ebook Położna z Auschwitz
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Położna z Auschwitz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa oferta: 29.80
29.80 zł
-27% 29.90 zł
Inne proponowane

O Holocauście i obozach zagłady powstało już wiele książek. Wydawać się może, że już nic więcej na ten temat nie można napisać. Położna z Auschwitz zdaje się temu zaprzeczać. Odkryj całkiem nowe oblicze Magdaleny Knedler i zmierz się z niewyobrażalnym cieprieniem ofiar niemiciego terroru.

Fabuła:

Do obozu zagłady w Auschwitz przyjeżdza kolejny transport setek więźniów. W tym ludzkim morzu znajduje się także położna z Łodzi, która zgłasza się do niesienia pomocy kobietom cięzarnym i matkom. Choć warunki obozowe urągają wszelkim zasadom, ona wbrew temu i otaczającej ją beznadzji przyjmuje porody i robi wszystko aby nowonarodzone dzieci ochronić przez zbrodniczymi eksperymentami mordercy, Josepha Mengele. Zajmuje się także cierpiącymi matkami, którym odebrano dzieci i skazano je na śmierć lub na wywózkę w głąb Rzeszy Niemieckiej.

Położna z Auschwitz jest biograficzną powieścią inspirowaną losami Stanisławy Leszczyńskiej, która w obozowym piekle przyjęła ponad trzy tysiące porodów, żaden z nich nie zakończył się śmiercią matki lub dziecka.

Ta książka to ważny głos, który bezpośrednio przemawia do naszej pamięci i nakazuje pielęgnowanie wizerunków osób, które choć skazane na niepowodznie, podejmowały się heroicznej walki, w obronie najsłabszych ofair nazizmu.

Rekomendacje:

Niezmiernie ważna jest "Położna z Auschwitz" wśród innych książek inspirowanych horrorem niemieckich obozów koncentracyjnych i brutalnością II Wojny Światowej. Jest ona swoistym manifestem człowieczeństwa i kobiecości, a jej bohaterka - położna Stanisława Leszczyńska - uosobieniem humanitaryzmu absolutnego w nieludzkich czasach.  - Dominika – Domi Czyta

Położna z Auschwitz od Magdalena Knedler możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Magda Knedler ponownie dokonała jakże ważnej w literaturze rzeczy, mianowicie oddała hołd tym, którzy zasługują na najwyższe wyróżnienia i nieustającą pamięć za swoje niezłomne człowieczeństwo. Pierwszy raz stało się to za sprawą Moich przyjaciółek z Ravensbrück, a teraz otrzymujemy historię Stanisławy Leszczyńskiej zamkniętą na kartach Położnej z Auschwitz.

[...]

Niezmiernie ważna jest Położna z Auschwitz wśród innych książek inspirowanych horrorem niemieckich obozów koncentracyjnych i brutalnością II Wojny Światowej. Jest ona swoistym manifestem człowieczeństwa i kobiecości, a jej bohaterka - położna Stanisława Leszczyńska - uosobieniem humanitaryzmu absolutnego w nieludzkich czasach. Wiara - Nadzieja - Miłość - niczym mantra wyrywają się z każdego słowa, zachowania czy spojrzenia Stanisławy, która dla otaczających ją w Auschwitz-Birkenau kobiet była niezłomną, empatyczną i odważną Mamą. Co ważne, mimo bezpośredniej styczności z Josefem Mengele, z codziennym widokiem śmierci zadawanej również niewinnym noworodkom przez bestie w ludzkiej skórze, Leszczyńska pozostała osobą organicznie niezdolną do nienawiści. To postać niesamowita, która w dzisiejszych czasach byłaby wzorem profesjonalnego położnictwa i doradztwa laktacyjnego.

Nie wolno nam zapomnieć... Nie wolno nam dopuścić do tego, aby w naszym oku czy sercu rozpanoszył się znany z baśni o Królowej Śniegu okruch lodu, znieczulający nas na krzywdę drugiego człowieka. Bo obojętność potrafi zabić tak samo, jak realne narzędzie zbrodni.

Cała recenzja na blogu: Położna z Auschwitz

Ocena: 6+/6

©Domi Czyta
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć