ebook Ostatni
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 7323)

Ostatni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.94
34.99 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
26.94 zł Lub 24.25 zł
29.74 zł
34.99 zł
34.99 zł Lub 29.74 zł
26.24 zł
26.71 zł
27.67 zł
27.99 zł
29.74 zł
31.49 zł
31.50 zł
34.99 zł z kodem: 24.99 zł
34.99 zł

Barbarzyńskie morderstwo, jeden hotel i dwudziestu ocalałych. Jak można czuć się bezpiecznie, gdy morderca jest wśród nas?

Amerykański historyk – Jon Keller – jedzie na konferencję naukową do Szwajcarii. W trakcie dowiaduje się, że świat się kończy. W Waszyngtonie i kilku światowych stolicach doszło do ataku nuklearnego. Podczas gdy gasną światła cywilizacji, mężczyzna zastanawia się, czy jego żona Nadia i ich dwie córki wciąż żyją. Jon żałuje też, że zignorował ostatnią wiadomość od Nadii.

Oprócz Jona w hotelu znajduje się dwudziestu ocalałych. Z dala od najbliższego miasta walczą o przetrwanie. Pewnego dnia w zbiorniku na wodę pitną znajdują ciało dziewczynki. Oczywiste jest, że została zamordowana. Ktoś z mieszkańców hotelu jest zabójcą.

Jon zaczyna popadać w paranoję. Na własną rękę stara się prowadzić dochodzenie, aby odnaleźć mordercę. Seria dziwnych samobójstw, tajemnicze zaginięcia i nadprzyrodzone zjawiska nie są sprzyjającymi okolicznościami. Czy powinien zaryzykować wydostanie się z hotelu? Można tylko mieć nadzieję, że apokalipsa będzie mniej przerażająca…

„Ostatni” to zapierający dech w piersi dystopijny thriller – mrożący krew w żyłach swoją wiarygodnością. Przeszywający do szpiku kości nastrój zagrożenia w połączeniu z przemyślaną fabułą sprawia, że od lektury trudno się oderwać.

„Mroczna, oryginalna, fascynująca”

– C.J. Tudor, autorka „Kredziarza”

„Nawiązując do „Lśnienia”, Jameson przedstawia niesamowitą i niepokojącą historię osadzoną w banalnej codzienności. Lektura całkowicie pochłaniająca”

– „Kirkus Reviews”

„Od tej powieści nie można się oderwać. Apokalipsa postnuklearna przenika się z zagadkowym morderstwem w towarzystwie niesamowicie wykreowanych postaci. W tej wspaniałej i bardzo oryginalnej powieści Stephen King spotyka Agathę Christie”

– Luca Vesta, autor książki „Złodziej kości”

„Inteligentna, oryginalna, przerażająco pochłaniająca”

– Erin Kelly, autorka „Kłamał, Kłamała”

Ostatni od Hanna Jameson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Książka Ostatni Hanny Jameson dobrze wpasowuje się w obecny klimat. Przy, mam nadzieję tylko panice związanej z koronawirusem, temat końca świata jest jak najbardziej na czasie. O czym opowiada książka o w/w tytule? Zapraszam na wpis o książce, która miała premierę 15 stycznia.

Co się stało?

Jona Kellera, historyka z Ameryki, koniec świata zastaje na konferencji naukowej w Szwajcarii, której jest uczestnikiem. Podczas oglądania telewizji dowiaduje się, że w Waszyngtonie i paru innych stolicach doszło do ataku nuklearnego. Nagle wszystko ogarnia chaos, ludzie nie wiedzą czy wyjechać, czy zostać. W rezultacie poza Jonem w hotelu pozostaje 20 osób. Część wyjechała, część nie potrafiła poradzić sobie z rzeczywistością i popełniła samobójstwo. Teraz te 21 osób musi zmierzyć się z nowym światem. Muszą nauczyć się żyć na nowo, póki co w hotelu. A nie jest to łatwe, ponieważ powoli kończą się zapasy wszystkiego – prądu, wody, żywności. Nie wiedzą jak długo przyjdzie im tutaj mieszkać, zbliża się zima, więc przed nimi trudny czas. Aby utrzymać zapasy żywności udają się na polowania, czasem jeżdżą do pobliskiego miasta, w którym nie wiedzą co ich czeka.

Co się jeszcze wydarzyło?

Jon zapisuje każdy dzień od Dnia Końca. Jest mu to potrzebne, aby nie zwariować i aby zostawić coś po sobie. Jeśli będzie dla kogo. Jest mu ciężko, bo nie wie czy jego żona Nadia i 2 córki przeżyły. Na domiar złego w zbiorniku na wodę odkrywa zwłoki dziewczynki. Jon, aby czymś się zająć, postanawia odkryć sprawcę. To powoduje, że życie w hotelu jest jeszcze trudniejsze, bo sprawca może być ciągle wśród nich. Nie wiadomo komu można ufać, kto jest przyjacielem, kto wrogiem. To jest czas, kiedy ludzie mogą pokazać swoje najlepsze, lub najgorsze oblicze. W trakcie śledztwa na jaw wychodzą różne sekrety. Jon nie ma już pewności komu może zaufać.

Jak jest?

Jameson dobrze prowadzi czytelnika przez treść powieści. Pokazuje nam różne postawy jakie może człowiek przyjąć w obliczu katastrofy. Postaci nie są jednoznaczne, nie ma charakterów wyłącznie dobrych, czy wyłącznie złych. Akcja jest spokojna, ale dosyć szczegółowe opisy wydarzeń pozwalają czytelnikowi wczuć się w sytuację “co by było gdyby”. Hanna Jameson nie daje prostych rozwiązań, daje tylko propozycje jak mogłaby się ta historia potoczyć, gdyby ludzie postępowali w taki, nie inny sposób. Książka wciąga powoli. Na początku nie potrafiłam się w nią wkręcić. Ale z czasem coraz bardziej wciągałam się w wir zdarzeń i byłam bardzo ciekawa zakończenia. Muszę przyznać, że autorka zakończeniem mile mnie zaskoczyła. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do tej lektury.

Ocena: 5/6
©Czytanie na śniadanie
Za kilka dni swoją premierę będzie miała książka Hanny Jameson, pt. Ostatni. Pozycja reklamowana jest jako postapokaliptyczny thriller, gdzieś widziałam również określenie jej jako horror. Nie miałam w swojej czytelniczej karierze zbyt wiele do czynienia z książkami z wątkiem postapo, dlatego chętnie sięgnęłam po lekturę tej książki.

Głównym bohaterem powieści jest amerykański historyk - Jon Keller, który przybywa do Szwajcarii na konferencję naukową. Przebywając w jednym z tamtejszych hoteli dowiaduje się, że na świecie doszło do kilku potężnych ataków nuklearnych. Jedne z ważniejszych światowych stolic nie istnieją. Keller nie wie czy jego rodzina żyje. Nie może z nią nawiązać kontaktu, a łączność z internetem pozostaje w jego sferze marzeń. Razem z dwudziestoma gośćmi hotelu, zostają odcięci od cywilizacji.

Pewnego dnia na dnie zbiornika z wodą odnalezione zostają zwłoki dziewczynki. Wszystko wskazuje na morderstwo. Jako, że hotel położony jest na odludziu, mordercą teoretycznie powinien być któryś z gości. Jon postanawia na własną rękę dowiedzieć się, kto pozbawił dziecko życia. Prowadzi dziennik, w którym skrzętnie notuje to, co udało mu się ustalić. W hotelu dochodzi do serii samobójstw, a Keller zaczyna się zastanawiać czy nie popada w paranoję. Również zapasy żywności pomału zaczynają się kurczyć. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Zabierając się za lekturę książki Hanny Jameson spodziewałam się, że autorka zaserwuje mi thriller z prawdziwego zdarzenia. Otrzymałam tymczasem powieść obyczajową, która oparta jest na wątku końca świata. Ze wspomnianym gatunkiem w mojej ocenie miała ona niewiele wspólnego. O ile pierwsza połowa miała potencjał, zachęcała mnie do dalszej lektury, o tyle dalej coś poszło wyraźnie nie tak. Książka zaczęła się dłużyć, a samo zakończenie pozostawiało wiele do życzenia. A szkoda, bo sądząc po moich pierwszych odczuciach spodziewałam się, że będzie to coś naprawdę dobrego.

Ale to nie tak, że powieść sama w sobie była zła. Nie była, ale zostałam nieco wprowadzona w błąd opisem na blurbie. Nastawiłam się na mroczną historię, a takiej tu po prostu nie znalazłam. Kiedy słyszę słowo "postapokaliptyczna" nasuwa mi się skojarzenie, że powieść będzie zawierała opisy niczym z Księgi Objawienia, tymczasem apokalipsa stanowiła tu jedynie tło wydarzeń. Pomysł na fabułę był interesujący, a forma w jakiej została napisana - dziennik - przyciągała uwagę. Plusem były również zapiski głównego bohatera, dzięki którym mogłam lepiej poznać jego samego, jak i sylwetki pozostałych postaci. W mojej ocenie to zdecydowanie powieść obyczajowa okraszona wątkiem kryminalnym.

Ocena: 3/6
©Kasia i Książki
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć