ebook Nieistniejące, nieznane, niezwykłe. Kościoły Warszawy
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Nieistniejące, nieznane, niezwykłe. Kościoły Warszawy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa oferta: 35.47
43.00 złpremium: 25.80 zł Lub 25.80 zł
35.47 zł Lub 31.92 zł
43.00 zł
43.00 zł Lub 36.55 zł
35.97 zł
38.27 zł
39.00 zł
43.00 zł
43.00 zł
43.00 zł z kodem: 33.00 zł
Inne proponowane

Dlaczego Francuzi wygnali z Warszawy Świętego Klemensa? Kto u Bernardynów pamięta Jackie Kennedy? Co ma wspólnego cmentarny drewniak z kolumną Zygmunta? Który kościół zbudowano za wygraną na loterii, a w którego murach produkowano krajalnice do buraków?

Piotr Otrębski, dziennikarz i varsavianista, laureat Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy powraca z kolejnymi opowieściami o warszawskich świątyniach.

Dwadzieścia fascynujących historii i jeszcze więcej opisanych obiektów.

Autor, sięgając do kronik, archiwów, dawnych przewodników i tekstów prasowych, przeprowadzając wywiady i wizje lokalne, udowadnia, że sacrum nie musi być nudne. Kościoły Warszawy – te ubogie i te pełne cennych artefaktów – przez wieki kształtowały oblicze miasta, oddziaływały na jego tożsamość, związywały się z losem Warszawy, Rzeczpospolitej, a przede wszystkim ludzi: królów, magnatów, robotników, powstańców, warszawiaków. Otrębski wybrał obiekty spoza głównego kanonu, w większości kościoły mniej rozpoznawalne lub już nieistniejące, a jednak bardzo ważne dla pokoleń. Te, które już nie istnieją, wciąż żyją w zbiorowej pamięci miasta. Ta książka jest próbą ocalenia tej pamięci. Nie tylko dla wierzących.

Nieistniejące, nieznane, niezwykłe. Kościoły Warszawy od Piotr Otrębski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć