ebook Sielski zakątek
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Sielski zakątek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.00
30.00 zł Lub 27.00 zł

„Gdy po raz pierwszy dostałem tekst tej książki do przejrzenia doznałem wrażenia, że czytam nieznaną pracę Joanny Chmielewskiej. Po kilku stronach zorientowałem się, że to jednak musiał napisać ktoś inny. I czas i miejsca, w których dzieje się akcja (a dzieje się!!!), wykluczają udział słynnej autorki. Jednak jest coś, co łączy debiutantkę ze znakomitą pisarką. Tym czymś jest lekkość budowania intrygi, znakomite dialogi, niespodziewane zwroty akcji. Nie można zapomnieć o humorze, który też jest,niezaprzeczalnym, walorem tej książki. Opowieść, która zaczyna się w Warszawie, szybko przenosi się na pogranicze polsko-czeskie, po kilku stronach, nabierając tempa i trzymając czytelnika na uwięzi aż do Grande Finale. Bardzo fajny, optymistyczny kryminał. Mam nadzieję, że autorka na tym nie poprzestanie”.

„Zza drzwi do piwnicy dobiegło mnie szuranie i jęki.
– Budzisz się, dupku? Ale się zdziwisz, gdy stwierdzisz, że jesteś w pułapce – mruknęłam w kierunku drzwi. – Mam nadzieję, że się przestraszysz równie mocno, jak my przed chwilą.
– Wypuścić człowieka! – usłyszałam.
– Nie przechwalaj się, włamywaczu niemyty! – zdenerwował mnie władczy ton zza drzwi.
– Pani Alina, proszę. Nie mam już skarba. Nie chcę.
– Akurat cię wypuszczę, żebyś mi przywalił w łeb. Łokieć mi wystarczy, łachmyto importowany... Jakiego skarba? – dotarło wreszcie do mnie, co usłyszałam” – fragment powieści

Sielski zakątek od Barbara Sośnica-Czekała możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gdy odziedziczysz stary dom, to oprócz wielu niezbędnych napraw i remontów, może tam czekać również historia dawnych mieszkańców, a nawet skarb!

Joasia, przyjaciółka głównej bohaterki mieszka w takim właśnie starym, dziwnym domu. Ponieważ jej mąż wyjeżdża na dłużej zagranicę do pracy a ona zostaje sama z małym dzieckiem, to proszą Alinę o zamieszkanie na ten okres z nimi. Dom, ogród, po prostu sielski zakątek.

Historia babci i ciotecznej babci przybyłych po wojnie ze wschodu, ale i niemieckich przedwojennych mieszkańców domu.

Dwie szalone przyjaciółki, jedno niemowlę, wielki pies, postrach okolicznych kur, nieudolny włamywacz, a następnie dziwna kradzież. Dom o dziwnej konstrukcji, bo przez wiele lat był warsztatem samochodowym. Strych, piwnica i skarb. Włamanie i dziura w ścianie. Numizmaty i obrazy. Tysiąc pomyłek, przypadków i zwariowanych pomysłów. Ach! I bardzo przystojny policjant!

No niby z tego podsumowania trochę JCh wygląda zza rogu. Ale mimo, że historia pokrętna, przypadki nieprawdopodobne, zbiegi okoliczności nawet zabawne i czytało się lekko, miło i przyjemnie – to do Królowej daleko.

Nie zdarzały mi się niekontrolowane wybuchy śmiechu, parsknięcia czy bezdechy. Najwyżej tak zwany „uśmiech po wąsem”…

Ale jako lekturę na rozluźnienie – polecam!

Ocena: 3+/6
©CzytAśka
Bardzo potrzebowałam właśnie takiej lektury − lekkiej, nie za długiej, zgrabnie napisanej i niezwykle zabawnej.

Grupka przyjaciół, podejrzany włamywacz i rodzinny dom, zwany sielskim zakątkiem, który dla jego właścicieli tak do końca szczęśliwy nie jest. A wszystko za sprawą skarbu ukrytego pod betonową podłogą piwnicy. Stanie się on nie tylko smacznym kąskiem dla bezwzględnych złodziei, lecz także początkiem fascynującej podróży w przeszłość.

Jeśli lubicie czasem porządnie ryknąć śmiechem, to Sielski zakątek jest dla Was. To, co w debiutanckiej powieści Barbary Sośnicy-Czekały przykuwa uwagę od pierwszych zdań, to właśnie wyśmienity humor − zarówno sytuacyjny, jak i językowy. To za jego sprawą z przyjemnością wsiąkamy w specyficzny małomiasteczkowy klimat i czujemy ogromną sympatię do bohaterów tej momentami dziwacznej opowieści. I nie przeszkadza nawet fakt, że im dalej w fabułę, tym tego humoru zdecydowanie mniej… Ale za to, gdy już się pojawi, to faktycznie − boki zrywać!

Sośnica-Czekała z niespotykaną lekkością bawi się słowem, wykorzystuje kryptocytaty, bardzo obrazowe metafory. Wplątuje swoich bohaterów w tak zabawne sytuacje, że uśmiech praktycznie nie schodzi czytelnikowi z twarzy. Momentami jest i straszno, i zagadkowo, i krwawo, i sentymentalnie, więc z lektury będą mieć uciechę także ci spragnieni mocniejszych wrażeń.

Cieszę się, że trafiłam na tę powieść − to wyborny poprawiacz humoru.

Ocena: 4+/6
©SieCzyta
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć