ebook Osiem
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 734)

Osiem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 12.15
14.85 zł Lub 13.37 zł
27.00 złpremium: 16.20 zł Lub 16.20 zł
27.00 zł
12.15 zł
17.90 zł
20.79 zł
22.95 zł
23.77 zł
24.84 zł

W praskim Lasku Diablickim zostaje postrzelona młoda kobieta. Nieprzytomna trafia do szpitala, a policja nie potrafi znaleźć sprawcy. Podejrzany jest narzeczony, przyjaciółka, a nawet rodzina, w której ofiara pilnowała dzieci.

Osiem nie jest jednak typową powieścią kryminalną. Powaga miesza się tu z groteska, banał z oryginalnością, fundamentalne pytania z błahymi odpowiedziami, a całość jest doprawiona intrygującą i nietypową narracją. Nie może zatem dziwić, ze mamy do czynienia z jednym największych czeskich bestsellerów ostatnich lat.

Autorka posiada charakterystyczny, czysty, wciągający, wręcz hipnotyczny styl z humorem, delikatna skłonnością do hiperboli i dosadnym językiem. Jest mistrzynią skrótów myślowych oraz długich zdań. Nie boi się żadnych tabu i potrafi mówić o nich wprost, trafnie, zwięźle, bez upiększeń i bez ogródek.

Vladimira Sumberova

Idnes.cz

Osiem od Radka Trestikova możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Napotykałam same zachęcające recenzje Osiem. Piękne zdjęcia i reklamy mówiące o olbrzymim sukcesie w Czechach. 100.000 sprzedanych egzemplarzy robi wrażenie!

Zatem wyczekałam promocję, Woblink mi pięknie pomógł, i runęłam do czytania. Miał być kryminał, thriller i groteska, czeski humor.

W szpitalu, w śpiączce leży Michaela, młoda dziewczyna, postrzelona w lasku na obrzeżach Pragi. Odwiedzają ją przyjaciółka, narzeczony, pracodawcy.

Policja prowadzi śledztwo. Co się stało, kto miał motyw, kto miał możliwości?

Cofamy się w czasie, poznajemy zawiłości życia Michaeli, jej chłopaka, przyjaciółki, pracodawców.

No i tyle.

Kryminał żaden, thriller eeee, humoru nie stwierdzono.

Dotarłam do 37%. Zajęło mi to trzy dni i dalej nie chcę. Nie interesuje mnie, kto i dlaczego strzelał do Miszy. Sama chętnie bym zastrzeliła, i ją, i pozostałych bohaterów, tak bardzo są nudni, drętwi i bez wyrazu.

Rzucam, nie kończę, nie wciągnęło, to szkoda mi czasu!

Kto czytał? Komu się podobało? Dajcie znać co to było? Może za wcześnie odpuściłam?

Nawet nie wiem czemu tytuł brzmi Osiem? Skąd to?

Pierwsza w tym roku trafia na półkę „niedokończone, nieczytalne”. Szkoda.

Ocena: 1+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć