą fabułą i ekscytującymi wydarzeniami. Tego ostatniego jednak niestety w jego najnowszej powieści trochę mi zabrakło. Niemniej ta książka i tak była dla mnie bardzo przyjemną czytelniczą przygodą. Spokojną i dość leniwą, stanowiącą jednak cudowne oderwanie od otaczającej rzeczywistości i skłaniającą do refleksji.
Bardzo przypadł mi do gustu postapokaliptyczny, dość hermetyczny oraz nieco mroczny klimat tej powieści, który miejscami mocno przywodził na myśl odległe wieki. Robert Harris umiejętnie połączył w swojej historii przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
Powiem Wam, że pomimo, iż książka katalogowana jest jako thriller to ja przy jej lekturze wspaniale wypoczęłam. Nie znajdziemy w niej mknącej akcji, wydarzenia toczą się raczej powoli, jednak skutecznie zmierzają do zamierzonego przez autora celu.
Nie do końca podpasował mi główny bohater powieści. Miałam wrażenie, że Christopher Fairfax, mimo przemian, które w nim zachodzą jest dość miałki. Zabrakło mi w nim charakteru i tego czegoś co sprawia, że dana postać staje się bliska.
Pomimo tych zastrzeżeń, powieść czyta się szybko i sprawnie. Robert Harris pisze ciekawie i lekko. Jedne wątki podobały mi się bardziej, inne mniej ale całość pochłaniało mi się z ogromną przyjemnością. Moim zdaniem najnowsza powieść autora to doskonała lektura na chłodne jeszcze wieczory. Podsumowując książka Drugi sen zdecydowanie spełniła pokładane w niej nadzieje. Polecam Waszej uwadze.

Czy i komu polecam?

Drugi sen to pozycja dla wielbicieli powieści postapokaliptycznych, thrillerów ale także dla czytelników lubiących klimaty średniowiecza. Myślę, że wiele osób znajdzie w tej historii coś dla siebie. Nie nastawiajcie się jednak na moc fajerwerków, bo tych niestety w tej publikacji raczej nie znajdziecie. Mi osobiście ta powieść przypadła do gustu i naprawdę ciekawie spędziłam z nią swój czas. Myślę, że to również idealna pozycja i doskonała okazja dla tych, którzy nie mieli przyjemności poznać jeszcze twórczości Roberta Harrisa.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Drugi sen to świetnie zapowiadająca się fabuła. Na tym można by zakończyć wrażenia z lektury książki Roberta Harrisa. Pomysł na historię o czasach po apokalipsie najpierw rozpala ciekawość Czytelnika, by zaraz potem rozmyć się w odmętach zwalniającego tempa i ulotnej myśli przewodniej opowiadanej historii. I kiedy ciągle jeszcze łudzimy się, że Autor z pewnością bawi się z nami, celowo przeciągając chwilę, w której poszczególne fragmenty zagadki zaczną się wyjaśniać, przechodzimy niechcący w przestrzeń nierozwiniętych wątków i braku odniesień do znajomej nam poniekąd rzeczywistości. Finalny chaos powieści tylko pogłębia niestety owo wrażenie.

Epoka rozwoju, w której obecnie żyjemy, znika bezpowrotnie. Dlaczego tak się dzieje – nie wiemy. Grzebanie w odległej przeszłości jest zakazane. Kościół w ścisłej symbiozie z państwem wykorzystują, jak zwykle zresztą, niewiedzę i pompują społeczeństwu pozbawionemu edukacji i możliwości rozwoju teorię o apokaliptycznym scenariuszu biblijnego zakończenia cywilizacji XXI wieku. Odwrócenie się od Boga na rzecz wiary w naukę sprowadza na ludzkość zasłużoną karę. Cofamy się zatem do drugiego w historii średniowiecza z całą scenerią tego mrocznego okresu.

Mimo niezaspokojonego głodu ciekawie zapowiadającej się przygody czytelniczej warto sięgnąć po Drugi sen, być może po to, by znaleźć swój własny pomysł na jej rozwinięcie. Albo zakończenie. A może po to, by z refleksją spojrzeć na czas, w którym żyjemy i na idee, które przyświecają naszej współczesności. Jaka będzie rzeczywistość po nas? Jaką ocenę wystawią nam przyszłe pokolenia? Stawianie sobie tego typu pytań może się wreszcie okazać ciekawe.

Ocena: 2/6 czytaj więcej
©Wiedziennik
Przeszłość to nie tylko przebrzmiałe fakty, w niej jest źródło tego, co jest fundamentem teraźniejszości oraz korzenie człowieka. Jednak kryją się w niej także tajemnice, jakich nie jesteśmy do końca świadomi, mające większy wpływ na ludzi niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Niektórym wystarcza dotychczasowy status quo, ale nie wszystkim, nieliczni zaczynają dostrzegać to, czego zdaniem innych nie powinni i chcą poznać prawdę, tę rzeczywistą, a nie okrojoną, pełną mitów i zakłamań.

Ksiądz Christopher Fairfax ma misję do wypełnienia i chociaż wiele w nim gorliwości, to również zauważa pewne niuanse, nie odmawia więc swemu zwierzchnikowi kiedy ten wysyła go by odprawił pogrzeb proboszcza w odosobnionej wiosce. Komu uśmiecha się podróż na odległą prowincję, gdzie wiodą kiepskie drogi, a napotkani ludzie nie okazują sprawowanej funkcji należnej czci? Jednak czasem trzeba w imię powołania, i przede wszystkim posłuszeństwa, zrobić coś na co ochoty zbytniej się nie ma. Młody sługa boży jest pewien swojej wiary, ale to, co zastaje na miejscu zdaje się zaprzeczać jej kanonom. Wizja jego świata do tej pory nie miała jakichkolwiek rys, lecz teraz zaczynają się pojawiać wątpliwości. Początkowo są odrzucane, ale kropla drąży skałę, zwłaszcza kiedy trafia się na niepokojące okruchy informacji, nieprzystające do tego, co jest głoszone na co dzień od wieków. Jak pogodzić to, co widziało się z indoktrynowanym światopoglądem? Czy to kryzys religijny czy też pilnie strzeżony sekret, który raz poznany zmienia całkowicie spojrzenie na wszystko i wszystkich? Nowy punkt widzenia każe mu wątpić w dogmaty, a zwłaszcza w okoliczności śmierci skromnego kapłana i zaginięcia pewnej księgi w tym samym czasie. Jedno z drugim łączy się w niepokojący łańcuch przyczynowo-skutkowy, jaki został zapoczątkowany gdy wiedza zderzyła się z religią …

Postapokaliptyczne wieki kiedy nad rozumem zwyciężył strach, chociaż czy na pewno? W książkach Roberta Harrisa nie ma prostych pytań i odpowiedzi, chociaż wydają one się cisnąć na usta na pierwszy rzut oka, lecz to jedynie pozory. Rozpoczynając lekturę Drugiego snu czytelnik nie jest przygotowany na to, czego będzie obserwatorem, swoista podróż w czasie odsłaniająca jest nie tylko zaskakująca, lecz przede wszystkim bardzo niepokojąca. Wyłaniający się motyw zaczyna wzbudzać wpierw niedowierzanie, lecz z każdą kolejną stroną zostaje coraz mocniej zastępowany przez podejrzenia co do jego źródła. Wydawałoby się, iż wielokrotnie był on brany na warsztat pisarski, ale tym razem wizja nie epatuje dosłownością i często używanymi środkami, pisarz wybrał działanie na wyobraźnię czytających przez detale. Te szczegóły zaburzają obraz, wydający się znajomy i dają impuls do rozpoczęcia układania z nich całkiem nowego pejzażu, w jakim uwidacznia się to, co do tej pory było wymazane, stanowiło tabu lub po prostu zostało zabronione. Drugi sen nie jest jedynie niepokojącą wizją, ale opowieścią o kruchości potęgi, bagatelizującej zagrożenie oraz szukaniu autorytetów, czasem dających zafałszowaną wizję świata, w chwili gdy zwycięża strach na rozumem. Robert Harris dosłowność zastępuje poszukiwaniem prawdy, dodając aurę sekretów i klimat suspensu oraz udzieleniem swoistego ostrzeżenia.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć