ebook Nieistniejące, nieznane, niezwykłe. Kościoły Warszawy
4 / 5.00 (liczba ocen: 4)

Nieistniejące, nieznane, niezwykłe. Kościoły Warszawy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - najniższa cena: 19.35
43.00 złpremium: 25.80 zł Lub 25.80 zł
43.00 zł
43.00 zł Lub 38.70 zł
47.40 zł Lub 42.66 zł
19.35 zł
34.21 zł
35.64 zł
36.55 zł
43.00 zł
45.00 zł
49.90 zł
Inne proponowane

Dlaczego Francuzi wygnali z Warszawy Świętego Klemensa? Kto u Bernardynów pamięta Jackie Kennedy? Co ma wspólnego cmentarny drewniak z kolumną Zygmunta? Który kościół zbudowano za wygraną na loterii, a w którego murach produkowano krajalnice do buraków?

Piotr Otrębski, dziennikarz i varsavianista, laureat Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy powraca z kolejnymi opowieściami o warszawskich świątyniach.

Dwadzieścia fascynujących historii i jeszcze więcej opisanych obiektów.

Autor, sięgając do kronik, archiwów, dawnych przewodników i tekstów prasowych, przeprowadzając wywiady i wizje lokalne, udowadnia, że sacrum nie musi być nudne. Kościoły Warszawy – te ubogie i te pełne cennych artefaktów – przez wieki kształtowały oblicze miasta, oddziaływały na jego tożsamość, związywały się z losem Warszawy, Rzeczpospolitej, a przede wszystkim ludzi: królów, magnatów, robotników, powstańców, warszawiaków. Otrębski wybrał obiekty spoza głównego kanonu, w większości kościoły mniej rozpoznawalne lub już nieistniejące, a jednak bardzo ważne dla pokoleń. Te, które już nie istnieją, wciąż żyją w zbiorowej pamięci miasta. Ta książka jest próbą ocalenia tej pamięci. Nie tylko dla wierzących.

Nieistniejące, nieznane, niezwykłe. Kościoły Warszawy od Piotr Otrębski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć