ebook Zwierz
4.94 / 5.00 (liczba ocen: 28)

Zwierz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa oferta: 18.00
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-39% 18.00 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
19.14 zł
23.32 zł
23.55 zł
23.65 zł
26.91 zł
28.40 zł
29.90 zł
29.90 zł
29.90 zł
29.90 zł z kodem: 19.90 zł
Inne proponowane

„Właściwie zabijałem, odkąd pamiętam. Zacząłem od zabijania zwierząt. Pierwszą ofiarą był kot sąsiadów. To było u babci na wakacjach. Mieszkała na wsi. Miałem zaledwie siedem lat. Zabiłem go kamieniem. Podchodził do mnie i się łasił. Jedną ręką głaskałem go po plecach, a drugą sięgnąłem po kamień. To był chyba pierwszy raz. Potem było więcej zwierząt. Ptaki złapane w siatkę, psy, jeże, najczęściej jednak koty. (...) Człowieka zabiłem pierwszy raz, gdy miałem dziesięć lat.”

 

Zwłoki młodej dziewczyny odkryte we Wrocławiu to dla doświadczonego komisarza Marka Mikulskiego nie pierwszyzna. Jednak gdy po kilku dniach w lesie w okolicach Wołowa znalezione zostają ciała kolejnych dwóch osób, a przy nich tajemniczy list, policjant wie już, że ma do czynienia z seryjnym mordercą.

Psychopatyczny zabójca, który podpisuje się pseudonimem Zwierz, ostrzega, że będzie mordował tak długo, aż zostanie złapany. Działa profesjonalnie i z niewiarygodnym okrucieństwem. Nie pozostawia po sobie żadnych śladów i zatacza coraz szersze kręgi.

Kulisy zbrodni doskonałej i brutalna prawda o pracy polskich śledczych.

Zaskakująca konstrukcja i mrożące krew w żyłach zwroty akcji.

Kim jest Zwierz? Jaką grę prowadzi?

 

PIOTR KOŚCIELNY (1978) – prywatny detektyw, specjalista ds. bezpieczeństwa i windykacji terenowej. Prowadzi własne biuro detektywistyczne. Instruktor samoobrony, rekreacji i sportu. Przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń w zakresie poprawy bezpieczeństwa kobiet. Był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów. Miłośnik zwierząt – ma trzy koty i psa rasy bokser, z którym chętnie spaceruje. Czas wolny spędza na pisaniu.

Zwierz od Piotr Kościelny możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książka która zapada w pamięć. Po przeczytaniu mam obawy przed wyjściem z domu. Każdy może być psycholem, który gdzieś się tam czai. Książka warta polecenia.

 • Awatar

  Najmocniejszy kryminał ostatnich lat. Pierwszy raz zetknąłem się z książką tego autora i od razu daje maksymalną ocenę. Książkę czyta się szybko, nie ma zbędnych opisów przyrody lub tak zwanych zapychaczy. Akcja goni akcję. Krótkie podrozdziały sprawiają, że książka wchodzi. Autor bez skrupułów potrafi zabić najważniejszych bohaterów. U Kościelnego nie ma tabu, może zginąć zarówno niepełnosprawny jak i dziecko. W tej powieści widzimy losy kilku bohaterów, które co jakiś czas się przeplatają. Czytając "Zwierza" zastanawiałem się kto teraz zostanie ofiarą psychopaty. Początkowo zastanawiałem się czy dobrym pomysłem jest umieszczenie zakończenia na początku. Miałem obawy czy Kościelny będzie umiał to wszystko zgrać. Nie było problemów. Nie przeszkadzało nic, praktycznie nie ma się do czego przyczepić. Jest to pierwszy kryminał jaki czytałem, gdzie od początku wiemy kim jest zabójca. Nie musimy się domyślać, wiemy także jaki los go spotka. Tutaj skupiamy się na całej otoczce śledztwa i razem ze śledczymi staramy się złapać trop zwyrodnialca. Książka wywarła na mnie wrażenie i dawno nie czytałem czegoś tak dobrego.

 • Awatar

  Chapeau bas!
  Piotr Kościelny po raz kolejny pozytywnie mnie zaskoczył. Po przeczytaniu „Zakonu” wiedziałem, że autor na stałe zagości wśród moich ulubionych pisarzy.
  Konstrukcja „Zwierza” jest zaskakująca. Zakończenie umieszczone na początku, może wydawać się nietrafionym pomysłem. Kościelny jednak wyszedł z tego obronną ręką.
  Praktycznie nie mam uwag co do tej powieści. Akcja goni akcję. Wsiąknąłem całkowicie
  Świetna fabuła, świetnie zrealizowany pomysł. Znakomite stopniowanie napięcia, które nawet na moment nie spada. Króciutkie podrozdziały znakomicie się sprawdzają. Przenosząc akcję z miejsca na miejsce, autor podtrzymuje mocne tempo.
  Kościelny jako jeden z nielicznych autorów, nie obawia się „uśmiercać” głównych bohaterów. U tego autora nie ma tematu tabu. Śmierć może spotkać zarówno dziecko jak i niepełnosprawnego.
  Piotr Kościelny ma rzadką umiejętność budowania klimatu powieści i zmusza czytelnika do śledzenia losów bohaterów bez przerwy nawet na kawę.
  Z niecierpliwością czekam na kolejne powieści.

Warto zerknąć