ebook Krok trzeci
4.44 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Krok trzeci
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.90
Audiobook - najniższa cena: 27.42
VIRTUALO#VIRTUALO targi
27.19 zł Lub 24.47 zł
27.19 zł
28.79 zł Lub 24.47 zł
31.99 zł
23.90 zł
25.59 zł
27.17 zł
28.79 zł
29.00 zł
Inne proponowane

Autor „Aorty” i „Krwi” powraca z kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerem. Czy Bartosz Szczygielski – niekwestionowany mistrz w w budowaniu napięcia, również tym razem nas zaskoczy?

Magda ma idealne życie. Przystojnego męża, świetną pracę i piękne mieszkanie, ale za drzwiami sypialni czai się mrok. Niewypowiedziane słowa i skrywane tajemnice w końcu dają o sobie znać. Jej idealny świat rozsypuje się niczym domek z kart w ciągu jednej nocy. Ta noc obudziła demony, pozostawiając Magdę z kłamstwami, które nie przestają boleć, i pytaniami, na które nie zna odpowiedzi... i jest też ona…
Naprawdę trudno o mocniejszy thriller!

Krok trzeci od Bartosz Szczygielski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ludzie nie będą ciebie szanowali, jeśli ciągle będziesz im padać do stóp.
Najprostsza z możliwych odpowiedzi często była tą najlepszą.
Co jest prawdą, a co mirażem? Jak oddzielić fakty od zwichrowanej rzeczywistości? Ile trzeba postawić kroków, aby dotrzeć do prawdy czy źródła problemu? I w końcu, jak bardzo pogmatwana może być ludzka psychika, prowadząc człowieka niekiedy w tak mroczne miejsca, że nie sposób wydostać się z nich samodzielnie?

Takie pytania nasuwały mi się w trakcie lektury najnowszej książki Bartosza Szczygielskiego, pisarza, który przykuł do siebie moją uwagę nietuzinkową kryminalną serią pruszkowską.

[...]

Co ważne, machina fabuły Szczygielskiego rozkręca się powoli, ale bardzo konsekwentnie, co sprawia, że książka jest nieodkładalna, tym bardziej, że zawiera bardzo dobrze rozpisane kwestie psychologiczne. To swoiste studium kobiecej psychiki po traumie, a każda scena ma według mnie niebagatelne dla całokształtu zdarzeń znaczenie.

Smaczku całej powieści dodaje fakt, że na jej kartach odnaleźć możemy ukłon w stronę fanów serii z Gabrielem Bysiem w roli głównej. Serdecznie Ci za ten manewr Bartku dziękuję, podobnie jak Wydawnictwu W.A.B. za możliwość przedpremierowej lektury tego tytułu.

Czytajcie koniecznie!

Cała recenzja na blogu: Krok trzeci

Ocena: 6/6
©Domi Czyta
Witajcie Kochani. Mam przyjemność przedstawić Wam jedną z dzisiejszych premier wydawniczych, czyli najnowszą powieść Bartosza Szczygielskiego Krok trzeci. Poprzednie książki tego autora wchodzące w skład trylogii pruszkowskiej o Gabrielu Bysiu zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Tym samy przyznaję, że miałam w stosunku do tej historii ogromne oczekiwania. Czy autor im sprostał? Zdecydowanie tak, o czym za chwilę Wam opowiem.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Główną bohaterką powieści jest Magda, która ma właściwie wszystko. Wspaniały dom, przystojnego męża, satysfakcjonującą pracę. Jedno zdarzenie nieoczekiwanie rozsypuje jej świat na drobne kawałki. Kobieta by się podnieść musi je poskładać, jednak każdy kolejny element jej codzienności wydaje się niczym wycięty z jakiegoś koszmaru. Do tego w życiu Magdy pojawia się ona... kim jest? Czego chce? Czy Magda da radę uciec przed własnymi demonami?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło a co jednak trochę mniej...

Powiem Wam, że już dawno nie czytałam tak zakręconej książki(w dobrym znaczeniu). Będąc jeszcze gdzieś w połowie ciągle myślałam sobie 'o! i to jest prawdziwy thriller!' w dodatku w dobrym polskim stylu. Akcja powieści jest gęsta, duszna, wręcz brudna. Napięcie psychologiczne, które buduje autor miejscami aż przytłacza. Do końca trudno było mi się połapać o co chodzi. Samo zakończenie natomiast wbiło mnie prawie w fotel.

Krok trzeci to nie jest łatwa książka. Wymaga od czytelnika skupienia, uważności, całkowitego poświęcenia się lekturze. Myślę, że to kwestia jej intensywności. Sam autor bowiem, ma już dość wyrobiony styl, który sam w sobie jest łatwy w odbiorze.

Bardzo podobał mi się klimat tej powieści, mroczny, przywodzący na myśl najgorsze koszmary. Czytając tę książkę miałam jakieś podświadome poczucie, jakby wokół mnie było ciemno, wręcz depresyjnie.

Na uwagę zasługuje także kreacja głównej bohaterki. Raczej nie wzbudza sympatii i może nawet denerwować, szczególnie zanim zacznie się bardziej rozumieć sytuację w której się znajduje. Nie zmienia to faktu, że mimo to jest interesująca i trochę skrojona "na miarę". Jakby autor z jednej strony rysował czytelnikowi jej obraz jednak z drugiej znalazłam w jej postaci wiele miejsca na budowanie swojego o niej wyobrażenia.

Poza tym mam poczucie, że ta książka została wyjątkowo dobrze przemyślana, zaplanowana i co chyba najważniejsze dopracowana. Czekałam jako czytelniczka na nią prawie rok. Warto jednak było uważam czekać, by dostać produkt na takim poziomie.

Jest co prawda kilka fragmentów, które jakoś mi nie do końca zagrały i początkowo chciałam Wam o nich nawet szczegółowiej napisać. Miałam jednak kilka chwil na przemyślenie i ułożenie sobie w głowie tej recenzji i zaczynam dochodzić do wniosku, że może autor zrobił to celowo. Więc nie będę się czepiała.

Czy polecam?

Zdecydowanie tak! Krok trzeci to książka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jak wiecie uwielbiam polskich twórców. Uważam, że są dobrzy w tym co robią i tworzą naprawdę dobre i wartościowe rzeczy. Najnowsza powieść Bartosza Szczygielskiego jest na to kolejnym dowodem i to pomimo, że kojarzy mi się z najlepszymi zagranicznymi publikacjami. Wytrawni recenzenci znajdą może w tej książce jakieś wady czy nieścisłości. Ja jak wiecie ich na siłę nie szukam. Cieszę się za to lekturą i znajduję to co mi się podoba a w przypadku tej historii nawet nie musiałam się zbyt mocno wysilać. Ona broni się sama. Zresztą sprawdźcie sami. Gorąco Was do tego zachęcam. To trudna książka ale zdecydowanie warta uwagi. Polecam.

Ja tymczasem z ogromną niecierpliwością będę wyglądała kolejnej powieści autora.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Szczygielski dobrym pisarzem jest i kropka. Każdy, kto czytał trylogię pruszkowską o tym dobrze wie, a Krok trzeci tylko to potwierdza.

Lubiła kochankę męża.
Nie miała jednak pojęcia,
co stało się z jej ciałem.

Niech ten jakże sugestywny i niepokojący cytat posłuży za opis fabuły. Dodać można li tylko fakt, że Magda nie ogarnia. Kompletnie nie ogarnia rzeczywistości. Gubi dni, zapomina gdzie jest, nie pamięta przeszłości – zarówno tej dalekiej, jak i dnia wczorajszego. Nie ma pojęcia co stało się z jej mężem, ale ma pewność, że mąż ją zdradza. Postanawia go odnaleźć i dowiedzieć się co tu się do jasnej cholery wyprawia.

Szczygielski umie w intrygę, oj umie. Zmalował czytelnikom kawał dobrego thrillera psychologicznego z doskonałą fabułą, świetnie wykreowanymi postaciami i specyficznym, dosadnym humorem.
Krok trzeci to babranie się w skomplikowanej kobiecej psychice, błądzenie w pokręconej logice płci pięknej. No właśnie – pięknej, ale chyba tylko wizualnie, bo Bartosz Szczygielski pokazuje jak brudne potrafi być nasze wnętrze.

"Poochowałam", "poachowałam", więc teraz czas na co? Na marudzenie . Krok trzeci ma 410 stron. Za dużo jak na tę intrygę i na poczynania głównej bohaterki. Skondensowałabym tę powieść i okroiła. Thriller psychologiczny ma to do siebie, że rozkręca się powoli, jednak tutaj akcja bywała momentami zbyt wolna nawet jak na standardy tego gatunku. Dla jednych będzie to zabieg celowy, a innych (np.: dla mnie) będzie powodem do marudzenia.
Tutaj może pojawić się delikatny spojler, ale czuję, że będzie on niezłym chwytakiem na potencjalnych czytelników. W Kroku trzecim jest bowiem kilka scen, które poczytuję jako ozdobnik a nie niezbędną dla całokształtu powieści. Myślę o zacnych rozmiarach penisie i sytuacji na plebanii oraz wiadomości "uciekaj". Teoretycznie wiem, rozumiem i kumam cały zamysł, jednak odnoszę wrażenie, jakby zostały doszyte dla ozdoby.

Nie szastam oceną na prawo i lewo, skąpa jestem bardzo, ale 4+ dla najnowszej powieści Bartosza Szczygielskiego się należy. 4+ za tę pokręconą, brudną, oblepiającą nas od środka historię z zakończeniem jak cios Gołoty w latach jego świetności.

Ocena: 4+/6
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć