ebook Grób
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Grób
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 21.00
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
21.00 zł
25.42 zł
28.41 zł Lub 24.15 zł
20.90 zł
-6% 20.93 zł
21.63 zł
22.43 zł
22.43 zł
22.43 zł
23.92 zł
24.14 zł
27.51 zł
Inne proponowane

Pasjonują Cię powieści Maxa Czornyja? W trakcie czytania jego książek odczuwasz wędrujące po całym ciele „mrówki”? Jesteś na dobrej drodze do pogłębienia odczuwanych literackich wrażeń. Autor przedstawia swoim czytelnikom thriller Grób, drugi tom cyklu Liza Langer i Orest Rembert, który rozpoczął się mocnym uderzeniem w Ślepcu.

Fabuła:

Robotnicy pracujący w lesie w okolicach Gdańska, dokonują na jego terenie makabrycznego odkrycia. W rozkopanej ziemi, ich oczom ukazują się szczątki ludzkie a ich ilość może świadczyć o tym, że jest to najprawdopodobniej masowy grób. Wstępne ustalenia wskazują, że w tym leśnym grobie leżą szczątki ludzi, którzy poddawani byli zbrodniczym, nazistowskim eksperymentom. Pracujący na miejscu policjanci, na zmumifikowanych ciałach odnajdują tajemnicze ślady, które należy poddać szczegółowym badaniom, abym móc je zidentyfikować.

W tym samym czasie, jeden z lokalnych biznesmenów otrzymuje przesyłkę, która wywołuje w nim ogromne przerażenie. Zadaniem komisarz Lizy Ligner i profilera Oresta Remberta jest przeprowadzenie śledztwa, które okaże się najbardziej makabrycznym, z jakim mogli się tylko zetknąć. Pierwsze ślady prowadzą do firmy przedsiębiorcy, jednak wszystkie dowody wskazują na to, że sprawa ta jest ściśle powiązana z makabrycznym znaleziskiem w lesie. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej gdy psychopatyczny zabójca za cel obiera sobie policjantów, a oni zdają sobie sprawę, że wszystkie odpowiedzi dotyczące obu spraw znajdują się w odkrytym przypadkiem grobie.

UWAGA!! Jeśli masz słabe nerwy i brakuje Ci pod ręką Melisy, nie rozpoczynaj lektury tej książki. Czytanie Grobu grozi wędrującymi ciarkami, panicznym strachem i całkowitym uzależnieniem od prozy Maxa Czornyja.

Rekomendacje:

Grób rozpala nas do granic. Autor tą książką przeszedł samego siebie, pokazując czytelnikowi, że na wiele go stać, że potrafi zaskoczyć nas w momencie, gdy zdawać się może, że jest to niemożliwe. Grób odkrywa kolejne pokłady twórczej kreatywności Maxa Czornyja. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Grób od Max Czornyj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Max Czornyj przebił skalę!

W pierwotnym zamyśle Maxa Czornyja Grób miał w ogóle się nie pojawiać. Ślepiec czyli pierwsza część z komisarz Lizą Langer i profilerem Orestem Rembertem miał stanowić tylko pojedyncze spotkanie. Jednak pomysł ten spalił na panewce. I bardzo dobrze, gdyż dzięki temu Grób rozpala nas do granic. Autor tą książką przeszedł samego siebie, pokazując czytelnikowi, że na wiele go stać, że potrafi zaskoczyć nas w momencie, gdy zdawać się może, że jest to niemożliwe. Czytelnicy Maxa Czornyja, mogli sądzić, że doszedł on już do maximum skali, wywoływania dreszczy, pobudzania mrocznych zakamarków naszej duszy. Jednak Grób zakopie w nas takie myślenie, odkrywając kolejne pokłady twórczej kreatywności Maxa Czornyja. Książka ta dla mnie jest doskonale przemyślaną konstrukcją, nie tylko pod względem mrocznej natury psychopaty, który dokonuje makabrycznych czynów. Jest również ciekawie oparta na wydarzeniach z historii ludzkości. Grób jest wspomnieniem wydarzeń z niemieckiej eskapady do Tybetu. Wiosną 1938 roku kierował nią Ernst Schafer, naukowiec oraz podróżnik. Książka daje nam również do myślenia, że doświadczenia medyczne, które nieraz poprzez sposób ich dokonywania budzą społeczną dezaprobatę, przyczyniły się do rozwoju medycyny. Wiele lekarstw, czy też sposobów leczenia nie zostałoby odkrytych, gdyby nie owe doświadczenia. Nie zamierzam polemizować tutaj nad tą kwestią. Myślę, że każdy z nas ma swoje zdanie na ten temat.

To, co ujęło mnie w tej książce, to łatwość Maxa Czornyja w poruszaniu tak ważnego tematu. Natomiast, to co poruszyło mnie do głębi, wręcz zwaliło z nóg, to tortury jakich doświadczyła Tatiana Kwiatkowska vel. Trixie. Czytając ten fragment, koniecznie zapnijcie pasy! Nie tylko tortury jakie poznajemy w tej książce, nie pozwalają o niej zapomnieć, lecz cała ukazana historia, która skłoniła mnie do zgłębienia wiedzy na temat wspomnianej już wyprawy do Tybetu, podczas której poszukiwano między innymi pism medycznych. Kolejnym powodem, który sprawi, że książka zapadnie nam w pamięci, to relacja między komisarz Lizą Langer i profilerem Orestem Rembertem. Muszę przyznać, iż od czasów Ślepca ich relacja ożywiła się, nabierając… Zresztą nie zamierzam spoilerować. Mam nadzieję, że w kolejnych częściach nastąpi progres. Bo będą kolejne części, prawda? W imieniu swoim i miłośników Maxa Czornyja prosimy o więcej.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć