ebook O krok za daleko
4.07 / 5.00 (liczba ocen: 30110)

O krok za daleko
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa oferta: 31.88
prv#Mozna sie spoznic
38.90 złpremium: 23.34 zł Lub 23.34 zł
37.50 zł
31.88 zł
31.90 zł
35.50 zł
Inne proponowane

Mistrz thrillera, Harlan Coben w nowej i niezmiernie emocjonującej historii. Sięgnij po e-booka O Krok za daleko i daj się wciągnąć do świata, który sprawi, że zapomnisz o swoim.

Fabuła:

Simon Greene żyje w ciągłej rozpaczy i nieustannym poszukiwaniu prawdy o zaginięciu swojej córki, Paige. Dziewczyna zaginęła kilka miesięcy wcześniej i do tej pory nikomu nie udało się trafić na jej trop. Sprawa jest o tyle trudna, że Paige była uzależniona od narkotyków i nie chciała i stroniła od kontaktów z bliskimi. Pewnego dnia zdesperowanemu ojcu udaje się trafić na ślad córki. Znajduje ją w Central Parku i kiedy chce się z nią porozumieć, do akcji wkracza Aaron. Ten uważany jest przez Simona za człowieka, który spowodował całe zło związane z Paige. Pomiędzy Simonem i Aaronem dochodzi do kłótni a następnie do bójki, podczas której dziewczyna ponownie przez nikogo niezauważona znika. Desperacja ojca dziewczyny jeszcze się powiększa i ponownie z jeszcze większą determinacją zabiera się za poszukiwania. Uparcie dąży do sprowadzenia Paige do domu, jednak aby to osiągnąć musi porozumieć się z ludźmi wywodzącymi się z półświatka, w który zdążyła wsiąknąć już Paige. Kiedy ktoś próbuje zabić żonę Simona, a policja odnajduje zmasakrowane zwłoki Aarona, wydaje się, że w tej sprawie ktoś posunął się … o krok za daleko. Powstaje coraz więcej pytań, a najważniejsze jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie, w co wplątała się Paige?

U Harlana Cobena jak zwykle wszystko jest na swoim miejscu: wartka akcja, bohaterowie z krwi i kości i zapadająca w pamięć fabuła, która nie pozwala oderwać się od książki do ostatniej strony.

Rekomendacje:

Coben w mojej ocenie wciąż jest w pisarskiej formie. Jego najnowsze dzieło było dla mnie czytelniczą ucztą. Bardzo lubię delektować się historiami rodzącymi się w głowie autora, a które później zgrabnie przelewa na papier. Jeśli lubicie thrillery, które od pierwszych stron potrafią wciągnąć i do końca trzymają w napięciu, to śmiało sięgnijcie po O krok za daleko. - Kasia Nowak – Kasia i książki 

Gdybym miała porównać do czegoś nie tylko tę książkę, ale ogólnie całą twórczość Harlana Cobena bez wątpienia byłaby to wieloelementowa układanka puzzli, którą układasz, na początku myśląc, „przecież tu nic do siebie nie pasuje”, ale im dalej wkraczasz w to mroczne środowisko uzależnienia, przemocy, zbrodni i tajemnic, z coraz bardziej rosnącymi emocjami chcesz dopasować do siebie wszystkie elementy, by wreszcie na koniec nie dowierzać temu, co zobaczysz. - Agnieszka Kaniuk - Kocie czytanie 

O krok za daleko od Harlan Coben możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Sekrety nigdy nie umierają

Nie jestem rodzicem, ale na pewno zgodzicie się ze mną, że świadomość tego, że ukochane dziecko, to, które kocha się najbardziej na świecie i dla którego pragnie się wspaniałego życia, stacza się, dosłownie sięgając dna, jest jednym z największych rodzajów cierpienia, jakiego rodzice mogą doświadczyć. Oczywiście w tej sytuacji większość rodziców zrobi wszystko, aby wyciągnąć dziecko z bagna, w którym się znalazło, ale niestety nie jest to łatwe zadanie, gdyż dla syna, bądź córki w takiej sytuacji to nie rodzic i jego prośby są już autorytetem, a często wpływ środowiska, w którym się znajduje, osób trzecich, które mają silny wpływ na nasze dziecko, jak również często używki takie jak alkohol lub narkotyki. Co w takiej sytuacji ma zrobić bezsilny rodzic?

W obliczu tak trudnej sytuacji znalazł się główny bohater najnowszej książki jednego z moich ulubionych zagranicznych pisarzy, na którego kolejne dzieła zawsze czekam z ogromną niecierpliwością Harlana Cobena O krok za daleko Simon Greene.

Mężczyzna odchodzi od zmysłów, ponieważ od miesięcy szuka swojej zaginionej córki Paige. W jego głowie kłębi się tysiące pytań bez odpowiedzi. Co takiego wspólnie z żoną Ingrid zrobili albo czego nie zrobili, że dziewczyna uciekła? Przecież miała tylko się uczyć i być szczęśliwa.

Pewnego dnia wreszcie ojcu Paige udaje się trafić na jej ślad. Odnajduje ją w Central Parku grającą na swojej gitarze w miejscu, gdzie ludzie uzależnieni od narkotyków grają za pieniądze, by zdobyć środki na kolejną działkę. Po raz kolejny musi zmierzyć się z faktem, że jego córka jest ćpunką. Postanawia, że zrobi wszystko, aby zabrać ją do domu, ale na drodze staje mu Aron, chłopak, przez którego dziewczyna stała się tym, kim widzi ją obecnie. Zrozpaczony ojciec po chwili zdaje sobie sprawę, że znów stracił swoje dziecko, gdyż i tym razem udaje jej się uciec. Simon, wierząc w to, że teraz, kiedy raz udało mu się odnaleźć córkę, na pewno uda mu się to ponownie, zdeterminowany postanawia nie ustawać w poszukiwaniach. Niestety sprawy się komplikują, ponieważ wkrótce dochodzi do brutalnego morderstwa Arona, a dziewczyny nadal nigdzie nie ma. Mało tego, ktoś strzela do żony Simona i podczas gdy ona walczy o życie, on sam musi odnaleźć córkę, by poznać, odpowiedz na najważniejsze w tej chwili pytanie: czy to ona zabiła? Więcej nic Wam nie zdradzę, poza tym, że podczas całej akcji powieści wyjdą na jaw, bardzo druzgocące sekrety, które mogą zniszczyć wszystko, co było budowane przez całe życie.
Ile jesteśmy w stanie poświęcić w imię prawdy? Czy nasz bohater odważy się posunąć o krok za daleko? O tym musicie już przekonać się sami.

Książki Harlana Cobena są jednymi z tych, które rozpoznasz już po kilku stronach rozpoczętej lektury. W każdej z nich można dostrzec swego rodzaju charakterystyczny dla Jego twórczości niezmienny szkielet powieści, w którym zmieniana jest tylko sama istota fabuły i jej wątki. Zawsze bowiem mamy wątek zaginięcia, tajemnicy oraz wplecionych w całość historii pozornie niepowiązanych ze sobą wątków, które we finalnej części książki genialnie się ze sobą łączą, tworząc zaskakujące zakończenie.

Tak też było i tym razem. Autor oczywiście nie pozwolił, abyśmy domyślili się prawdy (przynajmniej mnie się to nie udało) podrzucając nam mylne tropy, które również są bardzo ciekawe. Mamy tu bowiem wątek sekty, sekretów przeszłości, tajemnic, które nigdy miały nie ujrzeć światła dziennego. A kiedy już jesteśmy przekonani, że wiemy wszystko i niczym więcej nie możemy zostać zaskoczeni, nagle nie możemy dać wiary temu, co przeczytaliśmy w końcowych rozdziałach i z wielkim „Ale jak to?” nie możemy uwierzyć w to, co właśnie się stało.

Mimo że jak wspomniałam wcześniej, jeśli mamy za sobą lekturę już kilku książek tego autora, to mniej więcej możemy się dopatrzyć pewnych schematów, mnie one zupełnie nie przeszkadzają. Autor posiada bowiem niezwykłą umiejętność przyciągania uwagi czytelnika i angażowania go bez reszty w wydarzenia rozgrywające się na kartach książki. Kiedy już zaczniemy czytać, nie jesteśmy w stanie przerwać, niecierpliwie spiesząc ku rozwiązaniu zagadki i uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Bezsprzecznym atutem tej książki są również wspaniałe, wyraziste i mocno charakterystyczne kreacje bohaterów. Tu nie ma nikogo, kto stanowiłby zbędne tło dla czytanej historii. Każdy bohater ma swoją wyznaczoną rolę, która, choć na początku może wydawać nam się mało istotna, w efekcie okazuje się równie ważna, jak postacie pierwszoplanowe.

Gdybym miała porównać do czegoś nie tylko tę książkę, ale ogólnie całą twórczość Harlana Cobena bez wątpienia byłaby to wieloelementowa układanka puzzli, którą układasz, na początku myśląc, „przecież tu nic do siebie nie pasuje”, ale im dalej wkraczasz w to mroczne środowisko uzależnienia, przemocy, zbrodni i tajemnic, z coraz bardziej rosnącymi emocjami chcesz dopasować do siebie wszystkie elementy, by wreszcie na koniec nie dowierzać temu, co zobaczysz.

Myślę, że nie będę Was dłużej przekonywała do sięgnięcia po tę książkę. Jeśli lubicie hipnotyzujące, wciągające thrillery z wartką akcją pełną napięcia, których się nie czyta, a wręcz się je pochłania, to koniecznie musicie sięgnąć po ten tytuł. Jeśli jeszcze nie znacie pióra tego autora, gwarantuję, że satysfakcja po przeczytaniu tej książki będzie jeszcze większa.
Jako wielbicielka twórczości autora, polecam całym sercem.

Ocena: 5/6
©Kocie czytanie
Któż z nas nie zna twórczości Harlana Cobena chociażby ze słyszenia. Jest on autorem wielu interesujących powieści, m.in. cyklu z Boiltarem. Na motywach książek, które wyszły spod jego pióra zekranizowano kilka filmów, a rok 2020 przynieść ma ze sobą także polski serial, inspirowany powieścią W głębi lasu. Za niespełna tydzień natomiast, swoją premierę będzie miała najnowsza powieść Cobena, zatytułowana O krok za daleko.

Kiedy przedpremierowo wpadła w moje ręce, wiedziałam, że nie poleży zbyt długo odłogiem. Mimo, że nie należę do zagorzałych "cobenistów", to powieści autora zawsze trafiają w mój czytelniczy gust i wyrywają mnie z marazmu. Jak dotąd nie zawiodłam się na twórczości autora. Czy tym razem było inaczej? O tym za chwilę.

Główny bohater - Simon Green od miesięcy bezskutecznie próbuje odnaleźć swoją córkę Paige. Dziewczyna od jakiegoś czasu silnie uzależniona jest od narkotyków. Nie mieszka z rodziną, nie utrzymuje z nimi kontaktu. Kiedy pewnego dnia Simonowi udaje się ustalić miejsce, w którym zazwyczaj przebywa jego córka, bez wahania postanawia się tam udać. W Central Parku Simon odnajduje grającą dla pieniędzy Paige. Kiedy próbuje nawiązać z nią nić porozumienia, niepostrzeżenie pojawia się Aaron. Mężczyzna obwiniany jest o sprowadzenie Paige na złą drogę. To przez niego dziewczyna uciekła z domu. Między mężczyznami dochodzi do bójki. Dla córki Simona jest to idealny moment, by ponownie zniknąć z życia swojej rodziny. Zrozpaczony ojciec nie zamierza spocząć na manowcach. Za punkt honoru obiera sobie sprowadzenie dziewczyny do domu. By móc to zrobić, musi nawiązać kontakt z ludźmi z półświatka, w którym obraca się Paige. Wkrótce żona Simona w ciężkim stanie trafia do szpitala, a miejscowa policja odnajduje zmasakrowane zwłoki Aarona. Kto w całym tym galimatiasie posunął się o krok za daleko?

Podobnie jak przy poprzednich książkach, nie zawiodłam się na historii, którą jako czytelnikowi zafundował mi autor. Jest to powieść typowo cobenowska - pełną intryg i wątków pobocznych, które ładnie łączą się w całość. Dodatkowo Coben poruszył trudne tematy, z którymi na co dzień mierzy się wielu ludzi na całym świecie (wątki związane z narkomanią i sektami).

Głównym bohaterem książki jest zwykły, szary obywatel, który w celu wyrwania dziecka ze szpon nałogu rozpoczyna swoje własne dochodzenie. Jest gotów poruszyć niebo i ziemię, by zawalczyć o córkę. W trakcie poszukiwania wychodzą na jaw tajemnice, o których wcześniej nie miał zielonego pojęcia.

Coben w mojej ocenie wciąż jest w pisarskiej formie. Jego najnowsze dzieło było dla mnie czytelniczą ucztą. Bardzo lubię delektować się historiami rodzącymi się w głowie autora, a które później zgrabnie przelewa na papier. Nie da się ukryć, że duże znaczenie ma tu także rola tłumacza. Pani Magdalena Słysz robi w tej kwestii niewątpliwie dobrą robotę. Dlatego jeśli lubicie thrillery, które od pierwszych stron potrafią wciągnąć i do końca trzymają w napięciu, to śmiało sięgnijcie po O krok za daleko.

Ocena: 4/6
©Kasia i Książki
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć