ebook Służąca
3.53 / 5.00 (liczba ocen: 280)

Służąca
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 20.90
Audiobook - najniższa cena: 21.53
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
20.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
24.76 zł
25.13 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Poruszająca historia kobiety zdradzonej i wykorzystanej, która postanowiła sama wymierzyć sprawiedliwość i odnaleźć odebrane jej szczęście. Czy w pogoni za wymierzeniem kary swoim oprawcom Marianna zaleczy rany i zapomni o koszmarach przeszłości?

Los trzydziestoletniej służącej, Marianny Zaczkiewicz, zdaje się przesądzony. Wyrokiem sądu w roku 1896 zostaje skazana na wieloletnie ciężkie roboty na Syberii. Popełniła zbrodnię i musi za nią zapłacić, choć w jej mniemaniu to ona jest skrzywdzoną ofiarą, niesłusznie skazaną i uwięzioną. Trafia na koniec świata ciężko chora i umierająca, lecz wbrew wszystkiemu się nie poddaje. Przystosowuje się do nowych warunków życia na zesłaniu i marzy o powrocie oraz… zemście.

Służąca od Weronika Wierzchowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czy w przypadku tej pani może być obiektywny ktoś, kto lubi bezwarunkowo? Beletrystyka z rzetelnym tłem historycznym, to moim zdaniem świetny powód, by kopać dalej, by fascynować się wybranymi okresami dziejów. W tej historii czasy są autentyczne, a bohaterka kształtowana niezwykle rzeczywiście. Czy kara była słuszna? Czy można było mieć tyle siły? Czy zemsta okaże się tak smakowita, jak być powinna? Czy Marianna z początku książki to ta sama osoba, co na jej końcu? Warto się tego dowiedzieć...Ocena: 4+/6
©Opowiedziane.pl
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  1,5
  Słaba, niewiarygodna, do bólu przewidywalna, jednocześnie niekonsekwentna i napisana słabym językiem. Tak w skrócie można określić tę książkę.
  Wiem, że jest to literatura obyczajowa o charakterze rozrywkowym, ale nawet od tak niewymagającej lektury wymagam, żeby fabuła się kleiła. Tu niestety się nie klei, zaczynając od drobnych wpadek, kończąc na filarach. Główna bohaterka po kilku dniach pobytu w szpitalu odzyskuje wigor i siły, przy czym ta sama bohaterka po kilku miesiącach nadal, według Autorki, jest słaba, wychudzona i wyniszczona chorobą. Na zesłaniu dostaje sukienkę z pięknego materiału, którą doszczętnie niszczy podczas pobytu na stepie......., żeby pojawić się w niej w przedostatniej scenie powieści.......Do tego mając lat czterdzieści wchodzi przez okno do jednego z domów niczym nastolatka. W wieku XIX, kiedy toczy się ta powieść 4o-letnie kobiety były już nadobnymi matronami, a nie chyżymi podlotkami. Miłość głównych bohaterów zważywszy na dużą różnicę wieku i pochodzenie jak na owe czasy mało wiarygodna. Ale coś co uderzyło mnie najbardziej swoją naiwnością to kontrast między młodziutką Marianną głupiutką, pustą i prostą, a jej dorosłym portretem, kiedy nie wiadomo skąd i jak stała się mądrą, przewidującą i umiejącą o siebie zadbać kobietą.
  Język powieści też pozostawia wiele do życzenia: pomoc domowa, w każdym zdaniu jest "striapką", co nasuwa mi myśl, że o wyrazach bliskoznacznych Autorka nie słyszała. Korekta też wiele stron przespała, być może ze względu na słaby tekst i dziecinnie wykreowany obraz życia w ostatnich latach Polski szlacheckiej. Wielokrotne błędy językowe i rzeczowe. Jedna z bohaterek na przestrzeni pięciu stron raz jest Asią, raz Agnieszką, a raz Joanną.
  Ogólnie widać, że przy tworzeniu tekstu Autorkę wyobraźnia poniosła tak mocno, że nie liczyła się z żadnymi realiami, które dość swobodnie dopasowała do swojej infantylnej opowiastki.
  Książka z gatunku "przeczytaj-zapomnij". Jeśli komuś zależy na prostej, bezmyślnej i niewymagającej rozrywce, to może czytać. Ale jeśli ktoś ma wobec literatury obyczajowej chociaż minimalne wymagania, to szkoda czasu i wysiłku.

Warto zerknąć