ebook Nic o mnie nie wiesz
3.46 / 5.00 (liczba ocen: 3513) Ilość stron (szacowana): 448

Nic o mnie nie wiesz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.93
Audiobook - najniższa cena: 31.42
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-24% 23.93 zł Lub 21.54 zł
25.52 zł
27.12 zł
31.90 zł
22.90 zł
25.52 zł
25.52 zł
25.52 zł
25.52 zł
25.75 zł
26.80 zł
29.00 zł
29.35 zł
31.90 zł
Inne proponowane

Thriller psychologiczny dla fanów „Wielkich kłamstewek” i „Zaginionej dziewczyny”. Rebecca i Paul to kochające się małżeństwo z wieloletnim stażem. Mają przytulny dom w spokojnej okolicy, spełniają się zawodowo i ufają sobie bezgranicznie. Ale wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć, zwłaszcza gdy uwikłane jest w gąszcz kłamstw i tajemnic…

Po dwudziestu latach wspólnego życia kłamstwa i tajemnice z wyniszczającą siłą zaczynają trawić ich szczęśliwy związek. Uzależniona od opiatów Rebecca niespodziewanie zostaje zwolniona z pracy, a Paul w ramionach innej kobiety odreagowuje stres po utracie swojej firmy. Rozkoszna przygoda na boku szybko jednak zamienia się w koszmar, bo zazdrosna kochanka z coraz większą zuchwałością prześladuje Paula i jego żonę.
Rebecca w obawie, że mąż chce ją porzucić, obmyśla misterny plan, który ma pokrzyżować mu szyki. Rozpoczyna się nieprzewidywalna i pełna intryg gra, z której nikt nie może wyjść zwycięsko.
Napięcie od pierwszej do ostatniej strony oraz nieprzewidywalni bohaterowie, a w tle zemsta, obsesja i zbrodnia… Ten intensywny i szokujący thriller jest opowieścią o tym, że nawet idealne małżeństwa skrywają mroczne sekrety.

Nic o mnie nie wiesz od E.G. Scott możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Najciemniejsze drogi w końcu zawsze prowadzą do światła.
Początek roku zwykle obfituje w wysyp premierowych książek. Na półkach księgarń pojawiają się nowe pozycje, a ilość nowości potrafi przytłoczyć niejednego czytelnika, u którego gdzieś z tyłu głowy tli się myśl o jego wciąż rosnącym "stosiku hańby". Mimo to chętnie sięgamy po premiery. Cóż z tego, że nasze stosy zamiast maleć, pną się w górę. Sama również należę do tej grupy osób, dlatego kiedy dowiedziałam się, że po koniec stycznia na rynku pojawić ma się nowy thriller, chętnie po niego sięgnęłam.

Nic o mnie nie wiesz autorstwa E.G. Scott opowiada o losach Paula i Rebecci - małżeństwa, które od wielu lat uchodzi za wzorowe. Niestety Rebecca zmaga się z uzależnieniem od opiatów. Nałogowo łyka zatrważająco duże ilości leków. Dochodzi do tego, że zaczyna podkradać je z pracy. Kiedy szef stwierdza, że miarka się przebrała, kobieta zostaje z niej zwolniona. Paul również ma "coś za uszami". W związku z utratą firmy którą prowadził, postanawia rozładować stres ramionach kochanki. Pod pretekstem wyjazdów służbowych potajemnie spotyka się z nowo poznaną kobietą. Po pewnym czasie stwierdza jednak, że wciąż kocha żonę. Pragnie zatem przywrócić ład w swoim małżeństwie. Nie zdaje sobie wówczas sprawy, że kochanka nie pozwoli tak szybko usunąć się w cień.

Kiedy czytałam blurb wyżej wspomnianej książki, miałam nadzieję, że będzie to pozycja, która wgniecie mnie w przysłowiowy fotel. Wiadomo - nie da się przewidzieć czy dana powieść spełni w stu procentach nasze oczekiwania. Ta moich nie spełniła nawet w pięćdziesięciu. Lubię kiedy książka wciąga mnie w swoją fabułę od pierwszych stron. Tu niestety nie znalazłam tego ani po pierwszych stronach, ani po kolejnych. Bywa, ale warto było by to krótko uargumentować.

Omawiany thriller składa się z trzech części, podzielonych na poszczególne rozdziały. Część z nich osadzona jest w czasie "przed" i "po". Tu pojawia się pierwsza mała zasadzka. Być może byłam zbyt mało uważna podczas lektury, ale zdarzyło mi się przez to momentami pogubić. Najbardziej jednak zabrakło dla mi w niej napięcia i ciekawie wykreowanych bohaterów. Pod względem tego pierwszego fabuła powieści bardziej przypominała powieść obyczajową. Była ona w mojej ocenie płaska. Dopiero pod koniec książki zaczęło się coś dziać. Sami bohaterowie również nie wyróżniali się niczym szczególnym. Zabrakło im tego czegoś, co sprawia, że darzymy daną postać sympatią, bądź wręcz przeciwnie - antypatią. Jedynym plusem powieści było samo zakończenie. Mimo, że nieco abstrakcyjne, było zdecydowanie najmocniejsza część książki.

Podsumowując - powieść tę zaliczam jako średnią - ja się przy niej wynudziłam, ale wiem, że są osoby, którym się ona spodoba. Warto zatem wyrobić sobie swoje własne zdanie na jej temat. Ja w każdym razie w przeciwieństwie do A.J. Finna* nie czytałam jej z zapartym tchem, jak to miał.

Ocena: 2/6
©Kasia i Książki
W ogólnym rozrachunku książka wypada całkiem nieźle. Warto przebrnąć przez ciężki początek (choć może nie każdy odbierze go w taki sposób), bowiem potem robi się naprawdę ciekawie. Sama historia wciąga i angażuje, a co ciekawe – mimo wszystkich trudów i przeważającej ilości opisów czyta się ją naprawdę szybko. Generalnie osoby lubujące się w intensywnych thrillerach psychologicznych powinny się tutaj znakomicie odnaleźć.

Cała recenzja na blogu: Nic o mnie nie wiesz

Ocena: 4/6
©BookeaterReality
Dojrzałam do czytania thrillerów psychologicznych.

Pamiętam, jak jeszcze w ubiegłym roku narzekałam, że thrillery psychologiczne są tak bardzo rozbudowane pod względem psychologii (tak, odkrycie Ameryki), że tylko mnie nudzą, że nie potrafię się w nie zaangażować i skupić na wątku kryminalnym, który zawsze był dla mnie najbardziej istotny i ciekawy. Ten rok jednak rozpoczęłam mocnym wejściem właśnie w thrillery psychologiczne i ogromną niespodzianką dla mnie samej było to, że jednak te powieści mogą mnie wciągnąć bez reszty. Nic o mnie nie wiesz to jedna z lepszych książek z mocno rozbudowanymi wątkami społeczno-obyczajowymi w moim prywatnym zestawieniu.

Chociaż nie można powiedzieć o tej powieści, że była niezwykła czy niepowtarzalna, to jednak nie wyklucza jej znakomitości. Dla mnie jej największą zaletą było odpowiednie wybalansowanie relacji międzyludzkich z motywem kryminalnym tak, że jedno nakręcało drugie, jednocześnie nie męcząc czytelnika. No i oczywiście ta opowieść była taka prawdziwa w przeżycia i odczucia bohaterów głównych – zarówno te między sobą, ale też wywoływane na skutek konkretnych wydarzeń – że aż chciało się to czytać i sprawdzić, jak Rebecca i Paul poukładają sobie życie. Co ciekawe po skończeniu Nic o mnie nie wiesz chciałam sprawdzić, kim jest autor i czy dostępne są jakieś inne jego książki – nie oszukujmy się, chciałam je przeczytać, bo ta tak mi się spodobała i przyniosła mi naprawdę mnóstwo czytelniczej satysfakcji. Okazało się, że E.G. Scott to pseudonim literacki pary przyjaciół Elizabeth Keenan i Grega Wandsa, którzy wspólnie pracowali nad tą powieścią. Mi osobiście bardzo dużo to wyjaśniło, a przynajmniej tak sobie to tłumaczę, szczególnie w aspektach dopracowania wizerunku, ale też zachowania głównych bohaterów. To takie moje osobiste uprzedzenie, ale wydaje mi się, że autorzy popełniają mniej błędów przy pracowaniu nad charakterem tej samej płci – po prostu wydaje mi się, że Elizabeth pracowała nad Rebeccą, a Greg nad Paulem, stąd to doskonałe dopracowanie osobowości i zachowań jednego i drugiego. Rebecca jest zdecydowanie bardziej wyraźną postacią, chociaż ewidentnie słabszą psychicznie i dodatkowo użerającą się ze swoimi natręctwami. Paul jest spokojniejszy, bardziej opanowany, ale jego zachowanie wydaje się być przez to jeszcze bardziej podejrzane.

Tak naprawdę każdy kolejny rozdział tej powieści sprawia, że jako obserwatorzy zaczynamy gubić się w tej sieci podejrzeń, niedomówień, pikantnych momentów i dziwnych wydarzeń. Wszystko wydaje się być banalne, ale zapewniam, że takie nie jest! To totalnie nieprzewidywalny rollercoaster, z którego para głównych bohaterów nie może już wysiąść. Dla mnie tej książce niczego nie brakuje i nie pamiętam już kiedy ostatnio tak dobrze bawiłam się przy thrillerze psychologicznym. Mimo braku zawrotnego tempa akcji ani na moment nie zabrakło mi zaangażowania!
A zakończenie tej historii jest bardzo dramatyczne.

Ocena: 4+/6
©Rude recenzuje
Ostatnio na rynku pojawia się wiele thrillerów, ale jak ze wszystkim: jedne są dobre, a inne to gnioty (lekko mówiąc). Na szczęście Wydawnictwo Muza wydało świetny thriller napisany pod pseudonimem przez dwie osoby. Co ciekawe jest to debiut, jak dla mnie porażający i bardzo dobry.

Uwielbiam książki, w których fabuła zahacza o małżeństwa, ich tajemnice, sekrety, kiedy możemy zobaczyć co dzieje się za drzwiami pięknych domów. Rebecca i Paul to na pierwszy rzut oka kochające się małżeństwo, bezdzietne z wyboru, z wieloletnim stażem. Mieszkają w pięknym domu w spokojnej okolicy, oboje pracują zawodowo - jednym słowem - sielanka. Czyżby? Po głębszym poznaniu bohaterów (a fabuła opowiadana jest z perspektywy kilku osób) okazuje się, że szczęśliwe małżeństwo jest tylko na pokaz. Oboje mają mocno za uszami jeśli chodzi o kłamstwa i sekrety. Rebecca jest uzależniona od opiatów, a ponieważ w firmie farmaceutycznej ma dostęp do leków, zostaje zwolniona z powodu przekroczenia granic.

...czuję, że leki zaczynają działać. Rozchodzą się po moim organizmie, docierają do receptorów, nieznacznie wyciszają panikę i łagodzą nudności. Najważniejsze to nie wpaść w szał.

Jej mąż Paul dla odmiany traci firmę i pociesza się w ramionach innej kobiety, która okazuje się mocno zazdrosną kochanką i nie może się pogodzić w byciem tą trzecią. Żeby było ciekawiej Rebecca obawiając się odejścia męża wymyśla własny plan intrygi, a wprowadzenie go w życie pokrzyżuje wszystkim szyki. Kłamstwa zapętlają się z każdym dniem i z każdą kolejną połykaną tabletką... Rebecca ciągle szuka nowych kryjówek dla swoich tabletek, wie, że jest uzależniona, ale sama sobie tłumaczy, że nie przesadza i kontroluje dawki.

Wystarczy jeden fałszywy krok, żeby wszystko się rozpadło.

Jeśli:

- jesteś fanem thrillerów
- lubisz zwroty akcji
- nieszablonową fabułę
- tajemniczość
- dwulicowość bohaterów
- nieprzewidywane zakończenie
- niepewność do ostatniego zdania

to polecam Ci tę książkę z całego serca! To prawda co jest napisane na okładce - książkę czyta się z zapartym tchem! Książka na pewno wskoczy do mojej listy TOP thrillerów.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Jak bardzo znasz swoją drugą połówkę?!

Nakładem Wydawnictwa Muza do księgarń trafiła książka, po której dwa razy zastanowisz się, czy Twoja druga połówka, jest tą za którą się podaje? Zaczniesz myśleć, „jak dobrze znasz osobę, przy której zasypiasz?”. A powodów do myślenia dostarczy Ci thriller psychologiczny Nic o mnie nie wiesz autorstwa E.G. Scott. Pod tym pseudonimem kryją się dwie osoby. Elizabeth Keenan i Greg Wands, są pisarzami, z których jedno pracuje w branży wydawniczej, a drugie zajmuje się scenariopisarstwem. Duet ten skroił historię, która gwarantuje drgawki na całym ciele, a ciągłe napięcie nie ustanie jeszcze długo po odłożeniu książki. Szok i niedowierzanie to nieodłączny element, który towarzyszyć będzie Wam podczas lektury. Autorzy zaprosili nas do poznania historii małżeństwa, które zdawałoby się prowadzi sielankowe życie. Jednak Rebecca i Paul sprawili, że w ich życiu pojawiła się skaza, niszcząca związek z wieloletnim stażem. Mają wszystko, bezpieczny dom, pracę oraz bezgraniczne zaufanie wobec siebie. Ale czy na pewno? Zdaje się, że pętla tajemnic coraz bardziej zaciska klamrę kłamstw. Gdy Rebecca zostaje zwolniona z pracy, a Paul zatapia się w romansie ich związek kruszy się niczym góra lodowa. Zwarty dotychczas związek ulega oderwaniu, niszcząc kawałek po kawałku, to co budowane było przez dwadzieścia lat. Zazdrosna kochana pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Rebecca jednak w obawie przed utratą męża obmyśla plan. Wówczas wkraczamy do misternej gry, w której jedyną zasadą jest brak zasad.

Kto wyjdzie z niej zwycięsko? A wiadomo w żadnej wojnie nie ma wygranych. Pytanie tylko, kto poniesie najmniejsze straty? I czyim kosztem? Jaki będzie finał tej historii? Koniecznie przekonajcie się sami! Zapewniam Was, że mistrzowsko poprowadzone zwroty akcji nie pozwolą Wam tak łatwo przewidzieć finału tej historii. Tam gdzie wszelkie chwyty dozwolone, nigdy nie możemy spodziewać się co kryje się po drugiej stronie książki. Komu zaufać? Po czyjej stronie stanąć? Komu przyznać rację? Sięgnijcie po ten thriller psychologiczny i sami zawyrokujcie! Gwarantuję, że zaskakujący finał wstrząśnie Wami niczym shake z wybuchową dawką intrygi, okraszoną idealnie skonstruowaną fabułą. Przekonacie się, że nawet idealne małżeństwa kryją mroczne tajemnice, których wyjawienie zburzy dotychczas panujący porządek, wywracając jego obraz do góry nogami.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć