ebook Smok w Krainie Śniegu. Współczesna historia Tybetu
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 164)

Smok w Krainie Śniegu. Współczesna historia Tybetu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 35.90
wciąż za drogo?
-43% 35.90 zł
59.52 złpremium: 38.40 zł Lub 38.40 zł
54.40 zł Lub 48.96 zł
64.00 zł Lub 57.60 zł
48.00 zł
52.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)

Oparta na unikatowych materiałach źródłowych i najważniejsza, jaka dotąd powstała, praca poświęcona współczesnej historii Tybetu. Jej autorem jest cieszący się światową sławą historyk tybetański.

„Smok w Krainie Śniegu” to Tsering Shakya – tybetański historyk cieszący się światowym uznaniem - w doskonale udokumentowany i precyzyjny sposób podważa mit Tybetu postrzeganego jako trwająca w izolacji Shangri-la, opisuje wpływ światowej polityki na losy tego kraju i dramatyczną walkę o utrzymanie niezależności w obliczu ścierających się interesów mocarstw oraz agresji i trwającej dotąd okupacji Chińskiej Republiki Ludowej. Precyzyjnie dokumentuje systematyczne niszczenie i marginalizowanie tybetańskiej kultury przez władze chińskie, postępującą asymilację ludności tybetańskiej i rugowanie jej tożsamości narodowej oraz eksploatację ekonomiczną Tybetu, lecz stara się też objaśnić motywy działania strony chińskiej, z równym dystansem podchodząc do wszystkich przytaczanych źródeł. Z tak obiektywnym i wielostronnym opisem tragedii Tybetu nie mieliśmy dotąd do czynienia.

Smok w Krainie Śniegu. Współczesna historia Tybetu od Tsering Shakya możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć