ebook W labiryncie
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 2210)

W labiryncie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 32.22
Audiobook - najniższa cena: 20.85
37.90 złpremium: 22.74 zł Lub 22.74 zł
37.90 zł
37.91 zł Lub 34.12 zł
30.46 zł
31.41 zł
32.22 zł
34.50 zł
37.90 zł
Inne proponowane

Została porwana i zamknięta na piętnaście lat. Uciekła. Ale potwór, który ją uwięził, wciąż jest na wolności. Jedyny sposób, by złapać Człowieka z Labiryntu, to włamać się do jej umysłu…

Dziewczyna, która zaginęła na lata.
Samantha budzi się w szpitalu. Nie ma pojęcia, co się stało, niczego nie pamięta. Towarzyszy jej mężczyzna, który przedstawia się jako doktor Green, policyjny profiler. Terytorium jego łowów to umysł przesłuchiwanego człowieka. Tam znajduje niezbędne dla śledztwa informacje. I tam poluje na przestępców.
Green wyjaśnia Samancie, co się stało: jako trzynastolatka została porwana przez potwora, który więził ją przez 15 lat. Nikt nie wie, w jaki sposób udało jej się uciec. Jest jednak pewne, że jej oprawca wciąż przebywa na wolności. Green wie, że klucz do złapania go ukryty jest głęboko w pamięci dziewczyny. Czy jest na tyle dobry w swojej profesji, by go odnaleźć?

Człowiek, który nie ma nic do stracenia.
Bruno Genko, prywatny detektyw, obiecał przed laty rodzicom Samanthy, że ją znajdzie. Nie dotrzymał słowa. Teraz staje przed drugą i pewnie ostatnią szansą na złapanie oprawcy dziewczyny. Ciężko chory, staje do wyścigu z bezlitosnym czasem.

Zaczyna się polowanie na potwora.
Czas mija, a przestępca jest wciąż na wolności. Czy Bruno zdąży rozwikłać zagadkę, która nie daje mu spokoju od lat? Czy Greenowi uda się dotrzeć do prawdy ukrytej w głowie Samanthy? Czy razem powstrzymają demonicznego Człowieka z Labiryntu, zanim skrzywdzi kolejną ofiarę? Każdy z nich ma coś do udowodnienia, każdy działa na własną rękę. Green – w sterylnych pomieszczeniach szpitala, w którym wraca do zdrowia Samantha. Bruno – na dusznych ulicach miasta, ogarniętego falą niespotykanych upałów.

W filmowej adaptacji „W labiryncie”, która do polskich kin trafi w listopadzie, wystąpią Dustin Hoffman i Toni Servillo.

W labiryncie od Donato Carrisi możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Samotność wyostrza postrzeganie różnych spraw.
Nie istnieje zbrodnia doskonała, istnieją tylko niedoskonałe śledztwa.
Niesamowicie mnie ta historia wciągnęła. Jest naprawdę w pełni przemyślana i dobrze napisana. Autor stopniowo wyjaśnia poszczególne tajemnice, dawkuje informacje, potrafi wodzić czytelnika za nos, toczy z nim grę. Jeżeli szukacie dobrego i oryginalnego thrillera to ta powieść może okazać się być strzałem w dziesiątkę. Jest znakomicie skonstruowana i napisana, wciągająca i naprawdę dobrze się to czyta! I jestem ogromnie ciekawa tego, jak udało się ją zekranizować, dlatego jak tylko nadarzy się ku temu okazja, z chęcią to sprawdzę.

Cała recenzja na blogu: W labiryncie

Ocena: 5/6
©BookeaterReality
Trzynastoletnia Samantha zostaje uprowadzona w drodze do szkoły przez mężczyznę w masce królika.
Ślad po dziewczynce przepada.
Piętnaście lat później, na drodze wśród bagien, odnaleziona zostaje naga kobieta, która okazuje się być zaginioną nastolatką.
W szpitalu, oszołomiona, nie potrafi wyjaśnić skąd się tam wzięła, kim jest jej porywacz, jak wygląda.
Utrzymuje, iż przez cały okres uwięzienia nie widziała, ani nie słyszała swojego oprawcy. Pamięta jedynie, że znajdowała się w labiryncie bez wyjścia, a porywacz organizował dla niej gry, od których przebiegu zależało jej przetrwanie.
Prócz policji i profilera Greena próbującego ustalić tożsamość mężczyzny, do akcji włącza się Genko – prywatny detektyw, któremu nie udało się odnaleźć dziewczynki przez laty.

Postać detektywa jest w tej historii zdecydowanie najbardziej interesująca.
Obdarzony świetną intuicją, stosujący niekonwencjonalne metody, czujny, uważny, jest przeciwieństwem policjantów, których postępów w działaniu w zasadzie tutaj nie obserwujemy, a jeśli już, znajdują zwykle kilka kroków za detektywem.
Genko nie ma tylu środków w zasięgu ręki, ma jednak genialny zmysł, spryt i niewiele do stracenia…
I to głównie na nim skupia się autor, i moim zdaniem, właśnie te rozdziały, w których detektyw krok po kroku dociera do prawdy są najbardziej elektryzujące i trzymające w napięciu. Rozbudzają w czytelniku ciekawość i chęć dotarcia do sedna. Z kolei rozmowy dr Greena z Samanthą pełne są lęku i niepokoju…

Akcja tej powieści jest bardzo dynamiczna. Gdy jesteśmy juz pewni, że wszystko jest na dobrej drodze do rozwiązania zagadki tożsamości sprawcy, sytuacja drastycznie się zmienia, zbijając nas z tropu. Zwroty akcji, które uskutecznia autor są zaskakujące, niespodziewane, zatrważające i momentami przerażające…

Tajemniczy komiks, który nie powinien istnieć, zagadkowa koperta, której zawartości nikt nie powinien oglądać, nagranie budzące trwogę nawet w detektywie, który widział już wiele złego…
Puzzle, które rozsypał w swej powieści Donato Carrisi nie są prostą układanką, jednocześnie nie sposób oderwać się od ich składania, gdyż każdy z elementów jest z pieczołowitością przemyślaną i przelaną na papier intrygą.

Samym zakończeniem jestem totalnie skołowana. Poczułam się, jakby autor zrobił mi futbolowy wślizg, po czym razem z wszystkimi swymi domysłami, wyobrażeniami runęłam na pysk.
Mam ochotę przeczytać tę powieść raz jeszcze z całą tą wiedzą, którą już posiadam, przyjrzeć się wskazówkom, które za pierwszym razem mi umknęły i poukładać sobie po kolei wszystkie zdarzenia.
Jeśli szukacie książki idealnej do późniejszych dyskusji, powieści która pozostawi w Was niedosyt i chęć przewertowania jej na nowo, by spróbować zrozumieć ‚co tu się właściwie stało?!’ , sięgnijcie po tę książkę koniecznie!

Jestem bardzo ciekawa jej ekranizacji, tym bardziej, iż podobnie jak w przypadku książki Dziewczyna we mgle, reżyseruje ją sam autor – Donato Carrisi.

Ocena: 5/6
©Miłość do czytania …
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Po dłuższej przerwie w czytaniu tego gatunku książek, wróciłem i sięgnąłem po znanego autora. W prawdzie nie szykowałem się na jakąś rewelację, ale jednak liczyłem, że będą targały mną jakieś emocje. Przez całą książkę, wydarzało się to może ze dwa razy. Już nic nie poradzę na to, że thrillery zaczęły mnie strasznie nudzić. Było tak samo i tym razem.

    Ocena: 3+/6

Warto zerknąć