ebook Świetliki - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Świetliki - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
Audiobook - najniższa cena: 18.55
wciąż za drogo?
18.55 zł Lub 16.70 zł
19.90 zł
19.90 zł Lub 17.91 zł
18.75 zł
19.90 zł

Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści, pełnej zaskakujących przygód, o dorastaniu i odkrywaniu największej z tajemnic – kim jesteśmy.
Barwna historia, w której poznajemy cały cykl życia Promyczka. Na początku uczy się latać i świecić, poznaje czym jest odpowiedzialność i ponosi konsekwencje swoich pomyłek. Dalej wchodzi w dorosłe życie i zakłada własną rodzinę. Świetliki nie żyją długo. Za życia latają ze swoimi latarniami i świecą ludziom w ciemnościach – tym dobrym i tym złym. Tym dobrym, żeby nie zbłądzili. Tym złym, aby odnaleźli drogę. A kiedy ich życie chyli się ku końcowi, w miejscu, w którym zasypiają, wyrasta stokrotka.

„Nad posłusznymi świetlikami czuwa Bóg, więc nic złego nie może im się przytrafić. A gdyby nawet im się coś przytrafiło, to i dobrze, bo to znaczy, że Bóg wie co robi i nie wypada świetlikom zbyt długo płakać i narzekać”.

O Autorze:
Jan Karafiát – czeski ksiądz i pisarz. W latach 1875–1895 był księdzem w Wielkiej Lhocie. Po 20 latach pracy w tamtejszej parafii przeniósł się do Pragi, gdzie przede wszystkim pracował nad rewizją jednej z wersji Pisma Świętego. Jest autorem pierwszej bajki dla dzieci w języku czeskim „Broučci” (Świetliki), którą napisał w roku 1876. Książkę wydał anonimowo na własny koszt. Po 17 latach, w 1893 została ona ponownie odkryta i rozpropagowana przez pisarza Jana Herbena.

Świetliki - audiobook od Jan Karafiat możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć