ebook Kasiarze, doliniarze i zwykłe rzezimieszki: Przestępczy półświatek II RP
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Kasiarze, doliniarze i zwykłe rzezimieszki: Przestępczy półświatek II RP
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.49
29.99 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
25.49 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 25.49 zł
24.19 zł
25.86 zł
28.49 zł
29.99 zł
Inne proponowane

Czym zajmowali się klawiszowcy, doliniarze, lipkarze? Kto był najsłynniejszym kasiarzem II RP? Czy Tata Tasiemka to polski Al Capone? Kto stał za kradzieżą klejnotów w krakowskim hotelu Grand? Iwona Kienzler, znakomita popularyzatorka historii, kreśli barwny obraz przestępczego półświatka II Rzeczypospolitej Polskiej.

Lata 20., lata 30. XX wieku fascynują nas nie od dziś. To nie tylko blichtr kabaretów, high-life kawiarni Ziemiańska czy gwiazdy pokroju Bodo lub Ordonki. Nieodłącznie towarzyszyły im też postaci i obrazy z mrocznego, choć równie fascynującego półświatka II RP.
Iwona Kienzler, znana pisarka i popularyzatorka historii, w swojej kolejnej książce opisuje ciemniejsze oblicze międzywojnia. Kreśli barwny obraz oszustów, przemytników i złodziei. Ciekawie i z humorem przedstawia ich poczynania, ukazując je na tle społecznych problemów owych czasów, przypomina głośne niegdyś sprawy, które poruszały opinię publiczną.

Kasiarze, doliniarze i zwykłe rzezimieszki: Przestępczy półświatek II RP od Iwona Kienzler możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć