ebook Grecja. Gorzkie Pomarańcze - audiobook
3.57 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 579)

Grecja. Gorzkie Pomarańcze - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 18.18
Audiobook - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
19.90 zł
-19% 31.92 zł Lub 28.73 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł
33.89 zł
35.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Osobista opowieść o Grecji. Rozszerzone wydanie książki nominowanej do Nagrody im. R. Kapuścińskiego. Polski reporter z greckimi korzeniami szuka odpowiedzi na pytania o kryzys w kraju swoich przodków. Szuka też czegoś jeszcze – własnej tożsamości i zrozumienia powikłanej historii swojej rodziny. Dzięki tej mieszance reportażu, wspomnień i narracji podróżniczej Sturis jak żaden inny polski autor przybliża nam współczesną Grecję.

Książka Dionisiosa Sturisa to znacznie więcej niż przewodnik po kraju i jego historii.
„Autor „Gorzkich pomarańczy”, choć częściowo obcy, w portretowaniu Grecji po mistrzowsku unika folkloru. Prezentuje ostre spojrzenie i zachowuje dystans konieczny do prawidłowego opisania zbiorowej świadomości, naszych greckich obsesji, stylu życia i trwającej dziejowej transformacji. Sturis konfrontuje się z własną przeszłością, a przed greckimi czytelnikami stawia lustro jednak nie to zaczarowane, które powie nam, że jesteśmy najpiękniejsi na świecie, a zwierciadło, które odbija naszą prawdziwą twarz” napisał o greckim wydaniu tej książki Tasos Tsakiroglou, recenzent „Efimerida ton syntakton”.

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji autora, Dionisiosa Sturisa.

O audiobooku Grecja. Gorzkie Pomarańcze:

Grecji. Gorzkie pomarańcze wysłuchałam w formie audiobooka, którego czyta autor. Początkowo nie trafiał do mnie jego głos, ale z czasem entuzjazm rósł i finalnie było w porządku. Nie znając historii Grecji i jej mieszkańców, zaserwowana literatura faktu wypełniła część luk mojej niewiedzy, za co autorowi dziękuję. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Grecja. Gorzkie Pomarańcze - audiobook od Dionisios Sturis możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Słowem wstępu

Dionisios Sturis jest dziennikarzem i pisarzem, który urodził się w Grecji, ale wychował się w Polsce. To autor licznych reportaży prasowych i radiowych oraz książek reporterskich. Jedną z nich jest powieść o współczesnej Grecji.

Z czym kojarzy Wam się Grecja? Mnie z pięknymi wakacyjnymi miejscówkami, niezawodną pogodą oraz kolorami cudownie wyglądającymi w albumie ze zdjęciami. A! I nie zapominajmy o przysmakach – oliwkach i fecie. Jednak Grecja to nie tylko urok i zachwyt. To również grecki kryzys i trudna sytuacja ekonomiczna państwa. Stwierdzenie: „żeby nie było u nas drugiej Grecji” budzi grozę.

Kilka słów o fabule i wrażeniach

Dionisios Sturis ma wszelkie potrzebne narzędzia i doskonały wewnętrzny radar, dzięki którym przybliża czytelnikowi historię Grecji i pokazuje jej współczesną twarz. Unika uogólnień i nie używa papierka lakmusowego dostępnego przeciętnemu turyście. Sięga głębiej docierając do trzewi greckości. Poprzez wplecenie opowieści o własnej tożsamości i historii swojej rodziny, odkrywa przed nami autentyczność kraju i jej prawdziwy obraz.

To, co uważam za największy atut książki Dionisiosa Sturisa to przebijająca na każdym kroku prawda. Autor bez względu na osobiste przeżycia nie jest stronniczy. W powieści możemy przeczytać o odczuciach pisarza i dostrzec próbę wyjaśnienia rodzinnych konfliktów. Jednym czytelnikom ta personalna nuta może przeszkadzać. W moim odczuciu była ciekawym uzupełnieniem opowieści o kraju przodków.

Grecji. Gorzkie pomarańcze wysłuchałam w formie audiobooka, którego czyta autor. Początkowo nie trafiał do mnie jego głos, ale z czasem entuzjazm rósł i finalnie było w porządku.

Nie znając historii Grecji i jej mieszkańców, zaserwowana literatura faktu wypełniła część luk mojej niewiedzy, za co autorowi dziękuję. Bardzo jestem ciekawa, jakie wątki Dionisios Sturis poruszył w kolejnej książce będącej kontynuacją Gorzkich pomarańczy, czyli Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć