ebook Czas wojny, czas miłości
1 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Czas wojny, czas miłości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 18.77
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
VIRTUALO#VIRTUALO Urodziny
25.02 złpremium: 16.14 zł Lub 16.14 zł
18.77 zł Lub 16.89 zł
26.90 zł
26.90 zł Lub 24.21 zł
18.87 zł
20.98 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Tęsknota za prawdziwym uczuciem jest zawsze taka sama, niezależnie od czasów… Poczuj cudowny zapach cytrynowych ciasteczek, stań twarzą w twarz z Marią Skłodowską-Curie, daj się porwać niezwykłym historiom miłosnym. Ten wzruszający romans to cudowna podróż w czasie: od ostatnich lat wieku XIX i pierwszych dekad XX aż do wybuchu II wojny światowej.

Poruszająca saga rodzinna, w której niezwykłe historie miłosne rozgrywają się na tle prawdziwych wydarzeń z przełomu wieków.
Historia rodu, którego seniorką jest Róża von Goch. Razem z synem Henrykiem i wnuczkami – Leną i Norą – mierzy się z trudnymi wyborami i uczuciami, które powiązane są ze zdarzeniami piszącej się historii. W trudnych czasach wojny rodzina nieustannie szuka swojego miejsca. Dokąd poprowadzą ich drogi z ukochanego rodzinnego Nieczujowa?

Czas wojny, czas miłości od Victoria Gische możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tęsknota za prawdziwą miłością jest zawsze taka sama, niezależnie od czasów.

Poruszająca saga rodzinna, w której niezwykłe historie miłosne rozgrywają się na tle prawdziwych wydarzeń z przełomu wieków.

Historia rodu, którego seniorką jest Róża von Goch. Razem z synem Henrykiem i wnuczkami – Leną i Norą – mierzy się z trudnymi wyborami i uczuciami, które powiązane są ze zdarzeniami piszącej się historii. W trudnych czasach wojny rodzina nieustannie szuka swojego miejsca. Dokąd poprowadzą ich drogi z ukochanego rodzinnego Nieczujowa?

Miłość oraz związane z nią rozterki, wzloty i upadki bezsprzecznie są zjawiskiem ponadczasowym, a jednak teraźniejsze problemy zdają się być niczym przy skomplikowanym uczuciu, rozbudzającym się w niebezpiecznych czasach wojny. Oprócz typowych dylematów, wybieraniem pomiędzy rozsądkiem a sercem, dochodzi niepokój, strach i niepewność swoich losów, a jednak nijak to nie umniejsza romantyzmu czy namiętności. Ośmielę się nawet stwierdzić, że w dużym stopniu wręcz rozpala jeszcze większy płomień oraz tęsknotę i właśnie o tym pisze w swej powieści Victoria Gische.

Już na wstępnie autorka udowodniła, iż nie zamierza oszczędzać swoich bohaterów i czeka ich wyjątkowo ciężki los. Chciałoby się uwierzyć, że miłość okaże się w tym wypadku lekiem na całe zło, ale i ona okazuje się czymś zbyt skomplikowanym, przynoszącym wiele bólu i rozterek. Na szczęście, nasze bohaterki nie zamierzają się poddać i z podniesiony czołem przyjmują kolejne zawirowania losu, walczą o spełnienie marzeń i odnalezienie prawdziwego szczęścia, spełnienia. I choć droga okaże się zawiła, pełna cierpienia, rozterek czy tragedii, to jednak nie zabraknie też chwil zapierających dech w piersi, a przecież to właśnie dla takich momentów żyje człowiek.

Lenko, co z nami jest nie tak, że nie możemy być tak do końca szczęśliwe?

Filarem tej przejmującej powieści są doskonale nakreślone, nietuzinkowe postacie. Każda z nich została obdarzona ciężkim bagażem doświadczeń, posiada masę zalet, jak i wad, zostaje wielokrotnie zmuszona do podjęcia niełatwego wyboru, a przede wszystkim, mimo trudnych czasów, pragnie prawdziwej miłości, walczy o swoje marzenia, wypełnia obowiązki. Bohaterowie wyróżniają się ogromnym magnetyzmem, żaden z nich nie pozostaje czytelnikowi obojętny, ich los angażuje niesłychanie silnie, dlatego lektura zamienia się w niezwykłą podróż w czasie, o której długo nie da się zapomnieć.

Język autorki jest lekki, przyjemny i sugestywny, całość przepełniają liczne zwroty akcji, dlatego kartki same przelatują przez palce. To jedna z tych książek, którą z jednej strony chciałoby się jak najprędzej przeczytać, z drugiej natomiast pragniemy delektować się nią jak najdłużej, bo rozstanie z bohaterami nie pozostanie nam obojętne. Co ciekawsze, pisarka zachowała idealną harmonię między wątkami obyczajowym, historycznym i romantycznym, w skutek czego powstała powieść idealna, silnie angażująca, skłaniająca do zadumy i wywołująca całą paletę skrajnych emocji.

Życie jest krótkie, dobrze o tym wiedziała. Przekonała się wielokrotnie. Dziś jesteś, a za chwilę już cię nie ma. Życie ma się tylko jedno i należy przeżyć je, wykorzystać tak, aby niczego nie żałować.

Czas wojny, czas miłości jest poruszającą, wciągającą i nadzwyczaj absorbującą historią, od której nie sposób się oderwać. Bolesna, ale i napełniająca serce nadzieją, romantyczna, a jednak w dużym stopniu brutalna i porażająca swym autentyzmem, nieobliczalna i słodko-gorzka, niczym samo życie! Gorąca miłość, niepewna codzienność, ponadczasowe rozterki, nadzieja, marzenia, a wszystko to dopieszczone przeszywającym i nadzwyczaj zajmującym tłem historycznym. Najnowsza powieść Victorii Gische zafunduje wam niezwykłą, niezapomnianą podróż w czasie, która pozostanie w waszym sercu już na zawsze. Polecam gorąco!

Ocena: 6/6

©Z fascynacją o książkach
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Autorka książki z wykształcenia jest historykiem i to, paradoksalnie, najbardziej zaszkodziło tej książce. Mam wrażenie, że powstała tylko po to, żeby główną bohaterkę, niewykształconą i nie bardzo rozgarniętą wiejską szlachciankę, wtłoczyć we wszystkie najważniejsze wydarzenia końca XIX i początku XX wieku. O ile niektóre z tych sytuacji można zrozumieć (pomaganie w szpitalu podczas wojny), o tyle niektóre są śmieszne, żenujące czy wręcz budzą politowanie (odkrycie grobów egipskich faraonów). Przy czym o siostrze głównej bohaterki, również pierwszoplanowej postaci, dla porównania, nie wiemy prawie nic. Sama musi sobie ze wszystkim poradzić, nie wiadomo jak i kiedy i tylko co jakiś czas wyskakuje w opowieści jak królik z kapelusza. Do tego wszyscy bohaterowie są mil,i grzeczni i uprzejmi (nawet zdradzony narzeczony), jeśli zdarzają się im jakieś wyskoki to niegroźne i bez konsekwencji w dalszym życiu. Pani dziedziczki żyją jak pączki w maśle choć tak naprawdę nie wiadomo za co, stać je na podróże bywanie w najlepszych hotelach, zwiedzanie świata, chociaż żadna nie dba o rodzinny majątek. Ogólnie cukierkowa opowiastka, dla grzecznych panienek, która ostatecznie może być tandetnym romansidłem, ale na pewno nie powieścią historyczną.
    Duże rozczarowanie.

Warto zerknąć