ebook One płoną jaśniej
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 15858)

One płoną jaśniej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 32.99
32.99 zł

Urodziły się skazane na dożywotnie cierpienie – jak wszystkie kobiety z małych indyjskich wiosek. Tam nie liczy się, czy jest się siostrą, żoną czy matką. Tam kobieta jest niewolnicą. Poniżane, wykorzystywane i okaleczane Purnima i Sawitha w przyjaźni znajdują azyl. Do czasu… Jednak ogień nadziei, który raz zapłonął w ich sercach, nie gaśnie. A im bardziej los z nimi igra, tym one płoną jaśniej.

 

Z bohaterkami odważnej powieści Shobhy Rao utożsamiają się kobiety z wielu stron świata. Seksizm, przemoc domowa, opresyjne normy społeczne to wciąż codzienność miliardów z nich.

 

----

 

Odłamki serca wszędzie. Trudno znaleźć lepsze słowa na oddanie tego, co ta powieść robi z czytelnikiem.

„Entertainment Weekly”

 

Uczta dla fanów Ferrante. Historia przyjaźni i tego, jak kobiece ambicje rozbijają się o mur biedy i zasad społeczeństw patriarchalnych.

Huffington Post

 

Płonący portret tego, jak wygląda feminizm w większości miejsc na świecie.

„Vogue”

 

Niewiarygodnie piękna i wstrząsająca historia przyjaźni i oddania.

Book Riot

 

Książka idealna dla czytelniczek Rupi Kaur.

Brit + Co

  

Poczułam to. Poczułam ból i cierpienie tych kobiet. Autorka opisała ich historię w taki sposób, że jej się nie czyta – jej się doświadcza.

Pamela Olejniczak, @polish.bookstore

 

Boleśnie piękna opowieść o indyjskiej rzeczywistości, która paradoksalnie nie jest tak odległa od europejskiej, jak sądzimy. I o człowieku, który mimo zniewolenia może być wewnętrznie wolny.

@jagbuk

 

Wstrząsający portret kulturowej mizoginii i bitew toczonych codziennie przez miliony kobiet na całym świecie. Rozbudza wewnętrzny ogień tak, że płonie on jeszcze długo po lekturze.

Aleksandra Pakieła, @olajuliapakiela

 

Ta książka wgniata w fotel i daje do myślenia. To impuls do nieustannej walki o prawa kobiet.

Klaudia Szumielewicz-Szklarska, @my_beige_life

 

Hipnotyzująca historia kobiet żyjących w opresyjnym świecie. Pozostawia czytelnika z bolesną, jątrzącą się raną. Mocna i bezkompromisowa.

Anna Globisz, @ksiazka_przyjacielem

 

----

 

Shobha Rao – jedna z najbardziej obiecujących współczesnych pisarek. Urodziła się w Indiach, skąd w wieku siedmiu lat przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Mieszka w San Francisco. „One płoną jaśniej” to jej pierwsza powieść. Wcześniej wydała zbiór opowiadań „Unrestored Woman”.

One płoną jaśniej od Shobha Rao możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć