ebook Ród zdobywców
4.06 / 5.00 (liczba ocen: 1045)

Ród zdobywców
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.29
34.99 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
-17% 27.29 zł Lub 24.56 zł
29.14 zł Lub 26.23 zł
34.99 zł
28.86 zł
29.36 zł
29.74 zł
33.24 zł
34.99 zł
34.99 zł

Książka, która zainspirowała George’a R. R. Martina!!!

Historia dynastii Plantagenetów autorstwa Thomasa B. Costaina obejmuje cztery tomy. Pierwszy z nich, Ród zdobywców, rozpoczyna się od podboju Anglii przez Wilhelma Zdobywcę w 1066 roku, a kończy w 1216 roku wraz z rządami Jana bez Ziemi. W tym burzliwym okresie po zmaganiach między monarchami a poddanymi udało się stworzyć podwaliny pod nowy system rządów. Dzieje i uczestnicy tych wydarzeń ożywają przed oczami czytelnika dzięki biegłości Costaina w snuciu opowieści oraz jego umiejętności kreowania postaci i scen historycznych.

Thomas Bertram Costain (1885–1965) urodził się w Kanadzie, ale w 1920 roku uzyskał amerykańskie obywatelstwo. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz i redaktor w gazetach kanadyjskich oraz amerykańskich. Przygodę z twórczością literacką rozpoczął dość późno, bo w wieku pięćdziesięciu siedmiu lat, jednak to właśnie ona przyniosła mu największą sławę. Napisał wiele książek historycznych, w tym przede wszystkim cykl biograficzny poświęcony dynastii Plantagenetów, opublikowany jako Pageant of England (znany też pod tytułem The Plantagenets). Seria powstała w latach 1949–1962 i składa się z czterech tomów. Pierwszy, którego oryginalny tytuł brzmi The Conquerors: The Pageant of England (1949), oddajemy dziś w ręce czytelnika, natomiast trzy pozostałe to The Magnificent Century (1951), The Three Edwards (1958) i The Last Plantagenets (1962). Oprócz literatury faktu Costain napisał sporo powieści historycznych. Do najpopularniejszych należą romans For My Great Folly (1942) oraz powieści przygodowe The Black Rose (1945) i Silver Chalice (1952; w Polsce wydana pod tytułem Srebrny Kielich). Dwie ostatnie w związku z sukcesem wydawniczym zostały sfilmowane.

Doskonała opowieść, nadzwyczaj barwna i pełna akcji.
Book-of-the-Month Club News

Ród zdobywców od Thomas B. Costain możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Skandale, plotki, głośne kłótnie rodzinne, romanse i barwne postacie, do dnia dzisiejszego właśnie to przyciąga naszą uwagę. Wysoko urodzeni oraz ci, którzy sami wspięli się na szczyt budzą ciekawość i intrygują. Jednak to nie znak tylko naszych czasów, takie zainteresowanie istnieje od wieków, a niektóre postacie dostarczające pożywki dla ludzkiej ciekawości znane są od stuleci. Zwłaszcza jedna rodzina królewska ma swych szeregach niezapomniany korowód niezwykłych osobistości. Ród Plantagenetów, zdobywcy i nie tylko.

Dynastia. Więzy krwi i interesów, ale tak naprawdę najważniejsze jest jedno władza, królewska korona kusi oraz mami wielu, lecz tylko wybrani mogą poczuć jej moc i brzemię. Plantageneci jedno i drugie doświadczyli, zdobyli to, o czym inni jedynie marzyli, wpisali się w dzieje średniowiecznej Europy oraz stali się nie pionkami, ale rozgrywającymi. Dynastyczne związki, wielkie miłości, brutalne zemsta, przemyślane strategie, gniew i zaciekłość nie były im obce, stały u podstaw ich sukcesu, tak samo jak i porażek. Zapisać się w historii jest jednocześnie trudno i łatwo, czasem dobrze wykorzystany zbieg okoliczności pozwala stać się legendą, ale i klęska może stać się znakiem rozpoznawczym na wieki. Niekiedy zranione serce po latach pokazuje swoją mroczną stronę, a wielkie uczucie staje się źródłem zmian, jakich efekty widać przez stulecia. Plantageneci, zdobywcy tronu, zwycięzcy i niekiedy przegrani, jedyni w swoim rodzaju, legendarni i zapomniani.

Nie raz i nie dwa kanwą, dla kinowych i telewizyjnych hitów, była historia, w niej bowiem kryją się opowieści jakich najlepsi scenarzyści mogą jedynie pozazdrościć. Przykładem tego jest pierwszy tom cyklu Ród zdobywców, w którym nie brakuje tych wszystkich elementów jakie przyciągają przed ekran rzesze czyli fascynujących ludzi, dla jakich nie było rzeczy niemożliwych czy to w dobrym czy złym znaczeniu. Jednak na tym nie koniec, ale dopiero początek intrygującej opowieści o rodzie Plantagenetów, gdzie zbiegi okoliczności, legendarne niesnaski oraz emocjonalne zawirowania stały się źródłem niekończących się gawęd. Thomas B. Costain w bardzo przystępny sposób przybliża kulisy władzy i nie tylko jej, lecz również losy niezwykłej rodziny władców. To, że jego książki stały się inspiracją dla autora Gry o tron nie dziwi mnie, po lekturze wyobraźnia otrzymuje ogromną dawkę gotowych motywów. Ród zdobywców jest jednocześnie monumentalną historią, z drugiej kameralną opowieścią, dzieje średniowiecznej Anglii i Europy przedstawione są z punktu widzenia jednostek, ale i całych narodów. Pisarz niezwykle plastycznie obrazuje wydarzenia historyczne, posługując się żywym językiem, barwnymi opisami, ze szczegółami oddając przeszłość. Na pewno nuda nie jest zagrożeniem podczas lektury, wprost przeciwnie, na ponad pięciuset stronach czytelnik otrzymuje dramat, romans, rasowy thriller i chichot przeznaczenia. Wbrew wszelkim pozorom książka Thomas B. Costaina nie jest jedynie dla wielbicieli historycznych dziejów. Przeszłość to nie koszmar ze szkolnych lat złożony z dat, wojen, kolejnych królów, lecz prawdziwych ludzi, jacy odważyli się wyjść poza to, co wydawało się dostępne, odpowiednie i możliwe, ale także ukazująca ciemniejszą stronę natury człowieka.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć