ebook Dni naszego życia. Część II
5 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Dni naszego życia. Część II
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 23.80
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
-7% 23.80 zł Lub 21.42 zł
32.00 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
24.00 zł
25.58 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

To, jak długo istniejemy, zależy od pamięci tych, którzy pozostają…
Jak cienka jest granica między przeszłością a teraźniejszością, między dobrymi a złymi wspomnieniami? Co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania poznaje Dziewczyna podczas kolejnych spotkań i szczerych rozmów z Piotrem, który kawałek po kawałku odsłania przed nią skrywane przez lata tajemnice. Za pomocą słów, listów i fotografii na parę chwil ożywają czasy, które, choć dawno minęły, w jego umyśle wciąż są żywe i pełne barw. Gdy wydaje się, że wszystko zmierza ku lepszemu, nadchodzi dzień, którego żadne z nich się nie spodziewa. Dzień, który zmienia wszystko, pozostawiając jedynie wspomnienia i żal.
„Dni naszego życia” to chwytająca za serce opowieść o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni, o samotności, która podąża za nami krok w krok. To słodko-gorzka historia o kruchości ludzkiego życia i o sile wspomnień, które pozostają z człowiekiem aż do jego ostatnich chwil.

„Ostatnia notatka. Słowa nadziei i zadowolenia z życia, które wspólnie stworzyli i które tak szybko zostało im odebrane. Koniec nastąpił tak niespodziewanie. Pozostało jeszcze wiele pustych kartek, które nigdy nie zastaną wypełnione. To życie jest wspaniałe, zawsze będzie – czy to na pewno prawda? Nie wiem. Ona zauważała coś, co mnie bez przerwy umykało. Coś, co sprawiało, że mimo przeciwności uważała życie za niesamowity dar. Chłonęła każdą sekundę, przyjmowała każde doświadczenie. Po prostu żyła.
Chciałabym móc pewnego dnia powiedzieć to samo o własnym życiu i poczuć, że każdą jego sekundę wypełniłam najwspanialszymi chwilami, myślami i czynami” – fragment powieści

„Cudowna, wciągająca historia, od której nie sposób się oderwać” – Nina Majewska-Brown

„Niezwykła i pełna emocji podróż w głąb własnego serca” – Aneta Robak, www.czytamitu.blogspot.com

„Można przy niej płakać, śmiać się i zastanowić nad sensem istnienia. Przemyśleć każdą chwilę z naszej codzienności. Piękna historia o wartościowym przekazie” – Anna Pawłowska, www.instagram.com/ania_krolowa_czytania

„Każdy z nas chciałby przeżyć miłość opisaną w «Dniach naszego życia» – książce, która zachwyca od pierwszych stron, zalewa nas potężną dawką emocji i wspaniałych przemyśleń dotyczących życia. Małgorzata Mikos mnie nie zawiodła i kontynuacja okazała się jeszcze lepsza niż pierwsza część” – Natalia Bronikowska, www.laraczyta-recenzje.blogspot.com

Dni naszego życia. Część II od Małgorzata Mikos możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Moje drugie spotkanie z autorką. Przez ten czas, od skończenia pierwszego tomu, miałam możliwość porozmawiania z Małgorzatą, na różne tematy. Mogę śmiało powiedzieć, że jest naprawdę bardzo sympatyczną osobą, taką, jaką jesteśmy my. Śledząc ją na kontach społecznościowych, próbuję zrozumieć, skąd wzięła taki rewelacyjny pomysł na powieść... Może coś tam podejrzewam, ale duszę w zarodku. Czasami warto nie wiedzieć.
Wiem jedno. Styl, jakim posługuje się autorka jest przyjemny, jak dla mnie pozbawiony jakichkolwiek blokad. Jest tu podzielony czas na to, co dzieje się teraz i kiedyś, co świetnie się przeplata, uzupełnia i tworzy klimat, jakiego pragniemy. Cieszę się, że miałam możliwość dokończenia poznanej wcześniej historii. Dni naszego życia. Część jest idealnym zakończeniem, chociaż... mogłaby w sumie powstać jeszcze jedna, ostatnia trzecia część. Wierzę w to, że pisarka poradziłaby sobie z tym świetnie.

- Nie można czuć się winnym z powodu własnych uczuć oraz tego, że czegoś się pragnie i kocha ponad wszystko. Pamiętaj o tym.

Mamy tutaj naszą bohaterkę, Julitę. Jej osobowość, przyznam szczerze trochę mnie momentami irytowała. Miała tak wiele możliwości, by zadbać o swoje sprawy. Żeby wszystko pogodzić, żeby i u niej było wszystko w porządku. Jednak, przekorny los i własny plan autorki względem bohaterki sprawił, że musiałam zacisnąć zęby i pogodzić się z tym, co mam na kartach powieści.
Sama historia Pana Piotra, była naprawdę bardzo interesująca. Ba, nawet ciekawsza niż to, co działo się teraz. Przeszłe czasy były inne, ludzie nie mieli dostępu do tak szerokiego grona nowinek technologicznych, wszystko wyglądało inaczej. Życie, kontakty, znajomości... Ale wiecie co? To było piękne. Teraz, to co mamy pod ręką nie jest dobre. To tu pojawia się hejt, przemoc, pornografia i inne rzeczy, o których może nie będę dzisiaj mówić...
Pan Piotr w tej książce przypadł mi do gustu najbardziej i już za nim tęsknie.
Zresztą, każda postać w tej lekturze ma swój oryginalny charakter, nie jest płaski, nijaki. Wyróżnia się, co jest na plus.

- Widzisz tego motyla? - zapytał. - Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak kruche i krótkie jest życie. Jesteśmy zaledwie jedną chwilę, jak motyle. One żyją raptem kilka, może kilkanaście tygodni, ale w porównaniu z nami, ludźmi, potrafią doceniać wyjątkowy dar, jakim jest życie.

Nadal jestem pod wrażeniem pomysłu na tę książkę. Skąd autorka wpadła na tak świetny plan, by rozlokować fabułę na dwa tomy? Akcja ma swoje odpowiednie tempo, które sprawia, że ani nie zaśniemy nad lekturą, ani też nie będziemy pędzić na łeb, na szyję.
Od emocji może nie kipi, ale są one odczuwalne, dzięki czemu cała powieść zyska na wartości. Mamy tutaj wiele tematów, o życiu, śmierci, przyjaźni, miłości, samotności... Cała gama tematyczna, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście lubię takie książki, których fabuła mogłaby mieć miejsce w naszym codziennym życiu. A "Dni [...]" mogłaby mieć miejsce w naszym życiu. Kto wie, może i komuś coś takiego się przytrafiło?
Między wierszami można dostrzec wiele cennych uwag dotyczących życia i nie tylko, więc... naprawdę, mocno polecam tę książkę. Jest ona warta uwagi każdego czytelnika. Ale koniecznie najpierw poznajcie pierwszy tom, a następnie drugi, nie na odwrót.

- Pamięć to przecież skarbonka wszystkich sekund - człowiek nigdy nie wie, kiedy coś z przeszłości wymknie się spod kontroli i przypomni o swoim istnieniu. Nawet najmniejszy szczegół jest w stanie spowodować lawinę odczuć, myśli, huragan. Tylko jeden szczegół, jedna chwila. Pamięć - ocean wspomnień i emocji. Ocean ludzkiego istnienia.

Powieść wywarła na mnie duże wrażenie, mimo iż nie było emocji, ich nadmiaru. Czułam wprawdzie to, co bohaterowie, ale nie na tyle mocno. Jednak ze względu na postać pana Piotra, ze względu na tę świetną i oryginalną fabułę i tematykę, jestem na tak. Mam nadzieję, że chociaż troszkę przekonałam Was do sięgnięcia po książkę. Ja nie żałuję, że sięgnęłam i cieszę się, że swoje przeleżała na półce i poznałam ją w trudnych dla mnie chwilach. Była taka moją... nadzieją.

Ocena: 6/6
©Tylko magia słowa
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć