ebook Hrabi: Duszkiem tak!
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 102)

Hrabi: Duszkiem tak!
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.54
22.54 zł
Inne proponowane

Kabaret HRABI pierwszy raz w takiej formie, nie na scenie, a za kulisami. W opowieściach prywatnych i terapii grupowej. Własnymi słowami, więc nudno nie będzie. Błyskawice absurdu, sztormy inteligencji, burze pomysłów. 

Przed Państwem Kabaret HRABI!

•Aśka. Kobieta dynamit. Powalający urok i monstrualny zmysł komiczny. 

•Kamol. Studnia z pomysłami. Bez dna.

•Bajer. W pewnych kręgach nazywany Małpoludem, ale jakoś wszystkie dziewczyny chcą go całować!

•Lopez. Maestro, Dziubas, maskotka zespołu o przepięknych łydach!

Zjawisko kabaretowo-teatralne. Inteligentni, z ambicjami i w ogóle A’YoY. Ciągle o coś im chodzi, choć trzymają się z daleka od politycznej przewalanki. Godni spadkobiercy Kabaretu Potem i Kabaretu Starszych Panów. Nie mają żadnych wad, tylko waszki. Tak, że o.

Niepublikowane zdjęcia! Skecze! Anegdoty!

Czujecie to? Hrabicie?

Do czytania duszkiem!

Hrabi: Duszkiem tak! od Jakub Jabłonka, Dariusz Kamys, Joanna Kołaczkowska, Paweł Łęczuk, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jak ja nie cierpię nudnych, przegadanych, pełnych suchych faktów książek o czyjejś twórczości! Ciągnie się toto jak flaki z olejem, człowiek próbuje przebrnąć, ale potężne ziewnięcia co chwilę nadają jego twarzy wyraz niemego krzyku o odrobinę rozrywki. Na szczęście Hrabi. Duszkiem tak! absolutnie taką książką nie jest.

Tam, gdzie na scenę - czy to kabaretową, czy literacką - wkracza Hrabi, nie ma miejsca na nudę. Zwłaszcza, że nie nie ma tu żadnego trzecioosobowego narratora, ale głos w całości należy do członków kabaretu. Większość książki to zapis ich rozmów o historii i działalności Hrabi, o poszczególnych programach i kulisach ich powstawania, o ludziach, którzy mieli swój wkład w ich sukces, o różnych zabawnych i mniej zabawnych sytuacjach, z jakimi się zetknęli - słowem o wszystkim, co było dla nich ważne przez prawie 20 lat wspólnej pracy. W tych rozmowach widać ich ogromny dystans do siebie, niezbędne w tej branży poczucie humoru i świetną dynamikę pomiędzy całą ekipą - wspominki i docinki sypią się jak z rękawa. Rozmowy przeplatane są skeczami i piosenkami (które w formie pisanej może nie bawią aż tak bardzo jak na scenie, ale i tak czasem musiałam tłumić napad chichotu, żeby nie obudzić męża) oraz fragmentami życiorysów całej czwórki - oczywiście ich własnymi słowami. Treść uzupełniona jest mnóstwem zdjęć, których raczej nie znajdziecie nigdzie indziej, a które zdecydowanie warto zobaczyć!

Książka Duszkiem tak! pozwala dowiedzieć się naprawdę wiele o członkach kabaretu Hrabi i zobaczyć, że oprócz wielu prezentowanych na scenie twarzy, każde z nich ma też tę swoją, po prostu ludzką, że oprócz “wygłupiania się na scenie” mają swoje życie, rodziny, problemy i pasje. Chwilami bywa poważniej, ale jednak w całej książce dominuje humor, więc czytając ją bawiłam się naprawdę świetnie. Lektura obowiązkowa dla każdego fana kabaretu!

Ocena: 5+/6
©Z herbatą wśród książek
Hrabi to zdecydowanie mój ukochany kabaret. Uwielbiam jego członków a Joannę Kołaczkowską kocham miłością wielką i absolutnie niezachwianą. Z ogromną przyjemnością oglądam przedstawienia kabaretu a są skecze dla mnie już niemal kultowe do których powracam dosyć często i nadal zaśmiewam się z nich do łez. Wywiadówka czy też Dzień mężczyzny to mój lek na wszystkie niemal nieszczęścia, i to taki który działa mimo upływu lat. Co najlepsze w scenicznych kreacjach formacji często dostrzegam samą siebie . Myślę, że nie tylko ja i to jest jeden z wielu powodów wielkiej sympatii widzów do tego kabaretu.


Dla mnie HRABI to także właściwie jedyna taka rodzima formacja, która nie do końca wpisana jest w jeden nurt. Ich twórców cechuje gotowość do eksperymentowania, elastyczność ale przede wszystkim otwartość na to co dzieje się wokół i piekielnie wysoki poziom inteligencji. Szalenie się cieszę, że teraz mogłam poznać trochę Kabaret Hrabi od wewnątrz. Zajrzeć za kulisy powstawania formacji, powstawania skeczów i całych spektakli. Podczas lektury odkryłam także, że granie dla publiczności to nie jest taka bułka z masłem jak mogłoby się wydawać.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło

Książka Hrabi. Duszkiem tak! to zbiór wspomnień, anegdot i tekstów, które znamy ze skeczy. Przede wszystkim jest to jednak obraz nietuzinkowych, wyjątkowych i niepowtarzalnych ludzi z głowami pełnymi pomysłów i ogromnym poczuciem humoru. Mam też wrażenie, że pomimo faktu, że Hrabi to już dość wiekowy Kabaret, ta książka jest bardzo świeża i autentyczna. Jestem totalnie urzeczona też szatą graficzną tej publikacji. Przykuwająca oko okładka, skrywa kolorowe, pełne fotografii wnętrze absolutnie w stylu szalonego kabaretu. To doskonała pozycja na prezent. Można dzięki niej przypomnieć sobie ulubione skecze, poznać pracę kabareciarzy od kuchni ale także zobaczyć jakimi są ludźmi. Wydanie zdecydowanie warte jest zakupu, przyjemnie trzyma się tę publikację w dłoni, kartkuje, ogląda, czyta. Ja poznając tę książkę bawiłam się wyśmienicie. Z przyjemnością będę też do niej powracała. To idealna publikacja na poprawę humoru. Do pochłaniania duszkiem tak! i do delektowania się nią. Luźna forma wypowiedzi powoduje, że książkę czyta się szybko, sprawnie i ogromną ciekawością.


Wiec jeżeli chcecie się dowiedzieć jak to się stało, że kabaret powstał albo kto ma najlepszą głowę do tworzenia skeczów, kto ma decydujący głos w kwestiach spornych, czy też chcecie poznać kilka smaczków z życiorysów członków formacji koniecznie sięgnijcie to tę książkę.

Bo oto przed Państwem Kabaret Hrabi!
„- Aśka. Kobieta dynamit. Powalający urok i monstrualny zmysł komiczny.
- Kamol. Studnia z pomysłami. Bez dna.
- Bajer. W pewnych kręgach nazywany Małpoludem, ale jakoś wszystkie dziewczyny chcą go całować!
- Lopez. Maestro, Dziubas, maskotka zespołu o przepięknych łydach!”

Zdecydowanie polecam!

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć