ebook Szczypta nienawiści
4.51 / 5.00 (liczba ocen: 5004)

Szczypta nienawiści
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo MAG
Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 31.82
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
39.99 złpremium: 25.80 zł Lub 25.80 zł
36.55 zł Lub 32.90 zł
43.00 zł
43.00 zł Lub 38.70 zł
31.82 zł 20% rabatu
-15% 32.25 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Początek cyklu osadzonego w w świecie Pierwszego Prawa. Nie będziecie się mogli oderwać od lektury! Na spływającym krwią pograniczu Leo dan Brock próbuje zdobyć chwałę na polu bitwy i pokonać nękające Angland wojska Stoura Zmierzchuna. Liczy przy tym na pomoc korony, ale syn króla Jezala, nieudolny książę Orso, jest mistrzem w sztuce rozczarowywania ludzi.

Wojna. Polityka. Religia. Nastała epoka obłędu… Przemysłowe kominy wznoszą się ponad Aduą, świat wrze od nowych możliwości, ale stare waśnie bynajmniej nie poszły w zapomnienie…Obracająca się na szczytach socjety Savine dan Glokta – znana inwestorka i córka człowieka budzącego największą grozę w całej Unii – chce wspiąć się na sam wierzchołek tej hałdy żużlu, jaką jest społeczeństwo, i nie zamierza przebierać w środkach. Kiedy jednak slumsy eksplodują gniewem, żadne pieniądze nie są w stanie go ugasić.
Nadciąga era maszyn – tyle że era magii nie zamierza odejść bez walki. Wspomagana przez Isern-i-Phail, obłąkaną góralkę, Rikke usiłuje zapanować nad błogosławieństwem – lub przekleństwem – długiego oka. Owszem, wizje przyszłości to piękna rzecz, ale dopóki nieomylna dłoń Pierwszego Wśród Magów wciąż pociąga za sznurki, trudno będzie tę przyszłość zmienić.

Szczypta nienawiści od Joe Abercrombie możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Porażki uczą nas więcej niż zwycięstwa.
Niektórych rzeczy nie cenisz, dopóki ich nie stracisz.
Czytając Szczyptę nienawiści od samego początku można poczuć, że autor dokładnie przemyślał książkę i to w bardzo drobnych szczegółach. Nie ma się poczucia, że jest to kontynuacja pisana na siłę, tylko z innymi bohaterami, wręcz przeciwnie. Abercrombie od samego początku wie w jakim kierunku zmierza fabuła i co spotka bohaterów - jest to bardzo dużym plusem tej powieści. Podobnie jak całą Trylogię Pierwsze Prawo, również Szczyptę nienawiści, czyta się rewelacyjnie - mamy szybką akcję, nieustanne konflikty, wojny i pojedynki, ale również śledzimy nowe intrygi i polityczne przepychanki. Nie sposób zatem się nudzić. W powieści mamy wiele świetnie wykreowanych postaci, w większości nowych, ale spotkamy również kilkoro starych znajomych. Nie brak tutaj także nawiązań do poprzednich książek i wydarzeń, więc warto znać je przed lekturą Szczypty nienawiści. A pod koniec powieści pojawia się ciekawy wątek związany z magią i mam nadzieję, że autor poświęci mu więcej czasu w kolejnym tomie.

W Szczypcie nienawiści największe wrażenie zrobiła na mnie konsekwentna i dopracowana wizja diametralnie zmieniającego się świata. Wydawałoby się, że przez kilkadziesiąt lat trudno osiągnąć tak wiele zmian, ale wystarczyła jedna innowacja, która rozpoczęła lawinę i trudno było rewolucję przemysłową zatrzymać. Autor opisuje zmiany, jakie zaszły w miastach, jak funkcjonują fabryki, w jakich warunkach pracują robotnicy oraz jak zanieczyszczone jest powietrze oraz woda. Bynajmniej rewolucja przemysłowa nie jest tylko tłem do wydarzeń, ale jest z nimi bardzo mocno związana. Autor z niezwykłym wyczuciem opisuje nastroje panujące wśród robotników, którzy jeszcze nie tak dawno temu byli rzemieślnikami, czy rolnikami, a teraz pracują w ciężkich warunkach w nowych fabrykach. Abercrombie pokazuje dramaty zwykłych szarych ludzi - wielu straciło życie lub kończyny, inni zostali wygnani ze swojej ziemi, a niekiedy nawet małe dzieci są "kupowane", żeby pracowały w fabrykach. Trudno zatem się dziwić, że pojawiają się ludzie, którzy chcą to zmienić, którzy mają dość narażania życia za marne grosze i chcą zmian. Destruktorzy, bo to o nich mowa, pragną lepszych warunków i bardziej godziwego zarobku, ale nie w smak jest to arystokracji, która bardzo się bogaci za sprawą kolejnych fabryk. Pojawia się więc konflikt, który prędzej, czy później, doprowadzi do zamieszek lub nawet czegoś więcej...

W książce nie mamy jednego głównego bohatera, ale wielu, tak jak to miało miejsce w poprzednich książkach. Jest ich całkiem dużo i choć nie wszystkim Abercrombie poświęca tyle samo czasu, to mamy możliwość całkiem bardzo dobrze ich poznać. Nie są to postacie jednoznaczne w ocenie, ponieważ z każdą kolejną stroną potrafią nas czymś zaskoczyć, a to co inni o nich mówią, nie zawsze jest prawdą. Znamy ich myśli, marzenia, troski, wątpliwości, obawy i wiele innych, co powoduje, że są to postacie z krwi i kości. Jestem znów pod dużym wrażeniem, jak autorowi udało się tak wiele postaci tak dobrze wykreować, bez zbędnych i przydługich opisów, zachowując stałe tempo akcji. A losy wielu z nich pilnie śledziłem i jestem bardzo ciekawy, co ich spotka w kolejnych tomach.

Szczypta nienawiści Abercrombiego to bardzo dobre otwarcie nowej serii fantasy, będącej kontynuacją Trylogii Pierwsze Prawo. Rewolucja przemysłowa, dawne i nowe problemy, bohaterowie z krwi i kości, kolejne wojny i intrygi oraz wiele więcej. Polecam!

Ocena: 5/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Abercrombie nie słabnie. Po brawurowej pierszej trylogi i spin offach dokłada kontunuację starego wątku. Szkoda króla ale niech żyje król i Bayaz w tle. Czekam z niiecierpliwością na kontynuację. I co tu dodać czytajcie czytajcie czytajcie. To jak wino uderza do głowy i w serce. Polecam. Pozdrawiam

Warto zerknąć