ebook Wszyscy kłamią. Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy - audiobook
3.91 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 22910) Ilość stron (szacowana): 402

Wszyscy kłamią. Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 31.08
Audiobook - najniższa cena: 21.99
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
-36% 21.99 zł
-5% 27.22 zł Lub 24.50 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
27.22 zł
28.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Serum prawdy – niepotrzebne, konfesjonały – do lamusa, wykrywacze kłamstw – na śmietnik! Jest jedno miejsce, gdzie ludzie na ogół są szczerzy: okno wyszukiwarki. Seth Stephens-Davidowitz – filozof i doktor ekonomii, były pracownik Google’a – przeanalizował dane z wyszukiwań internetowych. Oto owoc jego badań – bestseller „New York Timesa” i „Wall Street Journal”, Książka Roku wg „The Economist” i „Business Insider”.

Oto człowiek! Wszystko, czego wolelibyście nie wiedzieć o sobie i innych.
– Jak często ludzie NAPRAWDĘ uprawiają seks?
– Co należy mówić na pierwszej randce, żeby nie stracić szans na drugą?
– Ilu naprawdę jest rasistów w Ameryce?
– Czy Freud ściemniał?
– Czy rodzice inaczej traktują synów, a inaczej córki?
– Jaki procent mężczyzn to geje?
Seth Stephens-Davidowitz, filozof i doktor ekonomii, były pracownik Google’a, przeanalizował dane z wyszukiwań internetowych dotyczących między innymi rasizmu, depresji, wykorzystywania nieletnich, poczucia humoru czy preferencji seksualnych. Owocem tych badań jest książka „Wszyscy kłamią”.
Znaczna część z tego, co dotychczas myśleliśmy o ludziach, to fałsz, twierdzi Stephens-Davidowitz. Powód? Ludzie kłamią – w kwestionariuszach i rozmowach. Okłamują przyjaciół, kochanków, lekarzy i samych siebie.
Dziś nie musimy się już opierać wyłącznie na deklaracjach ankietowanych. Dane z internetu – ślady informacji, które miliardy ludzi zostawiają w Google, mediach społecznościowych, serwisach randkowych, a nawet na stronach pornograficznych – wreszcie pokazują nagą prawdę. Możemy teraz dowiedzieć się, co ludzie naprawdę myślą i czego pragną.
Wnioski? Mogą rozśmieszyć, zszokować albo głęboko zaniepokoić. Z całą pewnością jednak skłonią do refleksji nad tym, kim jest człowiek początku XXI wieku.

AUDIOBOOK CZYTA TOMASZ SOBCZAK

Wszyscy kłamią. Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy - audiobook od Seth Stephens-Davidowitz możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć