ebook Krótka historia informatyki
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 3) Ilość stron (szacowana): 272

Krótka historia informatyki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo RM
Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 27.87
wciąż za drogo?
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
27.87 zł Lub 25.08 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
34.99 zł
34.99 zł
27.85 zł
27.87 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czy wiesz, że maszyny liczące znano już w starożytności, a pierwszy program komputerowy napisała córka Byrona – Ada Lovelace? Oto krótka historia informatyki. Ta popularnonaukowa opowieść chyba nikogo nie znudzi!

Mark I – komputer pierwszej generacji powstały w 1944 roku – miał 17 metrów długości, 2 metry wysokości i metr szerokości. Pierwszym polskim elektronicznym komputerem był XYZ, zbudowany w 1958 roku.
Czy nigdy nie intrygowało cię, jak to wszystko się zaczęło? W dziejach ludzkości nie było innego procesu, który by w tak krótkim czasie w tak ogromnym stopniu przeobraził wszystkie obszary aktywności zawodowej i życia codziennego całych społeczności i pojedynczych ludzi! Jeszcze w połowie XX wieku na świecie było tylko kilka komputerów… A teraz?
Ten ogromny postęp był możliwy dzięki pracy konkretnych ludzi, których nazwiska i dokonania warto poznać. Dowiedz się, jak Apple zrewolucjonizował rynek, jak rozwijały się układy scalone, jaką moc obliczeniową mają superkomputery i czemu służyły pierwsze sieci komputerowe.

Krótka historia informatyki od Ryszard Tadeusiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć