Corrupt
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 28409)

Corrupt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 27.22
Audiobook - najniższa cena: 35.02
wciąż za drogo?
31.41 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
27.22 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
29.40 zł
29.55 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Mistrzowski, trzymający w napięciu romans. Penelope Douglas zabierze Was w podróż do mrocznych zakątków duszy, gdzie lęk stapia się z pożądaniem. Fascynująca, porywająca i seksowna – ta historia zostawi Was bez tchu i przyprawi o zawrót głowy” – Helena Hunting, autorka serii „Pucked”

Powieść niesamowitej Penelope Douglas, autorki „Birthday Girl” i „Punk 57”.
Erika wiele razy słyszała, że sny wyrażają najgłębsze pragnienia. Jednak to koszmary, które miewa, stały się jej prawdziwą obsesją. A to wszystko za sprawą Michaela Crista, starszego brata jej chłopaka. Michael jest jak straszny film, na który patrzy się ukradkiem przez palce, ale mimo że czuje się strach, nie można oderwać wzroku.
Ten przystojny, seksowny i absolutnie przerażający były gwiazdor studenckiej drużyny koszykówki, a teraz profesjonalny sportowiec, szybciej zauważy brud na swoim bucie niż Erikę. Ale ona zwróciła na niego uwagę.
Widziała go. Słyszała. Wiedziała, co zrobił. Jednak Erika nie wie, że Michael też ją zauważył. A teraz, kiedy dziewczyna jest na studiach i będzie mieszkać w jego mieście, przyszedł czas, żeby jej koszmary stały się rzeczywistością…

„Przeczytałam tę książkę od deski do deski już dwa razy. To była mroczna królicza nora, a przy tym jedna z najbardziej ekscytujących, do jakich zdarzyło mi się wpaść” – Jay Crownover, autorka „Buntownika”

„Ta powieść to idealny przykład tego, co nazywamy książką, która sama się czyta, i równocześnie zupełnie nowe oblicze Penelope – odważniejsze, gorętsze i pełne pikanterii. Chłonęłam każde słowo! Bez wątpienia jedna z najlepszych książek, jakie czytałam w tym roku!” – „The Rock Stars of Romance”

Corrupt od Penelope Douglas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie biegnie tylko w jedną stronę, i nie ma żadnej drogi powrotnej.
Jest zbyt wielu ludzi, którzy próbują nas zmienić, a zbyt mało ludzi chce, abyśmy byli takimi, jakimi naprawdę jesteśmy.
Jak do tej pory nie pisałam Wam jeszcze o książkach Penelope Douglas, a są one na swój sposób wyjątkowe. Czytałam już cztery jej powieści i każda była lekturą wymagająca od czytelnika pewnej dozy tolerancji, umiejętności spojrzenia na wydarzenia spod różnych kątów, a także braku pruderii.

Nie myślcie jednak, że otwierając książkę otrzymacie masę gorących scen, przeplatanych prostymi dialogami i rozterkami w stylu "kocha, czy nie kocha?". Autorka w swojej twórczości pokazuje, że ma wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia czytelniczkom, choć czasem mogą one być trudne w odbiorze.

Zdecydowałam się napisać o Corrupt nie dlatego, że jest to najlepsza książka autorki (wcale taka nie jest), ale dlatego że wzbudza najwięcej kontrowersji. Sama mam trochę problemów z tą lekturą.

Na pewno nie pochwalam zachowań w niej opisywanych, nie wybielam bohaterów i nie rozgrzeszam ich. Ale wiele przyjemności sprawiło mi analizowanie motywów ich działania.

Zacznijmy jednak od tego, że na historię można popatrzeć pod różnymi aspektami. Pierwszy z nich to motyw buntu. Wyobraźmy sobie społeczność młodych, bogatych ludzi, którzy przez swoich rodziców za wszelką cenę są wkładani w ramy idealnych następców tronu w ich finansowych imperiach. Dzieciaki, które muszą otrzymywać najlepsze oceny, które muszą spotykać się w gronie równych sobie osób, których przyszłość jest już zaplanowana od momentu ich poczęcia. W takim właśnie świecie żyją bohaterowie Corrupt. Z dezaprobatą można byłoby pomyśleć o nich "biedne" bogate dzieciaki, którym źle w życiu, że jeżdżą drogimi samochodami, a wszelkie wybryki uchodzą im na sucho. Owszem, na pierwszy rzut oka tak właśnie można byłoby ocenić postępki czterech przyjaciół, którzy terroryzują miasteczko w trakcie hallowinowych nocy. Jednak czym bliżej ich poznajemy, czym dokładniej zgłębiamy motywy ich psot, tym bardziej uświadamiamy sobie, że nie wszystko jest tak piękne na jakie wygląda z perspektywy odległego obserwatora.

Druga kwestia która szczególnie zwróciła moją uwagę to erotyka w tej powieści. Jest ona zdecydowanie nie dla każdego. Podszyta dreszczykiem niebezpieczeństwa, odważna, wręcz perwersyjna w niektórych scenach. Czasem wydaje mi się, że autorka stara się wysondować swoje czytelniczki, jak daleko może posunąć się z fantazjami które tworzy, a kiedy naciągnie nić tolerancji do granicy pęknięcia. Zastraszanie, wiązanie, erotyczne trójkąty - u Douglas wszystko jest możliwe.

Kolejna sprawa, z którą akurat mocno w tym przypadku się nie zgadzam to zemsta i samosąd. Ale tutaj nie będę zbyt wiele pisać, gdyż mogłabym ujawnić Wam wydarzenia z samego końca książki i zepsuć przyjemność czytania. Powiem jedynie tyle, że Douglas moją granicę tolerancji dla zachowań bohaterów przekroczyła i absolutnie nie znajduję uzasadnienia dla scen kończących tę historię. Pomimo tego książkę Corrupt oceniam bardzo wysoko. Dużo przyjemności dała mi jej lektura.

Ocena: 4/6
czytaj więcej
©Szczypta Kasi
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć