ebook Tajemnica z Auschwitz
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 247)

Tajemnica z Auschwitz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 28.56
Audiobook - najniższa cena: 17.96
34.00 złpremium: 20.40 zł Lub 20.40 zł
28.90 zł Lub 26.01 zł
34.00 zł
34.00 zł Lub 30.60 zł
28.17 zł
28.56 zł
28.90 zł
31.00 zł
34.00 zł
Inne proponowane

Za każdym numerem wytatuowanym na przedramieniu kryje się tajemnica. Ta wyszła na jaw dopiero 75 lat po Auschwitz. Czy można być bohaterem i tchórzem zarazem? Fatalnym mężem i jeszcze gorszym ojcem, a jednak zasłużonym patriotą? Jaka jest najwyższa cena, którą można zapłacić za Polskę? Biograficzna powieść o żonie słynnego partyzanta AK, która za niego trafiła do Auschwitz.

Stefania Stawowy doświadczyła piekła na własnej skórze. Będąc żoną słynnego partyzanta AK, trafiła za niego do Auschwitz. Zakładniczka i ofiara „męskiej” wojny, sama znalazła się na froncie. Jej wojna to obozowe baraki, place apelowe i kilometry drutów pod napięciem. Głód, selekcja i ciągłe zagrożenie śmiercią. Paniczny strach o dzieci, wyrzuty sumienia i ból.
Przetrwała. Przeszła przez piekło Auschwitz, Ravensbrück, Flossenbürg. Przeżyła „marsz śmierci” do Zwodau. Duża w tym zasługa Jürgena – strażnika-esesmana, który jak ona zostawił w domu dwie małe córeczki. To, co ich połączyło, to jeszcze przyjaźń czy już miłość?
Tego nie napisał żaden scenarzysta, tę historię napisało życie.

„Pragnę by świat zrozumiał, że prawdziwymi bohaterami nie zawsze są ci, stawiani na cokołach. My kobiety, zazwyczaj ciche i skromne, wspierające mężczyzn na frontach ich życiowej walki, aktorki drugiego planu, wielokrotnie płaciłyśmy najwyższą cenę za sławę naszych ojców, mężów i synów” – Ewa

Tajemnica z Auschwitz od Nina Majewska-Brown możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Z pozoru książka, jakich teraz wiele. Okazuje się jednak, że siłą tej historii są autentyczne wspomnienia i rzetelna dokumentacja. I choć beletrystyczna forma może budzić niepokój, to jednak autorce udaje się uniknąć nagminnych wpadek, jakie masowo popełniają twórcy tego gatunku. Tak oto otrzymujemy opowieść o cichym bohaterstwie, determinacji, oraz ruinie, którą staje się człowiek po przejściu przez piekło. Póki co to jedyna książka z tego kontrowersyjnego działu, którą szczerze polecam.Ocena: 5/6
©Opowiedziane.pl
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć