ebook Minecraft. Zaginione dzienniki
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 384

Minecraft. Zaginione dzienniki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.14
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
29.99 zł 10 zł na konto
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
19.14 zł
19.14 zł
25.64 zł
26.80 zł
27.12 zł
27.43 zł
29.00 zł
31.90 zł
31.90 zł
31.90 zł

Następna część przygód w świecie „Minecrafta”. Przed nami kolejne zdumiewające wyzwania, nieoczekiwane spotkania z zaskakującymi postaciami i wyjątkowo trudne sytuacje, które wystawią na próbę przyjaźń bohaterów!

Przyjaźń bohaterów na szczęście okaże się silniejsza niż jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Sumienna i lubiąca grać zgodnie z zasadami Alison i szalony, spontaniczny Max zawsze w końcu znajdą wspólny język i wyjdą z każdej opresji. A sytuacji trudnych i niebezpiecznych nie zabraknie, bo dwoje bohaterów opuści znane sobie rejony na powierzchni, by poznać mroczną krainę Nether…

Minecraft. Zaginione dzienniki od Mur Lafferty możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tym razem wraz z Maxem i Alison podążymy śladami Zaklinacza. Dzieciaki odnajdują w starej szopie tajemniczy dziennik, który wciągnie ich w wir przygód, walki o przetrwanie i prawdziwej próby przyjaźni. W Netherze, nie do końca przyjaznej krainie, zmierzą się z hordą mobów, ale także poznają Freyę – dzielną i bardzo samotną dziewczynę, której jedyną towarzyszką jest biała wilczyca. We czwórkę wyruszą na poszukiwanie Zaklinacza.

Książki z serii Minecraft nie są ze sobą powiązane, można je czytać w dowolnej kolejności. W każdej części poznajemy nowych bohaterów, przeżywamy inne przygody, a autorzy zabierają nas w nieco inny, wykreowany przez siebie świat villagerów, mobów i przeróżnych biomów. Do tej pory faworytem Antosia była Wyspa (bardziej statyczna, lekko filozoficzna), mnie bardziej podobał się "Wypadek" (dynamiczny, dla nieco starszej młodzieży)... ale w moim rankingu Zaginione dzienniki zdetronizowały zarówno pierwszą jak i drugą część. Przede wszystkim świetny pomysł: dwoje niesfornych dzieciaków/nastolatków, którzy mimo zakazów wyruszają w podróż życia. Ahoj przygodo! Wartka akcja nie zostawia miejsca nudzie. Postaci są bardzo wiarygodnie wykreowane: Max – pełen zapału, lekko fajtłapowaty, Alison – wycofana, ambitna, Freya – odważna, zagubiona. Przezabawne dialogi nadają powieści lekkości i wiarygodności. Na dokładkę zagadka w postaci tajemniczego dziennika i Zaklinacza. Kim jest ta postać, dlaczego Max tak bardzo chce go odnaleźć? No i niepewność – jak zakończy się ta fascynująca przygoda dzieciaków?

W dobrej powieści przygodowej ważna jest nie tylko akcja i zabawa podczas lektury, ale wartości, jakie niesie ze sobą treść. W Zaginionych dziennikach autorka nacisk kładzie na piękno prawdziwej przyjaźni, szczególnie w obliczu wielkiej ludzkiej tragedii jaką jest strata rodziny. Lafferty w bardzo delikatny sposób kreśli obraz dramatu jaki rozgrywa się w życiu Alison i potędze wsparcia ze strony prawdziwych przyjaciół. Niezwykle wzruszający jest także wątek Frey oraz sposób w jaki radzi sobie z traumą i bólem.

Dom to nie punkt na mapie [...] Dom jest tam, gdzie czujemy spokój, który pozwala nam usnąć.

Zaginione dzienniki to bardzo dobra powieść nie tylko dla fanów Minecrafta. Bo to nie jest jedynie kolejna odsłona pikselowego świata z jego postaciami, zasadami i potworami. To przede wszystkim prawdziwa lekcja empatii, miłości i wiary w siebie.

Ocena: 5/6
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć